Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

W benzyniakach raczej też powinna być taka rezerwa. Benzyna się dużo bardziej rozszerza niż ropa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak praktycznie, czy spalanie które pokazuje komputer odpowiada rzeczywistemu? Bo w moim B6 różnica jest znaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 mam w zasadzie 1:1 - patrz mój motostat. O Octavii 3 miałem 0,3-0,5 różnicy zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak praktycznie, czy spalanie które pokazuje komputer odpowiada rzeczywistemu? Bo w moim B6 różnica jest znaczna

 

ja tylko raz sprawdzałem. Komputer pokazywał 5,5 a z przeliczenia wyszło mi 5,54 (czyli brak różnicy). Tankowane na tej samej stacji do pierwszego dobicia pistoletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu stopni podgrzewa sie wam olej? Ja dzisiaj miałem 107. Mój silnik to TDI 150KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do ilu stopni podgrzewa sie wam olej? Ja dzisiaj miałem 107. Mój silnik to TDI 150KM.

105st przy 150km/h olej Mobil, na seryjnym Castrolu dochodziło do 110st. ale się go pozbyłem przy "zerowej" wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się Wam tak, że czasami podczas wrzucania biegu wstecznego nie uruchamia się kamera cofania?

Zauważyłem to ostatnio, szczególnie kiedy szybko po uruchomieniu samochodu wrzucam bieg wsteczny. Być może to dlatego, że jeszcze nie zdążyło uruchomić się oprogramowanie DP? Nie mogę jednak stwierdzić jakiejś regularności tego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sedan 2.0 150KM w manualu na zbiorniku zrobił 1365km śr spalanie 4,8L/100 śr prędkość 90km/h jechało 4 osoby + full bagażu 3/4 trasy autostrada reszta normalna droga i przejazdy przez miasto. Ja jestem zadowolony :cool z mojego B8

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

IMG_20150717_160908.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie bagażników bazowych/belek dachowych do sedana B8. Czy są już dostępne jakieś w cenach niższych niż 700 zł? Czy można ew. założyć te z B7? Mam dobre doświadczenia np. z Automaxi/Mont Blanc, za pieniądze od 2/3 niższe, niestety w innej marce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy koledzy zwrócili uwagę na sprawę bardzo szybko brudzących się (pyłem z klocków hamulcowych) felg przednich.

Szczególnie to widać na jasnych felgach (nie antracytowych). Chciałem się podzielić informacją jaką znalazłem, że firma TRW wyprodukowała klocki hamulcowe z materiału ciernego DTEC, który podobno sporo ogranicza to pylenie. Przy pierwszej wymianie będę się chyba decydował :)

https://www.trwaftermarket.com/pl/Produkty/Uklad-hamulca-tarczowego/Klocki-hamulcowe---DTEC/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie domykania szyb z pilota, czy można przeprogramować tak aby szyby od razu pojechały do góry,

denerwuje mnie to ze trzeba podglądać czy wszystkie się domknęły i obejść wkoło samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie domykania szyb z pilota, czy można przeprogramować tak aby szyby od razu pojechały do góry,

denerwuje mnie to ze trzeba podglądać czy wszystkie się domknęły i obejść wkoło samochód.

 

Dziwne ... ja mam tak, że przytrzymując przycisk kłódki zamykają się wszystkie, puszczając w miedzy czasie przycisk proces zamykania przerywam wiec mogę uchylić wszystkie np do polowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też tak mam trzymając przycisk szyby jadą, puszczam zatrzynują się ale jak mam na różnej wysokości to muszę za każdym razem sprawdzać czy wszystkie zamknięte. W innym aucie mam tak że trzymając przycisk 2s puszczam a szybki dojeżdżają do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf po domknięciu wszystkich szyb mruga kierunkowskazami na znak, ze zakończył domykać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tylko raz sprawdzałem. Komputer pokazywał 5,5 a z przeliczenia wyszło mi 5,54 (czyli brak różnicy). Tankowane na tej samej stacji do pierwszego dobicia pistoletu.

 

mój niestety mnie oszukuje, zaniża 0,3-0,5l/100km

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

105st przy 150km/h olej Mobil, na seryjnym Castrolu dochodziło do 110st. ale się go pozbyłem przy "zerowej" wymianie.

 

jak trzymałem go pod max to temperatura momentami przekraczała 120`C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktycznych uwag mam taką, licznik przebiegu kilometrów tzw dzienny oraz wszystkie dane kasują się automatycznie po każdym nocnym postoju, byłem w ASO wgrali nowe oprogramowanie i z ciekawostek wyświetlają się teraz znaki ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania jednocześnie czyli już nie zachodzą na siebie :-), natomiast dane dotyczące przebiegu,spalania niestety dalej się resetują o zgrozo wszystkie ! działa tylko główny. W ASO wysłali zapytanie do VW i jak żyć ?:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo.. czekać... k%%wa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaki ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania

 

to ciekawe... mi wyświetlają się tylko ograniczenia prędkości... nigdy nie widziałem innego znaku na tablicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności