Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie szyb przyciemnianych, to rownież mogę potwierdzić - fabryczne przyciemnienie jest bardzo słabe, słońce i tak mocno operuje w środku, a z zewnątrz wszystko widać. Dużo lepszy efekt miałem z przyciemnianiem folia, która przy tym była 3x tańsza od oryginalnego przyciemnienia. Gdybym miał zamawiać raz jeszcze, to na pewno zrezygnowałbym z przyciemnienia fabrycznego na rzecz folii.

 

A ja właśnie dziś dotarłem moim słabiutkim b8, z silnikiem nadającym się tylko do miasta, do Chorwacji (w sumie 1600 km, podzielone na dwa etapy). Dzięki nadajacemu się tylko do miasta ACC nie dotykałem pedalow przez kilka ładnych godzin jazdy. Mimo pewnych wad, które wychodzą z każdym dniem (w sumie na razie ok. 5000km po odbiorze), nadal jestem bardzo zadowolony z wyboru samochodu :) Może dlatego, ze nie oczekiwałem cudów, prestiżu, prawie premium i nie wiadomo czego jeszcze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ufff, dzięki....

 

A masz jakąś teorię na te kontrolki?

 

Jak pisali koledzy, to może być czujnik abs lub inny w tych okolicach. Frot assist wyświetla się, bo jak jest wyłączone ESP, a przynajmniej dostaje taki komunikat, to front assist się dezaktywuje. Jak się bawiłem i wyłączyłem ESP to od razu dał mi komunikat, że front assist jest wyłączony. Zatem wszystkie komunikaty są ze sobą powiązane, bo czujnik od ABS odpowiada za pomiar prędkości obrotowej kół i na tej podstawie mierzy różnice w ciśnieniach kół, daje sygnał do ESP, a ten do front assist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie szyb przyciemnianych, to rownież mogę potwierdzić - fabryczne przyciemnienie jest bardzo słabe, słońce i tak mocno operuje w środku, a z zewnątrz wszystko widać. Dużo lepszy efekt miałem z przyciemnianiem folia, która przy tym była 3x tańsza od oryginalnego przyciemnienia. Gdybym miał zamawiać raz jeszcze, to na pewno zrezygnowałbym z przyciemnienia fabrycznego na rzecz folii.

 

Też nie zamówiłem przyciemnianych, ale jestem już dogadany z ASO, że jak tylko przyjdzie auto to mi przyciemnią. Mają jakąś swoją zaufaną firmę i przyciemniają im auta.

 

A ja właśnie dziś dotarłem moim słabiutkim b8, z silnikiem nadającym się tylko do miasta,

Ostatecznie przecież właśnie przejechałeś z miasta do miasta ;)))))))))))))))))))

 

Pytałem się też czy mają może jakieś firmy które polecają do nakładania powłok na lakier, ale niestety nic nie byli w stanie na ten temat powiedzieć (Bursiak Łódź). Czy ktoś z Łodzi ma doświadczenie z takimi formami? Gdzie można zrobić dobrze powłokę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pisali koledzy, to może być czujnik abs lub inny w tych okolicach. Frot assist wyświetla się, bo jak jest wyłączone ESP, a przynajmniej dostaje taki komunikat, to front assist się dezaktywuje. Jak się bawiłem i wyłączyłem ESP to od razu dał mi komunikat, że front assist jest wyłączony. Zatem wszystkie komunikaty są ze sobą powiązane, bo czujnik od ABS odpowiada za pomiar prędkości obrotowej kół i na tej podstawie mierzy różnice w ciśnieniach kół, daje sygnał do ESP, a ten do front assist

 

MM_VW wyobraź sobie, że dzisiaj o 8 rano jechałem z córka na rozpoczęcie roku szkolnego i po przejechaniu 200 metrów wszystkie kontrolki, które jeszcze wczoraj świeciły, zgasły i póki co się nie zapaliły...No i auto hold nagle też działa...

Mimo to jestem umówiony już na wizytę w ASO w dniu jutrzejszym więc jadę.

 

Planowałem tą wizytę już 22.08., paradoksalnie w dniu kiedy odbierałem passata, a to dlatego iż wyczułem luz w pedale hamulca, objawia się to tak że gdy nacisnę leciutko pedał hamulca, tak dosłownie o 2-3cm to słyszę jakieś stukanie, jakby coś tam było nie dokręcone (luz)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy wracałem moją b6 z Berlina do Szczecina, jeżdżę głownie na tempomacie, tj zadana prędkość- puszczam tempomat, auto zwalnia, załączam ponownie - przyspiesza, są długie odcinki bez ograniczeń, droga jak marzenie, za wyjątkiem dojazdu do granicy (15 km)-użytkownicy w pobliżu wiedzą jak się jeździ po betonowych płytach. Można swobodnie jechać 180-200 km/ h. Na tempomacie, nie chodzi mi o licytacje prędkości, bo jak nie czuję się pewnie to jadę wolniej, mimo braku ograniczeń. Tempomat z wyższą prędkością, niestety, powinien być standardem.

Passata żona odbiera w sobotę, nie chciała słyszeć o detailingu, " bo to jej samochód", więc detailingu nie będzie. Swoją drogą okazuje się, że na nałożenie powłoki ceramicznej potrzeba 2 dni, i to w siedzibie firmy stosującej tę technologię.

Postaram się wrzucić fotki w weekend ( może żonka da mi trochę poszaleć autem:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MM_VW wyobraź sobie, że dzisiaj o 8 rano jechałem z córka na rozpoczęcie roku szkolnego i po przejechaniu 200 metrów wszystkie kontrolki, które jeszcze wczoraj świeciły, zgasły i póki co się nie zapaliły...No i auto hold nagle też działa...

Mimo to jestem umówiony już na wizytę w ASO w dniu jutrzejszym więc jadę.

 

Planowałem tą wizytę już 22.08., paradoksalnie w dniu kiedy odbierałem passata, a to dlatego iż wyczułem luz w pedale hamulca, objawia się to tak że gdy nacisnę leciutko pedał hamulca, tak dosłownie o 2-3cm to słyszę jakieś stukanie, jakby coś tam było nie dokręcone (luz)...

 

Słusznie. I tak powinien wyjść błąd sporadyczny na VAG. Może to kwestia tego hamulca, albo czujnika świateł stop.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pytałem się też czy mają może jakieś firmy które polecają do nakładania powłok na lakier, ale niestety nic nie byli w stanie na ten temat powiedzieć (Bursiak Łódź). Czy ktoś z Łodzi ma doświadczenie z takimi formami? Gdzie można zrobić dobrze powłokę?

 

Kolega u nich robił hondę crv i nic nie zepsuli :-) http://www.snblodz.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podrzuci ktos linka do strony vw z logani stacji radiowych bo gdzies mi wcielo i nie moge znalezc :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To uważam, że jest kiepskie rozwiazanie ze strony VW. Zasadniczo Radio ma dostęp do internetu, więc powinnno być w stanie samo pobrać te obrazki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ... mi na wszystkich zaprogramowanych przeze mnie stacjach ich loga są wyświetlane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne ... mi na wszystkich zaprogramowanych przeze mnie stacjach ich loga są wyświetlane ...

 

czyli masz zapewne DAB :) Na zwykłym FM/AM nie ma możliwości automatycznego pobrania logo stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno loga z niektorych krajow (np. Niemiec) sa wgrane do pamieci od razu. Moze w roczniku 2016 dodali tez ta opcje dla Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli masz zapewne DAB

Dokładnie, cyfrowe radio automatycznie pobiera loga stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, cyfrowe radio automatycznie pobiera loga stacji.

 

Mam loga i nie mam DAB. Nie zamawiałem. 31 tydz produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam loga i nie mam DAB. Nie zamawiałem. 31 tydz produkcji

 

czyli w lewym dolnym rogu ekranu radia masz "FM" a nie "DAB"? No to swoista ciekawostka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zeby pobralo logo stacji DAB to musi byc nadawana konkretna stacja w radiu cyfrowym, a w Polsce zasiegDAB jest slaby i glownie w miastach. Ja mysle ze MY 2016 maja po prostu wgrana baze stacj PL. Jak odbiore swoj to potwierdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, w discovery media, jest DAB/FM/AM radio w standardzie - nie musiałeś zamawiać - dostałeś :)

 

http://www.volkswagen.co.uk/technology/navigation-and-entertainment-systems/discover-navigation

 

Można w ogóle w Polsce zamówić radio z DAB w Pasacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że ikonki zasysane są z internetu. Tak mi to wychodzi z testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psino .. zwracam honor, mam FM. Ale ikonki mam od samego początku, jeszcze przed podłączeniem się do netu, w takim razie baza musi być wgrana z softem jak mówi Kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności