Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem z Passatem B7 i temperaturą cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Seba... Dzieki za mile slowa :)

 

Fakt.... Meczylem sie bardzo dlugo, kilka miesiecy i rozne serwisy.

 

Patafiany z Lubina odsylali od dawna ludzi z kwitkiem ze tttk.

 

Porazka....

 

Jeszcze raz pochwala dla Motorpol Wroclaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat glowny 45 zl ?

 

Ja od swojego zaczalem gdy walka byla z temperatura.... Tylko ten durny serwis w lubinie nie mogl zalatwic termostatu,

Kupilem u siebie,

Dalem ze 150 zl,

Ale dziwne to bylo. Bo koles w sklepie powiedzial ze to oryginal i pokazal wytarte loga audi, vw.

A ja gdzies tam slyszalem w aso skoda ze jak numery wytarte to odrzuty i vw pozbywal sie tego. Prawda to ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zaczał dziwnie dobrze pracować i już szybko się nagrzewa i nie robi problemów ;)

Przynajmniej nie musze się spieszyć z wymianą ;) Tylko przy jakiejś okazji i wizycie w ASO też im to zlecę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dotknij reka do zbiorniczka wyruwnawczego cieczy chlodzacej i jak jest cieply to masz czujnik uwalony a jak jest zimny to termostat,

 

A jaki jest (wrażenie po dotknięciu) jak nic "nie jest uwalone" ? :hmm :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo już czy pomogła wymiana termostatu DSG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem taki sam problem z nagrzaniem mojego Passata. Serwis w Niemczech stwierdzil ze to nie termostat główny tylko termostat DSG. Za termostat powiedzieli 90E a za robocizne 130E. Podziękowałem i kupiłem na Ebay ten sam termostat z Mahle za 20E. Wymieniłem (1.5godz pracy) i pomogło. Teraz temperatura zewnetrzna 3st. Odcinek do pracy 9km i łąpie 90st. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech w serwisie wiedzieli o co chodzi ,a w naszych nie wiedzą masakra :lol3

 

U mnie też pomogło ,nareszcie temperatura jest taka jak powinna być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B6 tez jest takowe ustrojstwo?:) bo rano zanim zlapie 90st przy spokojnej jezdzie to potrzebuje jakis 20km po trasie jadac spokojnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chyba nie. sam miesiąc temu wymieniłem termostat i czujnik temp ale nie wiele pomogło.sam jeżdżę do roboty 20km i teraz przy tej temp wskazówka do 90 nie dobije. patrzyłem w etce i fizycznie przy skrzyni ale tego ustrojstwa nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jedyne co robie zeby go "dogrzac" to jak lekko sie podniesie tylko to trzymam go na 2tys obrotow w innym wypadku nagrzewanie trwa wieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc termostat dsg wymieniony. Termostat mahle - 75pln (oryginał ze startymi logo VW) wymiana 50pln. Temperaturę łapie szybko, brak wcześniejszych objawów pływania temperatury.

Ogromne dzięki dla Mlody_tm!!!

Niestety z ogrzewaniem ciągle problem - tak jak myślałem, coś jeszcze się musiało sp...!

Jak auto się dogrzewa (wskazówka temp. wody w poziomie, temp. oleju 50-60st.) to przyjemne ciepełko leci. Jednak jak się dogrzeje (woda i olej po 90st) to nawet po ustawieniu temperatury na max ledwo ciepłe leci.

Mechanik mi mówił że może być coś z softem (w systemie mieli takie przypadki)

Miałem słaby akumulator i parę razy mi zdechł więc może faktycznie się coś popieprzyło.

Podjadę na diagnostykę, może co wyjdzie.

 

P.S. Jeszcze raz dzięki Mlody_tm za wytrwałość.:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, nie ma za co.

Co do ogrzewania. Moze trzeba plukanie zrobic nagrzewnicy ?

Obadaj plyn chlodniczy czy czysty ?

 

 

Dwoch znajomych mialo idento jak Ty i w obu przypadkach pomoglo plukanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w B6 tez jest takowe ustrojstwo? bo rano zanim zlapie 90st przy spokojnej jezdzie to potrzebuje jakis 20km po trasie jadac spokojnie :/

 

myślę ,że u ciebie tego nie ma PD-ki raczej nie miały takich cudów ,mojej kuzynki CC 2010r 170 CR DSG ,też tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w B6 tez jest takowe ustrojstwo?:) bo rano zanim zlapie 90st przy spokojnej jezdzie to potrzebuje jakis 20km po trasie jadac spokojnie :/

 

nie, nie występuje, ale pewnie by to założył skoro takie problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, nie występuje, ale pewnie by to założył skoro takie problemy

 

własnie chciałem o to zapytac czy da sie to zalozyć, tzn załoze napewno jesli jutro moja pruba bedzie pozytywna. założyłem dziś na jeden z węzy od chłodniczki skrzyni opaske i zacisnołem ją aby tylko był znikomy przepływ. jesli jutro rano jadąc do pracy złapie mi znacznie szybciej temperature, tak odrazu przecinam weża i zakladam ten dławik

teraz pytanie do tych co to kupowali, po ile to ustrojstwo chodzi i najważniejsze gdzie moge to kupic (poza aso). allegro odpada bo nie ma a na ebay sa w niemczech ,włoszech ale koszt wysyłki -opór. czy ktos może napisać gdzie kupował, jakiś link do pewnego sklepu internetowego, bardzo bym prosił

aby po 20 km łapał temp 70 pare stopni to troche smieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie poza ASO może IC ,w każdym bądź razie ja w ASO płaciłem137 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie problem ten samo... Jeszcze mrozu nie ma, temp rano jakieś 1-2 stopnie a do 90 nagrzewa mi sie 18 - 20 km w zależności od dynamiki jazdy. Jak wiadomo nie ma termostatu DSG, termostat główny wymieniony, kupiona osłona zimowa (choć zimy jeszcze nie ma), czyli górna i dolna osłona grila i co? i nic, żadnego rezultatu.IMG_3253.jpg

 

wiesiok81 koniecznie daj znać czy zmniejszenie przeplywu na przewodzie daje rezultat :) jak możesz to zrób jakieś zdjęcie który to przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności