Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukam godnego polecenia magika od wgniotek po gradobiciu. Najlepiej z Pomorza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie o jakiej pojemności karty obsługuje DiscoveryPro? 32 GB czy wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu w tym tygodniu odbiór! :-)

 

[ATTACH=CONFIG]134685[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - z jakim ciśnieniem w oponach jeździcie w waszych passatach?

Ja mam felgi 17" i mam ciśnienie 2,6 - tak napompowane opony mam od odbioru. Nie spuszczałem powietrza ale przymierzam się do tego, bo odnoszę wrażenie, że nierówności zbyt mocno jednak są wyczuwane w środku auta - no chyba, że jest to spowodowane czym innym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - z jakim ciśnieniem w oponach jeździcie w waszych passatach?

Ja mam felgi 17" i mam ciśnienie 2,6 - tak napompowane opony mam od odbioru. Nie spuszczałem powietrza ale przymierzam się do tego, bo odnoszę wrażenie, że nierówności zbyt mocno jednak są wyczuwane w środku auta - no chyba, że jest to spowodowane czym innym...

 

2,3 na 18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu w tym tygodniu odbiór! :-)

 

[ATTACH=CONFIG]134685[/ATTACH]

 

Czy to naprawdę jest Harvard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Harvard, ale fotka robiona telefonem i w pochmurnych warunkach. Na żywo ten kolor wygląda zupełnie inaczej, zwłaszcza w pełnym słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Superba można dostać rabat rzędu 7-8 %. Są przypadki, że ktoś otrzymał 10-11, ale to już było bodajże z ujemną marżą dealera ;) Generalnie więc rabaty są niższe niż na Passata, ale są.

Cenniki są tak skonstruowane że dobrze doposażona wersja Superba LK wychodzi nawet trochę drożej niż Passat podczas gdy niższe są nieco tańsze. Co by się zgadzało z pozycjonowaniem w ramach grupy - Passata nieco wyższa półka. Rozważam Superba, ale na kombi nie chce mi się chyba czekać - nadal Passat walczy z Mondeo ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy auto swiat silniki 1,4 act testowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, szukam godnego polecenia magika od wgniotek po gradobiciu. Najlepiej z Pomorza.

 

nie wniosę wiele do tematu... ale szczerze współczuję, usuwanie wgnieceń nawet metodą ciśnieniową, to zdejmowanie w nowym aucie podsufitki itd, itd,

 

możecie się śmiać ale ja w ostatnich burzowych dniach koczowałem pod domem z kocami na wypadek gradu zamierzałem obłożyć samochód ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Dostałem dzisiaj pismo od dealera że zaprasza do serwisu na cytuję:

"Firma VW stosuje swoje technologiczne osiągnięcia również po to, by obserwować samochody przez cały czas produkcji danego modelu i w miarę możliwości je ulepszać.

Znaleźliśmy w Państwa samochodzie Passat kolejne możliwości optymalizacji funkcjonalności i niezawodności.

Abyśmy również w Państwa samochodzie Passat mogli wykonać te ulepszenia, prosimy o kontakt z naszym serwisem w celu uzgodnienia terminu wizyty. Oczywiście usługa jest dla Państwa bezpłatna. Zakres prac, które zostaną wykonane, zależy od wyposażenia samochodu, dlatego nie można wcześniej dokładnie określić czasu pobytu samochodu w serwisie."

 

Może chcą mi software zmienić w DP żeby była obsługa App Connect, albo jest jakaś akcja związana z wymianą sterownika odpowiedzialnego za te błędy w mierzeniu danych "Od uruchomienia" i "Od tankowania"

Jak się czegoś dowiem dam znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem!

Dostałem dzisiaj pismo od dealera że zaprasza do serwisu na cytuję:

"Firma VW stosuje swoje technologiczne osiągnięcia również po to, by obserwować samochody przez cały czas produkcji danego modelu i w miarę możliwości je ulepszać.

Znaleźliśmy w Państwa samochodzie Passat kolejne możliwości optymalizacji funkcjonalności i niezawodności.

Abyśmy również w Państwa samochodzie Passat mogli wykonać te ulepszenia, prosimy o kontakt z naszym serwisem w celu uzgodnienia terminu wizyty. Oczywiście usługa jest dla Państwa bezpłatna. Zakres prac, które zostaną wykonane, zależy od wyposażenia samochodu, dlatego nie można wcześniej dokładnie określić czasu pobytu samochodu w serwisie."

 

Może chcą mi software zmienić w DP żeby była obsługa App Connect, albo jest jakaś akcja związana z wymianą sterownika odpowiedzialnego za te błędy w mierzeniu danych "Od uruchomienia" i "Od tankowania"

Jak się czegoś dowiem dam znać!

 

Ja również dostałem taki sam list polecony. Jestem umówiony na wizytę w serwisie w środę. Ogólnie jest akcja serwisowa związana chyba z wymianą jakiegoś elementu w układzie kierowniczym ale akurat mój VIN nie znajduje się na liście tych objętych tą wymianą. Dzwoniąc do serwisu też mi to potwierdzili i mówili, że w moim przypadku chodzi o aktualizację oprogramowania, sterowników, itd ale w tej chwili nie są w stanie dokładnie powiedzieć o co chodzi, dopiero jak podepną samochód pod komputer będą widzieli czego dotyczy aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cenniki są tak skonstruowane że dobrze doposażona wersja Superba LK wychodzi nawet trochę drożej niż Passat podczas gdy niższe są nieco tańsze. Co by się zgadzało z pozycjonowaniem w ramach grupy - Passata nieco wyższa półka. Rozważam Superba, ale na kombi nie chce mi się chyba czekać - nadal Passat walczy z Mondeo ;-).

 

Eee, ale jak to wyceniałeś?

Mnie wyszło tak:

Superb Kombi L&K, TDI 190km, 4x4, DSG plus Boczne poduszki powietrzne, Wentylowane fotele przednie, Webasto, KESSY, SUNSET, 230V, kierownica z łopatkami, aktywny tempomat do 210 km/h, Bluetooth V, Hak, Kamera cofania, Rolety z tyłu i DAB+

Cena: 184 751 PLN

 

Passat tak samo wyposażony (różnica w światłach, DAB+ i tempomacie)

Cena: 212 620 PLN

 

Trzeba pamiętać, że L&K ma standardowo to, za co w Passacie trzeba słono dopłacać, np. elektryka foteli, Discovery Pro, Dynaudio czy felgi 18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... w tej chwili nie są w stanie dokładnie powiedzieć o co chodzi, dopiero jak podepną samochód pod komputer będą widzieli czego dotyczy aktualizacja.

 

Mam to samo. Usługa ma potrwać 2 godziny ale o co chodzi dowiem się ponoć na miejscu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - z jakim ciśnieniem w oponach jeździcie w waszych passatach?

Ja mam felgi 17" i mam ciśnienie 2,6 - tak napompowane opony mam od odbioru. Nie spuszczałem powietrza ale przymierzam się do tego, bo odnoszę wrażenie, że nierówności zbyt mocno jednak są wyczuwane w środku auta - no chyba, że jest to spowodowane czym innym...

 

I tak masz mało. VW podaje dla tego rozmiaru ciśnienie 2,8 i ja tak miałem naładowane. Ale alternatywnie podaje 2,5 jako tzw. wersję komfort, z zastrzeżeniem, że może wówczas wzrosnąć zużycie paliwa. Ja spuściłem na 2,5, bo przy 2,8 po nierównościach jeździło się strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak masz mało. VW podaje dla tego rozmiaru ciśnienie 2,8 i ja tak miałem naładowane. Ale alternatywnie podaje 2,5 jako tzw. wersję komfort, z zastrzeżeniem, że może wówczas wzrosnąć zużycie paliwa. Ja spuściłem na 2,5, bo przy 2,8 po nierównościach jeździło się strasznie.

 

Trochę jestem zdziwiony, że aż tak duże ciśnienie sugerują. Byłem przekonany, że w autach tej klasy standardem jest jakieś 2,3 bara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę jestem zdziwiony, że aż tak duże ciśnienie sugerują. Byłem przekonany, że w autach tej klasy standardem jest jakieś 2,3 bara.

 

Też byłem zdziwiony. Ale upuszczenie poprawiło istotnie komfort, choć i tak jest dość twardy. Nie pamiętam teraz dokładnie czy 2,5 czy 2,6 jest to komfortowe, bo nie mogę teraz sprawdzić. I dodam, że dla sedana. A przy dociążonym to coś powyżej 3 podają. Pewnie do testów na zużycie paliwa to z 6 walą i wtedy opory opon jak w rowerze się robią ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, szukam godnego polecenia magika od wgniotek po gradobiciu. Najlepiej z Pomorza.

 

W Trojmiescie mamy kilka firm sprawdz sobie np Magiczne Lance albo S-Plus Smart Repair

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

panowie jakie o jakiej pojemności karty obsługuje DiscoveryPro? 32 GB czy wiecej?

 

Karty SDXC do pojemnosci 2TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem!

 

Może chcą mi software zmienić w DP żeby była obsługa App Connect, albo jest jakaś akcja związana z wymianą sterownika odpowiedzialnego za te błędy w mierzeniu danych "Od uruchomienia" i "Od tankowania"

Jak się czegoś dowiem dam znać!

 

Będę wyczekiwał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też byłem zdziwiony. Ale upuszczenie poprawiło istotnie komfort, choć i tak jest dość twardy. Nie pamiętam teraz dokładnie czy 2,5 czy 2,6 jest to komfortowe, bo nie mogę teraz sprawdzić. I dodam, że dla sedana. A przy dociążonym to coś powyżej 3 podają. Pewnie do testów na zużycie paliwa to z 6 walą i wtedy opory opon jak w rowerze się robią ;-)

 

Czy jest mozliwosc zebys zrobil zdjecie klapki wlewu paliwa ze wszystkimi wartosciami cisnienia w oponach ?

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności