Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie natężenie dla zwykłego widoku muszę za każdym razem włączać. Z samym Google Earth rzadko jeżdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natężenie o korkach nie jest brane od Google tylko od TomTom. Google dostarcza tylko widok satelitarny + StreetView, nic więcej.

To HERE dostarcza mapy, TomTom info o korkach, jak wejdziecie w Ustawienia/Info Car NEt czy coś takiego to tam jest rozpiska jaka usługa jest przez kogo dostarczana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj info o korkach brane od TomToma bardzo mnie zawiodło. A4 po śmiertelnym wypadku w ok. Góry Św. Anny była zablokowana a Navi w VW (DP) milczało, widziało korek w Strzelcach Opolskich jaki się zrobił po tym jak samochody zaczęły tam zjeżdżać. Google Maps pokazywało idealnie, mówili o tym w RMFie i Radiu Kierowców w Jedynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomTom tak naprawdę rozwija skrzydła za naszą zachodnią granicą. W Polsce działa średnio. Niestety w naszym zacofanym technologicznie kraju jeszcze długo poczekamy na usługę z prawdziwego zdarzenia, która udostępni informacje o natężeniu ruchu. Nie mówię tutaj o wszystkich usługach opierających się na sieciach społecznościowych, a usłudze opartej na danych rzeczywistych. Zadał sobie ktoś kiedyś pytanie dlaczego w Polsce bramownica ma trzy czujniki na krzyż, a przykładowo w Niemczech jest ich naście? Właśnie z tych dodatkowych czujników korzysta np. TomTom. Do tego przepływ informacji o zdarzeniach drogowych w Polsce to też science-fiction. W Niemczech przeżyłem już kilka razy sytuację, że służby ratunkowe mijały mnie jadąc do wypadku, a ja już miałem informację o nim.

Dodatkowo, niestety w VW usługa CarNet trochę kuleje. Wynika to z niezgodności map HERE i danych z TomTom. Mimo, iż TomTom ma informację o zdarzeniu drogowym to nie potrafi go przyporządkować do współrzędnych mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TomTom, to we wszystkich nowych nawigacjach (jakoś od dwóch / trzech lat) zamontowane są karty SIM i na tej podstawie tomtom analizuje korki. Problemem jest to, że w Polsce mało osób jeździ z navi tomtom. :)

TomTom GO 6100

The TomTom GO 6100 is our most advanced all-in-one GO model. Get there faster with Lifetime TomTom Services including map updates at no extra cost, real-time TomTom Traffic updates and speed camera alerts. Connect your TomTom GO 6100 with MyDrive and send your destination to your GO before you get into the car. What's more, the built-in SIM card means you're always connected to these services, even when driving abroad. And with no roaming charges!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując w listopadzie nawigację Discovery pro (passat 38 tydzien 2015 produkcja -czyli RM 2016) miałem mozliwość przy pobieraniu pliku wyboru jako rok produkcji passata tylko rok 2014. Teraz widze ze jest możliwość wyboru 2014 lub 2015. Czy aktualizacje z poczatku listopada różnią się od tych dostępnych teraz? Ja skasowałem plik który wykorzystywałem do aktualizacji i nie mogę porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to lipa z tym całym Carnet-em i nawigacją.

W celu znalezienia miejsca docelowego przez nazwę np. firmy, kina etc. trzeba wejść w carnet zamiast mieć możliwość wyszukania bezpośrednio z nawigacji.

Podobnie z tym natężeniem ruchu nieprzydatnym w RP. Pozostaje Google które raczej dobrze wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to lipa z tym całym Carnet-em i nawigacją.

W celu znalezienia miejsca docelowego przez nazwę np. firmy, kina etc. trzeba wejść w carnet zamiast mieć możliwość wyszukania bezpośrednio z nawigacji.

Podobnie z tym natężeniem ruchu nieprzydatnym w RP. Pozostaje Google które raczej dobrze wskazuje.

To chyba nie do końca prawda.

żeby wyszukać punkt docelowy na podstawie danych z google (firmy), wystaczy w nawigacji wybrać Cele specjalne i tam z listy wybrać "cele specjalne online" (albo jakoś tak, piszę z pamięci), i wtedy już można wpisać nazwę firmy, która będzie wyszukana online przy wykorzystaniu bazy Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej info o uslugodawcach poszczególnych funkcji Nawigacji a7b9fb0c182f20586d047684ecfff1c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i szkoda ze informacje drogowe tez nie sa od googla bo w Polsce by na pewno lepiej dzialaly...z drugiej strony lepszy traffic od tomtoma niz zaden jak do tej pory (RNS510 w Polsce brak TMC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji listopadowej, odcinek A4 Dębica-Tarnów jest już na mapie prawidłowo pokazywany, są też obie części obwodnicy Olkusza i jak pisałem wcześniej poprawiony krótki odcinek DTŚ na granicy Gliwic i Zabrza. Ktoś zna jakieś inne zmiany w różnych częściach Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed i po aktualizacji S8 na odcinku sieradz wroclaw na dlugosci ze 2km prowadzi jakies 500m od rzeczywistej drogi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile będzie kosztował car net po darmowym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc korzystania z MirrorLink podczas jazdy? Generalnie interesuje mnie wyswietlanie sesji WebEx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podlaczal kamerke gopro? Czy inne kamery działają? Zastanawiam się żeby kupić chińska podrobke gopro ale nie wiem czy będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przekartkowałem" temat CAR NET w poszukiwaniu doświadczeń z systemem Car-net jednak wszystko co znajduję to:

1. jak podłączyć telefon,

2. jak podłączyć wi-fi,

3. jak zrobić żeby oglądać telewizję w czasie jazdy (sic!)

4. czy działają "apki" z telefonu

czy to wszystko? Czy nikt nie interesował się usługami "zarządzania samochodem" Car-net? Jeśli przeoczyłem to przepraszam.

Czy jest to dostępne w Polsce? Mam na myśli:

Raport o stanie pojazdu,

E-remote

Czyli usługi, które pozwalają zdalnie korzystać z funkcji samochodu a nie z telefonu w samochodzie. Jeśli dobrze rozumiem opis usług to możliwe powinno być kontrolowanie na bieżąco stanu i pozycji auta oraz zdalne zarządzanie wybranymi funkcjami. Jak dotąd znalazłem, że jeden kolega planuje swoje wyjazdy na komputerze i wrzuca do samochodu. To działa w serwisie, ale co z pozostałymi funkcjami? U mnie raport o stanie pojazdu jest nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-remote jest na ten moment tylko dla aut elektrycznych (E-Up i E-Golf) :P

 

Raport o stanie pojazdu działac powinien, aczkolwiek u mnie też jest w tej chwili wyszarzony jako usługa czasowo niedostępna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co z pozostałymi funkcjami? U mnie raport o stanie pojazdu jest nieaktywny.

 

u mnie też.

 

ja sobie dodałem kanały rss :-) ale to bardziej w ramach zabawy.

 

na niemieckim forum czytałem o dodawaniu różnych POI, ale nie sprawdzałem, czy to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem wszystkie uslugi dostepne z poziomu DP wraz z Sony Xperia Z3 Ultra (Lolipop) oraz Apple iPhone 6S.

Jak dla mnie to lipa straszna co oni oferuja w tych uslugach. Moze tez patrze na to troche inaczej bo majac nieograniczony dostep do internetu z poziomu mojego smartphone'a raczej nie bardzo interesuja mnie te wodotryski skopiowane do DP.

Musze bardziej zastanowic sie na use-case'ami.

Jedyne co wedlug mnie na wiekszy sens to po prostu MirrorLink, bo umozliwia przeniesienie 1:1 konkretnej aplikacji na wyswietlacz DP. Tylko odblokowac dostepnosc podczas jazdy i limitacje zniesione ;)

 

Ps. Tak na prawde to tylko jedna aplikacja przypadka mi troche do gustu - Car-Net My Rules. Potencjal calkiem dobry. Tylko to troche rozbudowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dla mnie carnet to rowniez wielka lipa. Dziala mala czesc funkcji i to z ograniczeniami. Nie zmusza mnie, aby za to placic w przyszlosci, bez wyraznej poprawy systemu. Komunikaty drogowe sa tylko ok. Brak mozliwosci zwrotnego raportowania zdarzen, ala Waze czy Yanosik dyskwalifikuje te cudo jak na razie do wiekszego uzytku.

Odpalilem rowniez Android Auto z Galaxy S6, ale zarzadzanie telefonem i mapa Google to za malo. Wole miec uruchomiony smartfon w normalnym trybie w uchwycie z podzialem ekranu na Waze i Yanosika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności