Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 na Soho i mi z tym całkiem dobrze ;-)

 

To mamy takie same. Uważam że mój pastuszek wygląda w nich uroczo g:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek odbieram swojego Passata i dostałem gratis komplet zimowy na alusach. Na lato kupiłem sobie z innego źródła Dartfordy 18'', dlatego ten komplet kół na których aktualnie stoi samochód chcę sprzedać. Są to felgi Sepang 16'' z oponami letnimi. Na piątkowy odbiór koła mają być zamienione przy samochodzie na komplet zimowy, dlatego te na sprzedaż są praktycznie nieużywane. Oddam bardzo tanio bo to nie sezon na letnie zestawy - cena 1999,- . Link do aukcji na Allegro http://allegro.pl/okazja-nowe-kola-felgi-vw-passat-b8-215-60-r16-i5815969506.html . WP_20151123_002.jpg

WP_20151123_007.jpg

WP_20151123_008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj gdzie kupiłeś Dartfordy? Też szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj gdzie kupiłeś Dartfordy? Też szukam.

 

Kupiłem najpierw felgi lekko używane od golfa 7 na allegro (2000,-), a później dokupiłem do nich nowe opony (1500,-). Nie mogłem dobrać od razu w konfiguratorze, bo zamówiłem Comfortline'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie 7 nie są montowane felgi Dartford, muszą to być jakieś inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W golfie 7 nie są montowane felgi Dartford, muszą to być jakieś inne.

 

Masz rację Dejw, sprawdziłem po Twoim wpisie i okazało się, że kupiłem 18'' Durban (są inne, ale dobrze że chociaż podobne...muszą takie teraz wystarczyć). Żeby je odróżnić musiałem poszukać w miarę dobrych zdjęć.

Felgi 2.jpg

Felgi 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to samo z 10 metrów.

Zrobiłeś dobry deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
image.jpgW tym roku późno zdecydowałem sie na zmianę opon na zimowe. Po rozmowach z zaprzyjaźnionym wulkanizatorem zamontowaliśmy tył 235/50 r 17 opony pirelli, przód 225/50 r17 continental. Samochód stoi na felgach mineapollis z passata b7, którego miałem. O ile tam 17 były ok to do pasaata b8 miniumum dla mnie to jednak 18 cali . Na tych zimowkach jeździ sie przyjemnie, nie słychać ich praktycznie. Mam jedynie problem z migająca kontrolką układu ciśnienia w oponach. Ktoś tak miał ? O ile w golfie 7 żony skasowałem z poziomu komputera, tutaj nie mam pojęcia jak sprawić by zniknęła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś inne opony na przód i inne na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i elektronika się nie odzywa? ile przejechałeś na takim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i elektronika się nie odzywa? ile przejechałeś na takim zestawie?

No wlasnie świeci sie ciagle lub miga kontrolka układu ciśnienia w oponach. Przejechałem około 400km. W golfie wchodzę w ustawienia opon wciskam set i sie aktualizuje stan ciśnienia. W passacie mam chyba dokupiony ten pełen system, nie pamietam dokładnie. Wyswietla mi sie stan 2,5bara w każdym kole. Muszę chyba pojechać do salonu, żeby mi to zrobili porządnie bo nie mam czasu sie zajmować takimi rzeczami niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś zmienić ustawienie czujników ciśnienia z Komfort na Standardowe, albo Pełne obciążenie, lub odwrotnie z Pełnego na Komfort?

Generalnie wydaje mi się, że samemu czujnikowi ciśnienia szerokość opony nie przeszkadza. Wielu osobom odzywają się teraz czujniki bo spada temperatura powietrza na zewnątrz - to i ciśnienie w kołach spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do tych zimowych kół zamontowaliście w ogóle jakieś czujniki? Jeżeli nie, to co ma tam mierzyć ciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie bylo czujnikow to by byl komunikat ze system zostal wylaczony i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego systemu i tylko pytam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika że w wersji podstawowej nie ma czujników w kołach. Auto sprawdza po prostu opory toczenia oraz średnicę każdego z kół i na tej podstawie sprawdza czy koła są jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wczoraj same gumy na Michelin PILOT ALPIN PA4 96W XL.

Powiem, że nie widzę żadnej różnicy w hałasie, za to kolosalną w przyczepności :) Niby było sucho ostatnio ale temperatury w okolicach zera i strasznie mi się ślizgały letnie Pirelli P7, na tych Miśkach od razu łapie przyczepność i ESP się już nie włącza przy każdym ruszeniu :D

Napompowałem je jeszcze azotem i widzę, że jeśli tylko będą szczelne to ciśnienie nie będzie się zmieniało nawet po szybkiej jeździe. Jak było 2.6 na zimnych tak jest też po 20 minutach jazdy 130kmh :)

20151126_223125.jpg

A jeszcze dodam, że Pirelki zużyły się tylko do poziomu 6mm przód i 7mm tył przejeżdżając ok. 14tyś km. Czym jestem bardzo miło zaskoczony biorąc pod uwagę 350Nm na jedną oś.

20151126_223132.jpg

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lacie :o swoją drogą ciekawy bieżnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne oponki, ciekawa rzeźba bieżnika. Wyważałeś na Hunterze? Bicia dużo poniżej normy/w normie? Też dałem azot i 2.5 bar. Jest przyczepność, jest i komfort. Wcale nie są głośne. Continental WinterContact.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności