Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy cały zestaw rolek i napinaczy ruville + pasek contitech będzie dobrym zestawem dla silnika 1.9 TDI ATJ 115 KM ?

Jakiej firmy kupić pompę wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można taki zestawik śmiało monotować. Jeśli chodzi o pompę wody, to Hepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Łukasz dobrze pisze ja mam identyczny zestaw, pompę Hepu jest to jedna z najlepszych markowych firm która zajmuje się produkcją pomp wody (wg mnie lepszej od np. SKF jeżeli pod uwagę bierzemy tylko samą pompę)

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej firmy kupić pompę wody ?

 

Hepu robi na pierwszy montaż pompy do VW, ale dobre są też Ruville choć ostatnio coraz większą popularność przez swoją jakość i metalowe łopatki co bardzo ważne i niestety żadko spotykane przy pompach wody zdobywaja pompy GRAF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie kupisz i zależy jakiej firmy cena do ok.1200PLN czytaj fora techniczne lub patrz na allegro .Twój silnik to AVB na pompowtryskach (PD) a poza tym przyłącz się do grona forum VW-Passat serdecznie zapraszam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twój silnik to AVB na pompowtryskach (PD)

Czytaj przed stukaniem,a dowiesz się o jakim silniku mowa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mazek

Witam.Mam zamiar wymienić rozrząd w moim passacie i znalazłem częsci na allegro do niego:

http://allegro.pl/item981699214_rozrzad_pompa_vw_passat_1_9_tdi_101_130km_avb_ajm.html

 

http://allegro.pl/item985689673_rozrzad_ina_a4_a6_passat_superb_1_9_tdi_130km_awx.html

 

http://www.rozrzad.pl/index.php?products=product&prod_id=2228

 

przeczytałem że warto wymienić pompe wody ale czy ten pierwszy jest wart zakupu,u mnie w mieście za komplet chcą 850zł bez pompy wody

Edytowane przez mazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi elemenateur napewno bedzie miał dla Ciebie najlepszą oferte:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam zamiar wymienić rozrząd w moim passacie i znalazłem częsci na allegro do niego:

http://allegro.pl/item981699214_rozr...m_avb_ajm.html

 

http://allegro.pl/item985689673_rozr...130km_awx.html

 

http://www.rozrzad.pl/index.php?prod...t&prod_id=2228

 

przeczytałem że warto wymienić pompe wody ale czy ten pierwszy jest wart zakupu,u mnie w mieście za komplet chcą 850zł bez pompy wody

 

Po pierwsze upewnij sie jaki masz typ rozrządu, podejrzewam że z napinaczem mechanicznym, pierwszy link jest do starszego typu silników z napuinaczem hydraulicznym.

 

Ja kupiłem tutaj, jutro towar powinien przyjśc do mnie:

http://www.allegro.pl/item982664754_oryginalny_rozrzad_vw_audi_1_4_1_9_2_0_tdi.html#gallery

 

do tego domówiłem pompe wody za 165zł. Zadzwoń, podaj nr VIN, ewentualnie rocznik auta i wszystko Ci sprawdzą.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MAZEK ja również jak kolega DTAMBOR zamówiłem rozrząd z allegro:

http://www.allegro.pl/item982664754_oryginalny_rozrzad_vw_audi_1_4_1_9_2_0_tdi.html#gallery

 

Resztę części jak pompę wody paski klimy i alternatora, napinacz paska alternatora i sprzęgiełko alternatora zamówiłem u kolegi PITER w takich cenach:

pompa wody z mosiężnymi łopatkami 133zł.

Sprzęgło alternatora INA/Ruville 130zł

Napinacz paska alternatora w zamienniku 180zł,

Paski 45zł alternatora i 20zł klimy.

Na wszystko paragon lub FV.

Za wszystko razem z wymianą zapłaciłem 1200zł.( Części 850zł z przesyłką i 350zł wymiana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyżej pisałem gdzie kupowałem rozrząd, dzisiaj przyszedł towar, z czystym sumieniem mogę polecić. Wszystko w firmowych pudełkach, data produkcji zestaw rozrządu - 26.02.2010, pompa wody - 04.2010. Na zdjęciu w aukcji jest pasek contitech, w rzeczywistości przyszedł Dayco. Do tego fakturka oraz mały firmowy gratis, o którym nawet nie było wcześniej mowy - niby nic ale cieszy.

 

Cena za całośc razem z przesyłką 482 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napinacz paska alternatora w zamienniku 180zł,
jakiej firmy ten zamiennik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej firmy ten zamiennik

Musisz zapytać PITERA bo nie zwróciłem uwagi jak go kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej firmy ten zamiennik

 

Zamiennik firmy Maxgear. Dobry zamiennik za dobrą cenę. Polecam

Oryginał 380zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym radzil Aso.. dobrze zrobione to podstawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym radzil Aso..

 

A w ASO to montują inne? albo lepiej niż u dobrego mechanika?

Zaopatrujemy się u tych samych dostawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pffff.... Arus46 a Ty z 11-letnim samochodem na przeglady, wymiany rozrzadu i ewentualne naprawy jezdzisz do ASO bo "dobrze zrobone to podstawa"? To nie obraz sie ale po roku same koszty serwisowania pewnie przekroczylyby wartosc Twojego samochodu.

W ASO pracuja dokladnie tacy sami ludzie jak w nieautoryzowanym punkcie, jak mechanik jest dobry to dla mnie wielki szyld VW i imponujacy gmach ze skorzanymi kanapami nie ma najmniejszego znaczenia. A czesci ASO bierze z dokladnie tego samego zrodla co koledzy powyzej.

Zeszlej jesieni dorabialem w ASO klucz do swojego samochodu i typ z serwisu przy mnie wysylal chlopaczka po jakies czesci do Intercars w Jankach. Takie to oryginaly z ASO.

 

Ja przy nastepnym przegladzie tez bede rozrzad zmienial, za czesci z pompa wody zaplacilem cos okolo 500 z wysylka i nawet mnie nie obchodzi ile to w ASO kosztuje, szkoda mi darmowych minut zeby tam dzwonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w ASO to montują inne? albo lepiej niż u dobrego mechanika?

Zaopatrujemy się u tych samych dostawców.

nawiązujący do wypowiedzi kolegi, możliwe żeby niemieckie ASO założyło pasek firmy GATES ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe żeby niemieckie ASO założyło pasek firmy GATES ?

 

Jest to bardzo mało prawdopodobne, bo w oryginale występowały paski Dayco i czasami Contitech, Gates nie, chyba, że akurat się skończyły na magazynie i mechanik z ASO pojechał kupić w hurtowniczy sklepie. Wtedy jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum. Czeka mnie wymiana rozrządu w moim autku i tu pytanie kieruje do was czy macie namiary na kolegów z forum co sprzdają takie części ale sprawdzone przez was co nie wcisna mi jakiś made in wyciep. Prosze o namiary i ewentualnie ceny zestawów.Bo nie chce zakładać byle czego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności