Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pisał, że w G7 też stuka zawieszenie. Owszem, ale tylko gdy ma fabrycznie obniżone zawieszenie. Obowiązkowy dodatek do felg +17". Żona takim jeździ i jest spoko. Stuków brak. Też liczyłem, że będzie przepaść między b8 a G7. Tak niestety nie jest.

Edytowane przez maluch69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podobny problem z kluczem występuje w Superbie, spieprzony patent tu i tu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CC jest lepszy numer. Drzwi są bez ramek. Przy każdym zbliżeniu ręki do klamki szyby lekko się opuszczają , poniżej poziomu uszczelki. Dopiero można otworzyć drzwi. Inaczej trzyma je uszczelka. Niestety jadąc na bezdotykową myjnię nie można myć samochodu w okolicy klamek bo to też doprowadza do opuszczenia szyb. Dlatego na myjnię tylko z kimś. Kluczyk idzie na spacer z naszym pasażerem. Inaczej mamy mokro w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka dygresja z mojej strony. Wczoraj w końcu dotarła do mnie zima i to z przytupem. Niby nie zauważyłem gorszego oświetlenia drogi, ale jak dojechałem do celu podróży to przód samochodu prezentował się jak na zdjęciach. LEDy jak wiadomo nie grzeją "do przodu" jak halogeny / xenony tylko "do tylu". W połowie drogi ACC zakomunikował że nic nie widzi i przestał działać. Nic dziwnego jak logo VW było oblodzone. Na pewno używałem też spryskiwaczy podczas jazdy ciekawe czy przyczyniły się do tego efektu. Wygląda na to ze warto robić w takich warunkach przerwę na zdjęcie oblodzenia z przodu auta. 6ec6dafab1d3961eb24e86ca748dae35.jpg8f6363819b8dfeeaccef204b85923de7.jpgd6bd0510917beb804c873ab911dc6603.jpg

 

VW chyba przyoszczędził na Arjepog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podobny problem z kluczem występuje w Superbie, spieprzony patent tu i tu :/

 

Bo to ten sam kluczyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów - czy da się wycieraczki ustawić tak, aby podczas spryskiwania przedniej szyby nie włączała się automatycznie wycieraczka tylna (kombi)? Klikałem menu ale nie udało mi się tego znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za 100 punktów - czy da się wycieraczki ustawić tak, aby podczas spryskiwania przedniej szyby nie włączała się automatycznie wycieraczka tylna (kombi)? Klikałem menu ale nie udało mi się tego znaleźć...

 

Nie powinna się uruchamiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja to zauważyłem też czasami u mnie. Tzn. na pewno się uruchamia _zawsze_ jak mam włączone R i przednie się uruchomią. ALE! zauważyłem teraz na trasie, że jak miałem włączone przednie, i czasami ręcznie włączałem tylną, to i czasami się ona sama włączyła (charakterystyczny dźwięk). Ale zależności nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie u siebie sprawdziłem, u mnie przy spryskiwaniu przedniej tylna się nie włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to ten sam kluczyk ;)

 

Być może w Superbie jest/był identyczny kluczyk - ale w SII nigdy mi się bagażnik nie otworzył bo `źle` usiadłem z kluczykiem w kieszeni ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha, ja to zauważyłem też czasami u mnie. Tzn. na pewno się uruchamia _zawsze_ jak mam włączone R i przednie się uruchomią. ALE! zauważyłem teraz na trasie, że jak miałem włączone przednie, i czasami ręcznie włączałem tylną, to i czasami się ona sama włączyła (charakterystyczny dźwięk). Ale zależności nie znalazłem

 

u mnie bardzo podobnie. Raz na jakiś czas włącza się tylna wycieraczka. tak jakby był tam jakiś czujnik czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w B7 raz źle usiadłem z kluczykiem to otworzyły mi się wszystkie okna i bagażnik, a była ulewa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Specjalnie u siebie sprawdziłem, u mnie przy spryskiwaniu przedniej tylna się nie włącza

 

U mnie też nie włącza się zawsze (nie licząc włączonego wstecznego i jazdy wstecz), ale co któreś "psiknięcie" przedniej szyby już tak - muszę wtedy wyłączać tylną wycieraczkę standardowym zmienieniem położenia dźwigienki. Jest to o tyle irytujące, że często tylna szyba jest sucha lub tylko zabrudzona i wycieraczka trze po suchym. Ogólnie, po przebiegu 22 tys. km tylne pióro wycieraczki już wyraźnie zużyte.

 

A poza tym właśnie mi przestało działać bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Business, DP, Telefon Comfort, Area View, felgi 18/19 zdecydowanie, jak jeszcze zostanie funduszy to Dynaudio

 

Dzięki !

Chętnie poznam jeszcze kolejne opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A poza tym właśnie mi przestało działać bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika

Ja mam to samo, zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu, razem z tymi pluchami/śniegami/mrozami. Raz działa raz nie. Co ciekawe klamki bez problemu odblokowują auto.

Ciekawe jak działa ten czujnik od bagażnika i czy faktycznie ta woda mu tak przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki !

Chętnie poznam jeszcze kolejne opinie

 

Zamiast Dynaudio wolałbym chyba szklany dach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może czujnik brudny?

 

Faktycznie, po dokładnym umyciu zderzaka Easy Open bagażnika wróciło. Przecieranie spodu zderzaka szmatką nic nie dawało, trzeba go było potraktować brutalnie myjką :) W instrukcji napisano, że przy mocnym zabrudzeniu, zwłaszcza zasoleniu, zderzaka, EO klapy wyłącza się.

Edytowane przez Fat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, po dokładnym umyciu zderzaka Easy Open bagażnika wróciło. Przecieranie spodu zderzaka szmatką nic nie dawało, trzeba go było potraktować brutalnie myjką :) W instrukcji napisano, że przy mocnym zabrudzeniu, zwłaszcza zasoleniu, zderzaka, EO klapy wyłącza się.

Wydaje się, że czujnik jest wyłącznie w znaczku VW bo pod zderzakiem nic nie widać, a przetarcia znaczka przywróciło automatyczne otwieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A poza tym właśnie mi przestało działać bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika

 

u mnie też nie działa od jakiegoś czasu...

 

Co do piór wycieraczek to ja mam problem z przednimi - prawa pasażera - jak ją "wygnę" za bardzo pozostawia smugi mniej więcej na środku zakresu działania, jeśli zaś jest przez mnie prostowana nie zbiera z końca... chyba wymiana mnie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności