Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Wg serwisu pasuja zamiast standardowych, zobaczymy jak przyjada a ze maja straszny bajzel w magazynie centralnym to pewnie minie ze 2-3tyg. Cena bez rabatu 540 zl za przednia i 380 za tylna przyciemniana, po rabacie duzo mniej...

Mam mozliwosc sprawdzenia halasu telefonem ale wydaje mi sie ze to malo obiektywny pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dojścia do lepszego sprzętu to jasne, wypadałoby zrobić jakieś miarodajne porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, interesuja mnie glownie subiektywne odczucia a nie decybel czy dwa na urzadzeniu. Generalnie uwazam ze samochod jest naprawde niezle wygluszony poza odglosami przejezdzajacych obok samochodow przy malej predkosci. Zobaczymy czy te niby dzwiekoszczelne szyby cos zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będą pasować bez problemu.

Dzisiaj właśnie pytałem o to w serwisie, nie umieli odpowiedzieć konkretnie tak/nie. Musieliby mieć vin samochodu z takimi szybami do porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba vinu. Jak wejda w twoj samochod to wyswietlaja sie alternatywne czesci. Ramki drzwi sa takie same, uszczelki i prowadnice szyb tez, jest jeden rodzaj tylko wiec musza pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg serwisu pasuja zamiast standardowych, zobaczymy jak przyjada a ze maja straszny bajzel w magazynie centralnym to pewnie minie ze 2-3tyg. Cena bez rabatu 540 zl za przednia i 380 za tylna przyciemniana, po rabacie duzo mniej...

Mam mozliwosc sprawdzenia halasu telefonem ale wydaje mi sie ze to malo obiektywny pomiar

Super wiadomość, a czy dysponujesz może numerami części (ETKA)? To są ceny za pary szyb na przód i tył, czy cena za sztukę? No i czy cena jest z robocizna? Udało Ci się dostać rabat lepszy niż 15%? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeszcze udało skontaktować z ASO w UK i podali mi numer części prawego lusterka fotochromatycznego, które nie wiem czemu jest niedostępne w wersjach kontynentalnych. 3G0 857 522B. Powiedzieli też ze polski dealer powinien móc zamówić takie. Bardzo bym chciał mieć full fotochrom bo często z prawego lusterka ktoś potrafi puścić zajączka ;-). 07eb4caa6c58e81e7a17d1c2697c8f47.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba vinu. Jak wejda w twoj samochod to wyswietlaja sie alternatywne czesci. Ramki drzwi sa takie same, uszczelki i prowadnice szyb tez, jest jeden rodzaj tylko wiec musza pasowac.

 

Też bym z chęcią zamówił te szyby, tylko perspektywa rozmontowania drzwi, które nie treszczą, nie dudnią przeraża mnie... Obawiam się, że robotnicy spartolą coś i będę się męczył z nimi miesiącami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest niecałe 100tys. pojazdów na benzynie przy 11mln. diesli... a poza tym zwiększona emisja nie jest równoznaczna z przekroczeniem norm, dopiero pomiary mają wykazać............. koszty znikome..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę się okaże, że elektryczne auta z Europy i Azji bardziej zatruwają amerykańskie powietrze niż ich rodzime 4-6 litrowe wynalazki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też bym z chęcią zamówił te szyby, tylko perspektywa rozmontowania drzwi, które nie treszczą, nie dudnią przeraża mnie... Obawiam się, że robotnicy spartolą coś i będę się męczył z nimi miesiącami...

Tez mialem obawy, ale jak zobaczylem jak wyglada zdjety boczek drzwiowy to niem nie maja co popauc montujac , kilka spinek i srob, reszta na stale przytwierdzona do boczka. A pozatym u mnie czasem cos na bruku potrafi zatrzeszczec z okolic listew ozdobnych, po odebraniu byla cisza zupelna, tak ze przy okazji powiem zeby wyjeli te listwy i ogladneli

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Super wiadomość, a czy dysponujesz może numerami części (ETKA)? To są ceny za pary szyb na przód i tył, czy cena za sztukę? No i czy cena jest z robocizna? Udało Ci się dostać rabat lepszy niż 15%? :-)

Cena bez robocizny, za wymiane kolo 500 zl. Dostalem wiecej niz 15 proc rabatu na czesci. Gdyby chciec doprowadzic te szyby do stanu fabrycznego to trzeba by jeszcze wymienic ta mala szybke z tylu i szybe tylna ale mysle ze glowna roznica powinna byc przy szybach bocznych glownych ze wzgledu na powierzchnie, tylnej szyby nie tykam bo to juz nie taka prosta sprawa ja wyciac i wkleic inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555, ceny które podałeś są na szybę przednią i szybę tylną boczną ale dla sztuki, nie pary, rozumiem.. ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z afera sa jakieś większe rabaty na diesle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy takie ładne wyniki a VW i tak wali z nami w .... Chodzi oczywiście o braki w konfiguratorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby chciec doprowadzic te szyby do stanu fabrycznego to trzeba by jeszcze wymienic ta mala szybke z tylu i szybe tylna ale mysle ze glowna roznica powinna byc przy szybach bocznych glownych ze wzgledu na powierzchnie, tylnej szyby nie tykam bo to juz nie taka prosta sprawa ja wyciac i wkleic inna

A czy orientujesz się czy ten mały trójkąt przy lusterku też może być akustyczny? I czy ew. jego pozostawienie nie będzie psuło efektu?

Dysponujesz może numerami cześci tych szyb? Bo moje ASO nic takiego u siebie nie widzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, moment. Przecież to głupoty są...

 

POLSKI RAJ DLA VOLKSWAGENA (lol)

 

Polscy kierowcy ignorują skandal z emisjami spalin w autach Volkswagena – informuje "Gazeta Wyborcza". Sprzedaż aut niemieckiego koncernu w naszym kraju mocno wzrosła.

 

W połowie września amerykańska Agencja Ochrony Środowiska ujawniła, że Volkswagen, stosując specjalne oprogramowanie, manipulował spalinami z silników Diesla.

 

Szwindel niemieckiego koncernu wcale nie zmniejszył popularności jego samochodów wśród naszych kierowców. W zeszłym miesiącu w Polsce zarejestrowano po raz pierwszy 3,3 tys. nowych aut marki Volkswagen. To aż o 28 proc. więcej niż w październiku zeszłego roku – poinformowała firma analityczna Samar.

 

Jak ocenia "Gazeta Wyborcza", to zdumiewający skok popularności, gdyż łączenie w październiku liczba rejestracji nowych aut osobowych w Polsce była jedynie o 0,9 proc. wyższa.

 

Niewykluczone, że wśród zarejestrowanych samochódów Volkswagena są te z silnikami, których dotyczy afera spalinowa.

 

Cały artykuł do śmieci. Drugi zresztą też. Tak właśnie wygląda jakość polskiego dziennikarstwa. Student-praktykant/osioł-dziennikarz nie dosyć, że napisał z błędem, to nie odrobił zadania domowego i bezmyślnie powiela błędy dziennikarskie autora pierwszego artykułu z Gazety Wyborczej. Jeśli afera została ujawniona w połowie września, to na liczbę rejestracji aut w październiku mogła mieć co najwyżej znikomy wpływ, o ile jakikolwiek w ogóle... Przecież na Volkswageny czeka się od dwóch, trzech miesięcy do roku. :P Większy wpływ chyba miał fakt, że odtykają im się powoli linie produkcyjne i są w stanie realizować zamówienia złożone na Passata jakieś... pół roku temu. ;) Chyba żaden z modeli nie ma terminów produkcji i dostawy zamykających się w 6 tygodniach, a tyle właśnie minęło od ujawnienia afery do wyników październikowych wg autora artykółó.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy orientujesz się czy ten mały trójkąt przy lusterku też może być akustyczny? I czy ew. jego pozostawienie nie będzie psuło efektu?

Dysponujesz może numerami cześci tych szyb? Bo moje ASO nic takiego u siebie nie widzi :)

 

ceny które podałem sa za sztukę. Mały trójkąt z przodu nie występuje w wersji akustycznej, natomiast ten z tyłu już tak, tak jak i szyba tylna. Ale sadze ze to już będzie miało mniejszy wpływ na głośność. W nowym A4 szyby akustyczne sa tylko dostępne jako szyby boczne przednie. Zobaczę czy będzie w ogóle jakakolwiek różnica, powierzchnia szyb głównych bocznych jest na tyle duża,ze jak ma być efekt to będzie odczuwalny, jak będzie słychać szum z tego małego tylnego trójkąta to się go wymieni, on kosztuje tez ok 500 zł za sztukę więc dużo jak na taka małą szybkę.

szyby przednie:

3G0 845 021 , 3G0 845 022

tylne przyciemnione

3G5 845 025 C , 3G5 845 026 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności