Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w skrócie to miałem w życiu wiele aut od 50 do 400 KM

S4 z podtlenkiem i evo, dobrze kojarze? :)

Dzisiaj sobie jednak przejechałem trasę Warszawa-Mazury i.....WOW!!!!!!! REWELACJA,

uważaj, bo u mnie też się sprawdzał przy wyższych prędkościach a poddał się w korku przy 20 km/h. Czasem ta sygnalizacja nie jest bezpodstawna, bo się naprawdę nie zatrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S4 z podtlenkiem i evo, dobrze kojarze? :)

 

uważaj, bo u mnie też się sprawdzał przy wyższych prędkościach a poddał się w korku przy 20 km/h. Czasem ta sygnalizacja nie jest bezpodstawna, bo się naprawdę nie zatrzyma :)

 

pod Glinojeckiem dostałem reprymendę czyli +100zł i 4punkty, wszystko się zgadza :) Evo jezdzi do dzisiaj i właściciel jest super zadowolony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że wcześniej miałeś Passata B7. Jesteś w stanie porównać komfort jazdy (wybieranie nierówności, wyciszenie itp.) pomiędzy tymi samochodami? :)

 

Trudno porównać komfort z b7 bo tam miałem mały silnik i kombi. B8 daje pierwsze wrażenie lekkości i do tego jak wsiadasz do wydaje ci sie, ze jest znacznie szerszy optycznie. Jakos daleko jest do drzwi pasażera ?

 

Co do odbarwienia alcantary to właśnie spróbuje potraktować ją impregnatem zeby nie łapała kolorów spodni ?

Wczoraj jak odbierałem samochód to gość z salonu popatrzył na moje spodnie, powiedział: o to dobrze ze nie dżinsy ???

Czyli do czasu zabezpieczenia tapicerki muszę uważać.

Miałem wcześniej jasno szara alcantare i nic sie z nią nie działo. Tyle tylko ze go było w używanym samochodzie i moze poprzedni właściciel jakoś ją zabezpieczył.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Widzę, że wcześniej miałeś Passata B7. Jesteś w stanie porównać komfort jazdy (wybieranie nierówności, wyciszenie itp.) pomiędzy tymi samochodami? :)

 

I w kwestii wyciszenia faktycznie jest znakomicie. Bez porównania z b7 przy wyższych prędkościach (porównując do 1.6 tdi kombi i 2,0tdi sedan bo takimi jeździłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz czarne nivelesy? Zrób proszę zdjęcie kół, bo zamówiłem takie same i się zastanawiam czy nie lepsze byłyby jednak 18 ;)

[ATTACH=CONFIG]132194[/ATTACH]

Jeesstttttt nareszcie dzisiaj odebrałem

Zamówiony 27.10.14

Bitdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz czarne nivelesy? Zrób proszę zdjęcie kół, bo zamówiłem takie same i się zastanawiam czy nie lepsze byłyby jednak 18 ;)

 

OK zrobię i wrzucę dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz czarne nivelesy? Zrób proszę zdjęcie kół, bo zamówiłem takie same i się zastanawiam czy nie lepsze byłyby jednak 18 ;)

wg mnie lepsze 18 np dartford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]132208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132209[/ATTACH]

Masz czarne nivelesy? Zrób proszę zdjęcie kół, bo zamówiłem takie same i się zastanawiam czy nie lepsze byłyby jednak 18 ;)

 

Ja kierowałem się komfortem a nie wyglądem, chociaż wsród oferty vw wg mnie ani 18 ani 19 nie powalają

Z 17 te mi odpowiadają

Ale felgi to naprawdę kwestia indywidualna i wybieraj to co Ci się osobiście podoba

Poza wszystkim to element, który możesz w każdej chwili wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ogólnie wszystko na wielki PLUS oprócz tych maluśkich felg..... Pozdrowionka

 

Które 17 wybrałeś, że tak słabo? Ja mam zamówione Londony i wydaje mi się, że wygląda przyzwoicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki zostaję przy Nivelesach. U mnie w grę wchodziły jedynie Marseille bo zależy mi na czarnym środku felg.

Kolor mam crimson red w środku Nappa st tropez więc nivelesy będą dobre;) Wziąłbym 18 jakby wszystkie krawężniki w Polsce były jak te ze zdjęcia ale niestety nie są ;)

[ATTACH=CONFIG]132208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132209[/ATTACH]

 

Ja kierowałem się komfortem a nie wyglądem, chociaż wsród oferty vw wg mnie ani 18 ani 19 nie powalają

Z 17 te mi odpowiadają

Ale felgi to naprawdę kwestia indywidualna i wybieraj to co Ci się osobiście podoba ��

Poza wszystkim to element, który możesz w każdej chwili wymienić ��

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za fotki zostaję przy Nivelesach. U mnie w grę wchodziły jedynie Marseille bo zależy mi na czarnym środku felg.

Kolor mam crimson red w środku Nappa st tropez więc nivelesy będą dobre;) Wziąłbym 18 jakby wszystkie krawężniki w Polsce były jak te ze zdjęcia ale niestety nie są ;)

 

to fajna konfiguracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za fotki zostaję przy Nivelesach. U mnie w grę wchodziły jedynie Marseille bo zależy mi na czarnym środku felg.

Kolor mam crimson red w środku Nappa st tropez więc nivelesy będą dobre;) Wziąłbym 18 jakby wszystkie krawężniki w Polsce były jak te ze zdjęcia ale niestety nie są ;)

 

Widziałem na żywo crimson red wyglada extra. A co do krawężnika to zatrzymałem sie w zatoczce ���� krawężnik był standardowy przed i za zatoczką �� wiesz jak to jest z nowym samochodem jak z jajkiem sie czlowiek na początku obchodzi.

 

Ściągam właśnie aktualizacje map do discovery pro. Dosyć wolno idzie. Dziwne. Ale uwaga plik spakowany ma niecałe 12GB, ale trzeba go rozpakować i wtedy ma 17 GB wiec pojemność SD to 32 GB.

Edytowane przez Massat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]132208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132209[/ATTACH]

 

Ja kierowałem się komfortem a nie wyglądem, chociaż wsród oferty vw wg mnie ani 18 ani 19 nie powalają

Z 17 te mi odpowiadają

Ale felgi to naprawdę kwestia indywidualna i wybieraj to co Ci się osobiście podoba ��

Poza wszystkim to element, który możesz w każdej chwili wymienić ��

Widzę, że Tobie z kolei dali opony Continental ContiPremiumContact, a nie Pirelli jak w przypadku użytkownika IQM, który ma również 17 cali i silnik 2.0 biTDI :)

Czysta loteriada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem na żywo crimson red wyglada extra. A co do krawężnika to zatrzymałem sie w zatoczce ���� krawężnik był standardowy przed i za zatoczką �� wiesz jak to jest z nowym samochodem jak z jajkiem sie czlowiek na początku obchodzi.

 

Ściągam właśnie aktualizacje map do discovery pro. Dosyć wolno idzie. Dziwne. Ale uwaga plik spakowany ma niecałe 12GB, ale trzeba go rozpakować i wtedy ma 17 GB wiec pojemność SD to 32 GB.

No tak zatoczka należało się domyśleć, że w PL nie da się zrobić normalnego krawężnika. W każdym razie gratuję autka, a sam muszę się uzbroić w cierpliwość odbiór mam na listopad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że poruszyliście temat impregnacji alcantary. Gdyby ktoś miał już jakiś sposób lub nazwę preparatu sprawdzonego, to z miłą chęcią skorzystam z waszego doświadczenia.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się wciąż czy felg 17 calowych, które zamówiłem nie wziąć do opon zimowych a oddzielnie dokupić felgi 18 na lato.

Chciałbym to zrobić jeszcze przed odebraniem auta, tak więc tą procedurą zająłby się dealer i ich serwis.

Pytanie tylko czy serwis jest w stanie dobrze wyważyć nowe koła aby było to zrobione w sposób idealny tak jak w samochodzie, który przyjedzie z fabryki? Macie jakieś własne doświadczenia w tym zakresie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się wciąż czy felg 17 calowych, które zamówiłem nie wziąć do opon zimowych a oddzielnie dokupić felgi 18 na lato.

Chciałbym to zrobić jeszcze przed odebraniem auta, tak więc tą procedurą zająłby się dealer i ich serwis.

Pytanie tylko czy serwis jest w stanie dobrze wyważyć nowe koła aby było to zrobione w sposób idealny tak jak w samochodzie, który przyjedzie z fabryki? Macie jakieś własne doświadczenia w tym zakresie? :)

 

orientuje się ktoś ile kosztują dartford'y z oponami w salonie ? chyba nie ok 3800 bo każdy by brał na 17 zime :D

Edytowane przez Lukas27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

koło Passata chodzę od jakiegoś czasu. Dziś udało mi się przejechać 1.8TSI manual CL i jestem pod mocnym wrażeniem. Co prawda będę zamawiał tylko z DSG, ale mogłem sprawdzić kilka rzeczy:

 

1. Silnik -> hmm, niby jedzie fajnie, wystarczająco, ale zabrakło mi tego "Wow". To wina chyba raczej fajnego wyciszenia i dużych rozmiarów auta -> relatywnego odczucia otoczenia. Obecnie jeżdżę O2 1.4TSI i jakiejś wielkiej różnicy w przyspieszeniu nie zauważyłem, ale nie jechałem ponad 140. Ta by była pewnie przy 2.0TSI.

 

2. Komfort -> jest super, do Octy przepaść, nie ma co więcej pisać

 

3. Zawieszenie -> super, nic nie stuka z tyłu

 

4. Sprzedawca -> naczytałem się tu wiele złego o sprzedawcach VW, ale mój chyba wiedział wszystko :) Potwierdził elementy, które wydłużają produkcję: Dartfordy, AiD, skóra (któraś tam konkretna) i coś jeszcze było. 1.8TSI DSG highline + business dziś zamówiony byłby planowany na ~46 tydzień.

 

5. Czekam jeszcze na Superba do porównania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności