Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

znaki ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania

 

to ciekawe... mi wyświetlają się tylko ograniczenia prędkości... nigdy nie widziałem innego znaku na tablicy...

 

czyli pozostale wyswietlaja sie za tym co wskazuje ograniczenie predkosci .. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyświetla się gdzieś informacja o ciśnieniu w oponach, ustawiłem ze dwa razy poprzez przycisk "SET"

system monitorowania, ale nie widzę nigdzie żadnej informacji na DM oraz między zegarami.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Golf po domknięciu wszystkich szyb mruga kierunkowskazami na znak, ze zakończył domykać :-)

 

Da to się jakoś zrobić w B8 ?!?

Jak teraz są takie upały często przewietrzam auto z pilota, potem chce pozamykać wszystko i kukam czy wszystko się domknęło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wyświetla się gdzieś informacja o ciśnieniu w oponach, ustawiłem ze dwa razy poprzez przycisk "SET"

system monitorowania, ale nie widzę nigdzie żadnej informacji na DM oraz między zegarami.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Da to się jakoś zrobić w B8 ?!?

Jak teraz są takie upały często przewietrzam auto z pilota, potem chce pozamykać wszystko i kukam czy wszystko się domknęło....

 

A czy masz czujniki ciśnienia w oponach, które drogą radiową przesyłają sygnał do kompa?? (to była i chyba jeszcze jest dodatkowa opcja w cenniku). Standardowo system monitorowania ciśnienia jest opary o czujniki ABS i o ile się nie mylę zliczanie obrotów koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do klimy :) Jak sprawuje się w tak gorące dni? :) Czy bezprzeciągowy nawiew działa efektywnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czujnik ABS zlicza obroty każdego koła i w przypadku wykrycia różnicy wyświetli informacje, że ciśnienie jest nieprawidłowe (ciśnienie w kole wpływa na jego średnicę a co za tym idzie - liczbę obrotów) System ten nie pokazuje wartości ciśnienia w kołach - w cenniku jest to opcja dodatkowa.

 

Klima działa bardzo dobrze - Generalnie jestem mile zaskoczony tym że potrafi schłodzić wnętrze bez robienia huraganu w środku.

 

U mnie też dane statystyczne: Od tankowania, Długookresowe - kasują się po nocnym postoju wraz z danymi Od uruchomienia. Jest to strasznie irytujące :( Jak komuś uda się rozwiązać ten problem to będę wdzięczny z info

 

Docieracie swoje silniki? Ponoć to już obalony mit, a każdy silnik docierany jest na hamowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też dane statystyczne: Od tankowania, Długookresowe - kasują się po nocnym postoju wraz z danymi Od uruchomienia. Jest to strasznie irytujące Jak komuś uda się rozwiązać ten problem to będę wdzięczny z info

Napisałem pismo reklamacyjne do centrali VW oraz sprawą zajmuje sie ASO gdzie kupiłem samochód. Warto, żebyś ten problem zgłosił. Im więcej osób to zrobi tym może szybciej VW rozwiąże problem. Mam btw to samo co ty.

Ja do pierwszej wymiany nie wchodzę na czerwone pole z obrotami... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ASO wysłało ponoć zapytanie do VW i czekamy na odp od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie co do klimy :) Jak sprawuje się w tak gorące dni? :) Czy bezprzeciągowy nawiew działa efektywnie?

 

Dołączam się do pytania, działa Wam ten "głośnik" pod szybą, zmieniałem ustawienia klimy na wszystkie sposoby (ręcznie na szybę nogi itp.) i ani razu nie wyczułem stamtąd powiewu powietrza, mam coś nie tak czy ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem pismo reklamacyjne do centrali VW oraz sprawą zajmuje sie ASO gdzie kupiłem samochód. Warto, żebyś ten problem zgłosił. Im więcej osób to zrobi tym może szybciej VW rozwiąże problem. Mam btw to samo co ty.

Ja do pierwszej wymiany nie wchodzę na czerwone pole z obrotami... :)

 

Umowilem sie dzis na wizyte w przyszlym tygodniu. Aktualizacja oprogramowania w discawery i maja nadzieje ze rozwiaze problem kasujacych sie wskazan. Generalnie vw nie ma jeszcze zadnego info oficjalnego o tej wadzie wiec pewnie zbyt malo sygnalow do nich dociera...

 

Na "glosnik" pod szyba nie zwrocilem uwagi, sprawdze jutro czy u mnie dmucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
działa Wam ten "głośnik" pod szybą, zmieniałem ustawienia klimy na wszystkie sposoby (ręcznie na szybę nogi itp.) i ani razu nie wyczułem stamtąd powiewu powietrza, mam coś nie tak czy ?!?

W b7 działa po naciśnięciu nadmuchu na szyby, jeśli coś Ci pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie dmucha, za to z tych wąskich pod szyba na całości dmucha po wybraniu opcji szyby. W instrukcji "głośnik" jest opisany jako wylot powietrza, może uaktywnia sie tylko w określonych warunkach lub działa tylko z webasto?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez nie dmucha, za to z tych wąskich pod szyba na całości dmucha po wybraniu opcji szyby. W instrukcji "głośnik" jest opisany jako wylot powietrza, może uaktywnia sie tylko w określonych warunkach lub działa tylko z webasto?...

 

yo. ten " glosnik" pod przednia szyba to tak naprawde 3 otwory pod jedna kratka, pelni 2 funkcje:

 

1. nawiewy pasywnej wentylacji, wiec nie bedzie nigdy dmuchac bo to sa otwory cyrkulacyjne. 2 otwory, bo bokach, bo centralny...

2. to glosnik, jesli macie dynaudio.

 

pojasnilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu dłuższej trasy moje obserwacje sa takie:

- nawiew wymuszony wydaje sie dosyć słaby, przy drugim stopniu dmucha bardzo słabo., przy jeździe w deszczu panowała mi szyba i musiałem włączyć klime

- klima bardzo wydajna

- wycieraczki w trybie automat działają bardzo dobrze (jechałem prawie 1k km w deszczu)

- światła w trybie auto reagują na tunel i na deszcz

- fotel w wersji CL (chyba to samo jest w HL) bardzo wygodny

- światła długie w trybie dynamicznym trudno jest wyłączyć albo ja robię coś nie tak: załączam od siebie i wyłączam do siebie ale jak akurat automatyka przełączy na mijania to zamiast wyłączenia daje sygnał światłami (czy tak ma buc czy ja robię coś źle?)

Edytowane przez Buzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światła długie w trybie dynamicznym trudno jest wyłączyć

ja po prostu wyłącznik świateł przełączam z auto na mijania i z powrotem (przełącznik w trybie mijania wyłącza DLA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po prostu wyłącznik świateł przełączam z auto na mijania i z powrotem (przełącznik w trybie mijania wyłącza DLA)

 

Tak wiem, ze tak można zrobić ale przechodzi sie przez tryb świateł postojowych co moim zdaniem jest trochę nieczystym rozwiązaniem. Na zewnątrz będzie efekt migniecia światłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szybko przekręcisz to będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak szybko przekręcisz to będzie OK

 

Jak w międzyczasie DLA przełączy na długie to po przekreceniu przełącznika zostanę z długimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego wyłączyć w komputerze automatycznego włączania drogowych a drogowe aktywować włączać w klasyczny sposób tj. wajchą? Dziwne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w międzyczasie DLA przełączy na długie to po przekreceniu przełącznika zostanę z długimi?

 

nie:wazuuup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności