Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to niebawem odbieram swoje auto i będę miał do sprzedania nowe opony 17 cali 215/55. Zmieniam od razu na 18 cali więc opony letnie w rozmiarze 17 cali są mi niepotrzebne. Czy będą to Pirelli czy Continental trudno mi w tej chwili powiedzieć.

Cena 450zł za sztukę :)

Szczegóły na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to niebawem odbieram swoje auto i będę miał do sprzedania nowe opony 17 cali 215/55. Zmieniam od razu na 18 cali więc opony letnie w rozmiarze 17 cali są mi niepotrzebne. Czy będą to Pirelli czy Continental trudno mi w tej chwili powiedzieć.

Cena 450zł za sztukę :)

Szczegóły na priv.

 

To i ja sie dolacze w listopadzie odbieram Passata i na sprzedaz beda niwe Verony 19cali bez opon w cenie 6tys. ( Cena w Aso 8tys. ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki model, rozmiar i ile maja lat ?

 

Primacy 3, rok 0613, 235/45r17 97W

 

Szumienie przy jeździe stwierdzone nawet w serwisie :( Dobrze ze się już kończą i na przyszły rok będzie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Primacy 3, rok 0613, 235/45r17 97W

 

Szumienie przy jeździe stwierdzone nawet w serwisie :( Dobrze ze się już kończą i na przyszły rok będzie co innego

 

Z tymi primacy to chyba zależy od rozmiaru. Ja miałem (akurat nie 3) w golfie V 195/65/15 i szumiały jak nie wiem co. Później mi się trafiły prawie nówki do paska 205/60/15 i trochę się obawiałem je nabyć, po doświadczeniach w golfie, niemniej oferta była tak korzystna, że się zdecydowałem. I cisza, jak nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primacy3 to przeciez niski model wiec sie nie dziwie. Ale dzieie sie jak mozna kupowac uzywane opony do auta ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Primacy3 to przeciez niski model wiec sie nie dziwie. Ale dzieie sie jak mozna kupowac uzywane opony do auta ;/

Jaki niski model? 1 miejsce w testach i jedyna dla 17 w passacie. Wiec nie wiem o czym piszesz i jaka inna opone chcialbys zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michelin PA4 np. ? Z tym ze ja mowie o zimowkach a nie letnich kapciach :)

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o ET (tu jestem totalnym laikiem - dotychczas wymieniałem tylko opony i jeździłem na fabrycznych felgach) - czy zmiana z ET40 na ET38 lub ET43 może spowodować (oprócz zmiany wyglądu) jakieś komplikacje, czy też w takim zakresie powinno to być neutralne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to producent dopuszcza zmiane ET w zakresie 1 do 2% rozstawu osi wiec te wartosci ktore podajesz mieszcza sie bez problemu. Kazda dobra firma krore produkuje felgi ma homologacje konkretnych wymiarow z et pod konkretny model samochodu.

Np te MAKi ktore kupilem (MAK WOLF) maja wymiar 17x 7,5 cala et 47 i taka wlasnie wartosc ma homologacje do b8. Chcialem wziac et bardziej zblizone do wartosci fabrycznej ale napisali ze mi nie sprzedadza felg nie homologowanych do tego modelu, a jezeli to bez gwarancji.

Jezeli kogos interesuja te felgi to ponizej link do strony producnta do konfiguratora

http://b2b.makwheels.it/ypubcpa.asp?NSIF=MAK&LANG=EN

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważając zakup felg na zimę cały czas biję się z myślami, jak kupić komplet felg 7Jx17, aby nie kupować używanych ("ale mało, zdjętych po tygodniu"), a jednocześnie żeby nie bulić 6.000 PLN za Londony. Przeglądając strony producentów aut zauważyłem, że Skoda ma promocję na oryginalne felgi. W grę wchodziłyby Denom lub Teron (z Octavii III). Jedynie ET jest trochę za duże, ale dałoby to radę skorygować porządnymi 10-milimetrowymi dystansami. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Lepsze takie felgi niż MOMO, MAK albo Dezent? Budżet na felgi mam ok. 2.500 zł.

 

DENOM:

6668-obrecz-kola-ze-stopow-lekkich-17-denom-srebrno-czarna-octavia.jpg

 

TERON:

6671-obrecz-kola-ze-stopow-lekkich-17-teron-octavia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Teron zdecydowanie ładniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od superba nowego nic nie podejdzie ? Na twoim moejscu darowalbym sobie rzezbe z dystansami ale to twoj wybor. Za cos kolo 3000-3500 dostaniesz juz mocne i porzadne OZety np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam seryjne opony Continental ContiEcoContact 5 215 55R17, jeździ ktoś na tych gumach, auto jak dla mnie mocno pływa,

no i jest problem z wyważeniem cały czas czuć delikatne drgania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od superba nowego nic nie podejdzie ? Na twoim moejscu darowalbym sobie rzezbe z dystansami ale to twoj wybor. Za cos kolo 3000-3500 dostaniesz juz mocne i porzadne OZety np.

 

Nie ukrywam, że też nie palę się do sztuczek z dystansami, stąd też moje rozważania - czy lepiej coś z pasującym ET, ale innej marki, czy kombinować z felgami "producenckimi". Z nowego Superba na razie jest w sprzedaży detalicznej ZEUS (nie ma jeszcze STRATOSA) za ok. 960 zł/szt. Parametry felgi identyczne jak standardowe 17" w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się, co stanie się z odczytem z czujników ciśnienia powietrza jak założę normalne felgi z oponami na zimę (zostały mi po B6)? Będzie wyskakiwał błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam, że też nie palę się do sztuczek z dystansami, stąd też moje rozważania - czy lepiej coś z pasującym ET, ale innej marki, czy kombinować z felgami "producenckimi". Z nowego Superba na razie jest w sprzedaży detalicznej ZEUS (nie ma jeszcze STRATOSA) za ok. 960 zł/szt. Parametry felgi identyczne jak standardowe 17" w Passacie.

 

Dzięki za wskazówkę Panowie, faktycznie z tego co widzę to felgi z nowego Superba są dokładnie w rozmiarach Passatowskich a do tego atrakcyjne cenowo. Wydaje mi się też, że designem również pasują do sylwetki B8.

http://www.superskoda.com/Skoda/Wheels/SIRIUS-19%C2%B4-original-Skoda-Autoas-4pcs-set-of-rims

http://www.superskoda.com/Skoda/Wheels/5x112/18-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba koniecznie szukać wśród fabrycznych felg. Na każdej porządnej stronie jest odpowiedni konfiguracji, gdzie wpisując dane naszego samochodu ,mamy szczegółową ofertę felg różnych producentów, które napewno będą pasowały. Jest też oznaczone, które nadają się na zimę. Czasem mamy nawet prostą wizualizację jak dane felgi będą wyglądały na naszym samochodzie.

Co do samego Passata to tak w skrócie mówiąc to trzeba zwrócić jedynie uwagę żeby ET czyli offset był w zakresie 35-45 (przy 35 koło jest bardziej "wysunięte" na zewnątrz, przy 45 maksymalnie "schowane" w nadkolu) Rozstaw śrub 5x112, a otwór centrujący ma 57,1 mm średnicy, jeśli felga ma większy to stosujemy pierścień centrujący i po problemie (zazwyczaj w komplecie z felgami)

Z ciekawości zapytam czy ktoś z Was, posiadających salonowe ogumienie letnie 235x45R18 planuje też zimówki w tym rozmiarze?

Czy raczej przejdzie na standardowe 215x55R17 ?

Co sądzicie o felgach z alucenter.eu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy raczej przejdzie na standardowe 215x55R17 ?

 

To zależy gdzie najczęściej podróżujesz ... jeśli tylko autostrada i miasto to pewnie założyłbym 18". Ale, że dużo jeżdżę po górskich drogach kupiłem 17" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zastanawiam się, co stanie się z odczytem z czujników ciśnienia powietrza jak założę normalne felgi z oponami na zimę (zostały mi po B6)? Będzie wyskakiwał błąd?

 

W B7 nie wyskakuje żaden błąd, nie mam tylko dostępu do okna ze wskazniami czujników w kompie.

W B8 na pewno jest podobnie i po prostu nie zobaczysz tej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba koniecznie szukać wśród fabrycznych felg. Na każdej porządnej stronie jest odpowiedni konfiguracji, gdzie wpisując dane naszego samochodu ,mamy szczegółową ofertę felg różnych producentów, które napewno będą pasowały. Jest też oznaczone, które nadają się na zimę. Czasem mamy nawet prostą wizualizację jak dane felgi będą wyglądały na naszym samochodzie.

Co do samego Passata to tak w skrócie mówiąc to trzeba zwrócić jedynie uwagę żeby ET czyli offset był w zakresie 35-45 (przy 35 koło jest bardziej "wysunięte" na zewnątrz, przy 45 maksymalnie "schowane" w nadkolu) Rozstaw śrub 5x112, a otwór centrujący ma 57,1 mm średnicy, jeśli felga ma większy to stosujemy pierścień centrujący i po problemie (zazwyczaj w komplecie z felgami)

Z ciekawości zapytam czy ktoś z Was, posiadających salonowe ogumienie letnie 235x45R18 planuje też zimówki w tym rozmiarze?

Czy raczej przejdzie na standardowe 215x55R17 ?

Co sądzicie o felgach z alucenter.eu ?

Konfiguratory faktycznie są, ale to często uproszczenie, o którym małymi literkami można zazwyczaj przeczytać gdzieś na końcu strony. ET zmienia się w zakresie 15-20 mm na stronę, co wymaga założenia dystansów. Z pierścieniami centrującymi też różnie bywa - niektórzy piszą o biciach na kołach po zastosowaniu pierścieni, problemie z zapiekaniem się itd.

 

Należy pamiętać, że Passat już dość ciężki samochód, a większe felgi (17 cali i większe) mają zdecydowanie większą podatność na wygięcia i pękania niż felgi mniejsze. Takie zestawienie sprawia, że potrzebne są naprawdę dobre felgi, żeby bezpiecznie się na nich przemieszczać przez kilka lat.

 

Jeżeli chodzi o alucenter.eu - sam przez pewien czas byłem pod wrażeniem oferty tej firmy i dość kompletnych opisów felg. Do czasu, gdy przeczytałem że dekle są założone dla picu i w żaden sposób nie mają sugerować jakoby produkt był oryginalny (na ich stronie to bardzo ciężko znaleźć), albo chociaż zaakceptowany przez producenta. Na ich stronie nie sposób znaleźć nazwy producenta felg (patrząc po wzorach to chińskie podróbki felg fabrycznych), a sugestia "Felgi do VW" oznacza jedynie, że "pasują do VW" (po zastosowaniu dystansów i pierścieni). Moim zdaniem: gdybym kupował 14-calowe felgi do używanego miejskiego autka - w porządku. Do Passata w takim rozmiarze i na trasy - nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności