Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W VW też zależy wszystko od tego co zamawiasz, z jakim wyposażeniem, czy na firmę czy nie, flota etc. Jak zrobisz full wypas to handlowiec ma z czego schodzić, więc mówienie że 20% to nic jest lekko śmieszne w normalnych warunkach. Pewnie z 50% powinni dać rabatu na nowe auto, z poprzedniego rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie to ma znaczenie że auto jest z poprzedniego roku? W tym przypadku jest wręcz na plus. Paski z 2017 będa miały filtr cząstek benzyny, te z 2016 go nie mają.

 

Ano takie ma to znaczenie, że kupujesz roczne auto. Czyli już nie kupisz VW po 2017r bo wszystkie będą miały filtry cząstek? Myślę, że dla pierwszego użytkownika to mało ważny aspekt. Do 4-5 lat nic się z nim nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin odbioru mojego bitdi się przedłuża. Miał być jeszcze w grudniu. Jeżeli odbiór samochodu z 2016 będzie w 2017 to czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o dodatkowy rabat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to lepiej żeby się przeciągnął o jakieś 4tygodnie to na bank będziesz miał produkcję 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o pakiecie serwisowym za 2,5k do 120 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz to lepiej żeby się przeciągnął o jakieś 4tygodnie to na bank będziesz miał produkcję 2017.

 

Samochód jest już wyprodukowany tylko czeka na transport i myślę, że nie zdążą go dostarczyć jeszcze w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odnośnie DPFu w benzynie, czy ktoś wgłębiał się w to dokładnie? Pytam ponieważ rozbieżność tego co piszą jest trudna do zrozumienia ( przynajmniej dla mnie)

Od początku przyszłego, 2017 roku Volkswagen wprowadza do wszystkich swoich silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny – TSI i TFSI filtr cząstek stałych GPF.

 

Po czym jest napisane :

 

Do 2022 roku liczba samochodów grupy VAG wyposażonych w tę cudowną technologię może wynieść nawet siedem milionów. Proces wdrażania do produkcji silników z filtrem cząstek stałych benzyny rozpocznie się w czerwcu 2017 roku wraz z uruchomieniem produkcji 1,4-litrowego silnika TSI, przeznaczonego do napędu nowego Volkswagena Tiguana. Nowe Audi A5 też będzie już wyposażone w filtr DPF w silniku benzynowym 2.0 TFSI.

 

Jak wy to rozumiecie, albo wiecie może.. Czy jeśli passat będzie wyprodukowany w połowie stycznia 2017 to będzie on w niego wyposażony - czy dopiero będą to wprowadzać od czerwca?...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Nigon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 09/2017 wchodzi nowa granica dla nowo zarejestrowanych samochodow 600 - chyba miliardow czastek na km, do tej pory jest 6000, i zadne samochody z bezposrednim wtryskiem paliwa tego nie spelniaja, np opel corsa 1.0 wypluwa 4000,a 1.4 tsi juz tylko od 1000 w gore:), takze jak uzytkownicy silnikow benzynowych beda chcieli wjechac do centrow miast w europie to albo dpf, albo komunikacja miejska:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie lepsze - takie życie nic na to nie poradzimy. Każdy prędzej czy później będzie zmieniał auto i stanie się użytkownikiem DPF-u nawet w TSI. Mnie bardziej przeraża fakt że niektóre Państwa chcą od 2025 roku wprowadzić zakaz rejestrowania aut spalinowych. Myślę, że to dużo gorsze bo DPF jest już bardzo powszechny i to nas niestety nie minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoexpress.co.uk/volkswagen/tiguan/96578/vw-to-add-particulate-filters-to-its-petrol-engines

 

Z tego co piszą, auta vw będą wyposażane w GPF-y od czerwca 2017. Zaczyna mnie to wszystko wkurzać. Przerzucę się chyba na Japończyki albo kupię coś na prąd i będę miał to wszystko w dupie.

Edytowane przez iluvmyvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać Passki. Taki mam zasięg ...:-D

IMG_20161220_190942.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brać Passki. Taki mam zasięg ...:-D

[ATTACH=CONFIG]150188[/ATTACH]

 

No całkiem niezły. I to na połowie zbiornika.

Kolega jechał przez balicką strefę 51?:512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No całkiem niezły. I to na połowie zbiornika.

Kolega jechał przez balicką strefę 51?:512

 

jechał. :-) tuz po wymianie zegarów AID na nowe - i chyba się system kalibruje ze zuzyciem.. Na starcie miałem 5000 zasięgu po 20 minutach już tylko 2200. mam nadzieję że się wyreguluje po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie jak wy dostliscie takie rabaty, i gdzie jest 20% rabatu na Passata ale zakladam ze wszystko zalezy od konfiguracji i zdolnosci negocjacyjnych.

W moim wypadku: osoba prywatna, Passat 1.8 TSI DSG Comfortline + biz + zimowy

Produkcja 2017 rabat wzgledem konfiguratora to 9.5%

Wyprzedaz 2016 rabat to 12.5%

Zarowno z jednego jak i zdrugiego nie chcialno zejsc juz wiecej.

W jednym z salonow gdzie auto z manualem jest na salonie, rabat byl okolo 15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabat 20% (albo ogólnie rabaty) to wypadkowa konfiguracji (na gołym aucie dealer zarabia marginalne pieniądze, kase ma z dodatków), siły przetargowej (np kupujesz flotę lub przynajmniej parę aut lub to któryś już VW brany u nich), pozycji dealera (salon który ma ogrom zamówień flotowych nie będzie się zabijał o kolejnego passata kosztem swojej marży) i zdolności negocjacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabat 20% lub bardzo zbliżony jest możliwy, tak jak piszą koledzy wyżej wszystko zależy od siły przetargowej Twojej lub Osoby rozmawiającej w Twoim imieniu (w zależności ile zamawia dziennie lub tygodniowo modeli). Ja odbierałem dwa tygodnie temu 1.8 DSG highline + kilka dodatków, na firmę. Zrezygnowałem z leasingu VW (po obliczeniu wszystkich opłat RTI, rejestracja, ubezpieczenie) wyszła kwota wyższa niż w leasingu zewnętrznym. Otrzymałem darmową rejestrację, ubezpieczenie tańsze o 1,2 % wartości samochodu, tańsze RTI (GAP), sam leasing wyszedł bardzo podobnie ale dużo zaoszczędziłem na ubezpieczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dostałeś taką samą cenę za auto? Ja próbowałem to rabat o połowę niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę sie pochwalić - 1.8 Tsi czarny sedan - wyjściowo 162. Wzięty za 138500 z gwarancja 24m, pakiet serwisowy 120 km, i felgami i oponami zimowymi. :) rabat powyżej 19 procent. Trzy maile i ....oferta tak zjechała. Ps sa chyba nowe wyorzedaze bo pasek do 16 k mniej niby. :)

 

Ps. Narazie jestem megaaa zadowolony tylko przy świecenie światłami w garaży jesdna ma odcień elegancki niebieski i druga na 2-3cm poświatę żółta. Ktoś tez tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

162-19%=131,22. Albo coś źle liczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze liczysz

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności