Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek odbieram stockowego varianta 190km DSG w białej perle i rline stad moje pytanie o 3 elementy doposażenia. Czy ktoś z Was dokładał poza ASO klapę elektr., Dynaudio oraz ambiente?

 

Jednocześnie bardzo miło Was powitać :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

1. Siedzenia - czarna alacantra. Zastanawiam się jeszcze nad białym wnętrzem. Jak z brudem białej alacantry lub pełnej skóry? Czy pełna skóra jest warta dopłaty?

2. Budżet trochę na wyczerpaniu, więc zrezygnowałem z felg '18. Wybrałem felgi Nivelles 17'. Czy nie będzie problemu dokupić felgi 18' na zimę wrzucić w nie letnie opony, a obecne zamienić na zimówki? Czy takie rzeczy trzeba w ASO robić ze względu na jakieś czujniki czy załatwię to u każdego wulkanizatora?

3. Warto brać Ambiente Plus czy nie ma szału?

4. W przypadku Easy Open nie można zaznaczyć elektrycznego otwierania/zamykania pokrywy bagażnika. Czy jest to wbudowane w Easy Open?

5. Czy jest coś wartego zwrócenia uwagi czego nie biorę w swojej konfiguracji?

 

dzięki

1. Jasne wnętrze wygląda jak milion dolarów jednak zrezygnowałem, ponoć zwykłe jeansy konkretnie farbują siedzenia, pełnej skóry też nie lubię - latem za bardzo się klei

2. Możesz bez problemu zamieniać u pana henia

4. easy open zawiera elektryczną klape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

za tydzień będę chciał zamówić nowego Passata i mam kila pytań. Moja konfiguracja to:

- 1.8TSI HL Manual

- pakiet Business

- Rear Area View

- AID

- Alarm

- Easy Open

- Volkswagen Safe+ 36

- Ambiente Plus

- Pakiet przeglądów

 

 

1. Siedzenia - czarna alacantra. Zastanawiam się jeszcze nad białym wnętrzem. Jak z brudem białej alacantry lub pełnej skóry? Czy pełna skóra jest warta dopłaty?

2. Budżet trochę na wyczerpaniu, więc zrezygnowałem z felg '18. Wybrałem felgi Nivelles 17'. Czy nie będzie problemu dokupić felgi 18' na zimę wrzucić w nie letnie opony, a obecne zamienić na zimówki? Czy takie rzeczy trzeba w ASO robić ze względu na jakieś czujniki czy załatwię to u każdego wulkanizatora?

3. Warto brać Ambiente Plus czy nie ma szału?

4. W przypadku Easy Open nie można zaznaczyć elektrycznego otwierania/zamykania pokrywy bagażnika. Czy jest to wbudowane w Easy Open?

5. Czy jest coś wartego zwrócenia uwagi czego nie biorę w swojej konfiguracji?

 

dzięki

Siedzenia - ja mam jasna skore pełna i kilka uwag. Jak niebieskie/czarne dżinsy to się niestety brudzi, jak jasne dżinsy to jest OK, jak inne spodnie (materiałowe/gajer) to jest OK. Alcantara jasna podobno jeszcze gorzej niż skóra.

Felgi - ja bym z czegoś zrezygnował i wziął 18. Jak teraz bierzesz 17 i póżniej poza ASO dokupisz 18 z letnia opona to musisz jeszcze dodatkowo dokupić 17 zimowa i zostają Ci letnie 17.. dopłacisz do 18, to póżniej tylko kupisz zimowy komplet 17..

Area view - przydatne

AID - rzecz gustu, ja nie brałem, wystarczy mi w disco pro ze jest tablet..

Alarm - obowiązek przy wartości auta

Easy open - jak potrzebne to trzeba brać

Safe+ i przeglądy - warto

Ambiente - bajer ale jak ktoś potrzebuje

Silnik i skrzynia - ja też mam takie i jestem bardzo zadowolony, czasami jednak trochę żałuje ze nie wziąłem 2.0 dsg ale sporo drożej..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sile wspomagania mozna regulowac, ja mam ustawione na sport i jest super:)

 

Tak jak pisałem powyżej - możliwość wyboru siły wspomagania jest w Drive Mode - comfortline tego nie ma.

 

Pytałem w serwisie, czy na sztywno mogą zwiększyć opór wspomagania - przecież to w komputerze gdzieś musi być zapisane, ale odpowiadają, że na pewno nie będą ingerować.

 

Będę musiał się przyzwyczaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta biała skóra to jestem zdziwiony ze tak farbuje, wcześniej myślałem ze zależy to od rodzaju spodni. A czy da sie to w jakiś prosty i łatwy sposób wyczyścić ? Śmiesznie to będzie wyglądało jak będzie ode mnie wysiadał pasażer a ja myk ściereczka psik psik i wycieram po nim siedzenie [emoji6]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

za tydzień będę chciał zamówić nowego Passata i mam kila pytań. Moja konfiguracja to:

- 1.8TSI HL Manual

- pakiet Business

- Rear Area View

- AID

- Alarm

- Easy Open

- Volkswagen Safe+ 36

- Ambiente Plus

- Pakiet przeglądów

 

 

1. Siedzenia - czarna alacantra. Zastanawiam się jeszcze nad białym wnętrzem. Jak z brudem białej alacantry lub pełnej skóry? Czy pełna skóra jest warta dopłaty?

2. Budżet trochę na wyczerpaniu, więc zrezygnowałem z felg '18. Wybrałem felgi Nivelles 17'. Czy nie będzie problemu dokupić felgi 18' na zimę wrzucić w nie letnie opony, a obecne zamienić na zimówki? Czy takie rzeczy trzeba w ASO robić ze względu na jakieś czujniki czy załatwię to u każdego wulkanizatora?

3. Warto brać Ambiente Plus czy nie ma szału?

4. W przypadku Easy Open nie można zaznaczyć elektrycznego otwierania/zamykania pokrywy bagażnika. Czy jest to wbudowane w Easy Open?

5. Czy jest coś wartego zwrócenia uwagi czego nie biorę w swojej konfiguracji?

 

dzięki

 

1. Ciemne lepsze i praktyczniejsze. Po co się denerwować i zastanawiać jakie spodnie nosić :)

2. Ja mam 17 i dla mnie są ok. To tylko samochód do przemieszczania się z punktu A do B :) Jakbym miał już coś kombinować to wziąłbym np. pogadał z dealerem czy by mi nie zamienił tych letnich 17 na zimowe i poszukał letnich 18 z felgami :)

3. Samochód to nie dyskoteka... dla mnie to zbędne i wolałbym coś praktyczniejszego

4. Jest to w tym pakiecie. Teraz podobno gest też zamyka klapę i mi to by się przydało ... :(

5. Trudno Ci doradzić jak się nie wie co dla Ciebie ważne ... ale jak już pytasz to się wypowiem :) podgrzewana kierownica, szyba i siedzenia, może jeszcze hak o ile w ogóle myślisz, że może się przydać :) jak miałbym z czegoś rezygnować dla powyższego to w kolejności takiej:

- Ambiente Plus

- Rear Area View - reklama dźwignią handlu, a już wmówienie nam, że kierować nie umiemy to mistrzostwo :) ja ma tylko czujniki i asystenta parkowania i powiem Ci, że ten ostatni, przez rok, przydał mi się raz. Poza tym raczej zabawka dla robienia wrażenia na dzieciakach :)

- AID - fajnie wygląda ale na co dzień raczej nie zwraca się na niego uwagi. Ja nie mam, widziałem u kolegi. Jak dla mnie gadżet nie dający w codziennym użytkowaniu żadnej wartości :)

 

Jestem praktykiem tzn. lubię gadżety ale jak coś mi dają a nie tylko wyglądają. Jeżeli coś działa tak samo a tylko wygląda inaczej to po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy inne doświadczenia. AID było jednym z decydujących czynników przy wyborze auta.

 

Easy Open nie zamyka gestem w MY2017.

 

Z asystenta parkowania czasem korzystam ale głównie dla zabawy. Nie wiem o co chodzi w "Rear Area View". To jest Rear czy Area w końcu? Tak czy inaczej jest to dla mnie jedna z najlepszych funkcji tego auta. Codziennie parkuję w biurowcu obok słupa, który ma jeszcze dodatkową podstawę o promieniu 30cm i podobnej wysokości. Z auta jej nie widać, a dzięki kamerom 360 mogę bezpiecznie zaparkować kilka centymetrów od niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

za tydzień będę chciał zamówić nowego Passata i mam kila pytań. Moja konfiguracja to:

- 1.8TSI HL Manual

- pakiet Business

- Rear Area View

- AID

- Alarm

- Easy Open

- Volkswagen Safe+ 36

- Ambiente Plus

- Pakiet przeglądów

 

 

1. Siedzenia - czarna alacantra. Zastanawiam się jeszcze nad białym wnętrzem. Jak z brudem białej alacantry lub pełnej skóry? Czy pełna skóra jest warta dopłaty?

2. Budżet trochę na wyczerpaniu, więc zrezygnowałem z felg '18. Wybrałem felgi Nivelles 17'. Czy nie będzie problemu dokupić felgi 18' na zimę wrzucić w nie letnie opony, a obecne zamienić na zimówki? Czy takie rzeczy trzeba w ASO robić ze względu na jakieś czujniki czy załatwię to u każdego wulkanizatora?

3. Warto brać Ambiente Plus czy nie ma szału?

4. W przypadku Easy Open nie można zaznaczyć elektrycznego otwierania/zamykania pokrywy bagażnika. Czy jest to wbudowane w Easy Open?

5. Czy jest coś wartego zwrócenia uwagi czego nie biorę w swojej konfiguracji?

 

dzięki

 

Ad. 1. Warta uwierz mi, środek zupełnie inaczej wygląda :).

Ad. 2. Kupując fabryczne felgi razem z autem masz je dużo dużo taniej, później dokupić nowe 18 np. Dartfordy, zapomnij w Aso cena z oponami to jakieś 15-18tys. zł wiec jak masz teraz cenę preferencyjną to bierz bez zastanawiania się nawet jakbyś miał na nie się zapożyczyć na jakieś pół roku :). Ja co prawda kupiłem nowe Dartfordy z czujnikami na zimę bo fabrycznie letnie mam 19 Verony ale naszukałem się ich niemiłosiernie i dopiero w Niemczech udało mi się kupić. Czujników nie zalecają przekładać więc najlepiej jakby felgi były od razu z czujnikami, oczywiście nie ma problemu jak założysz inne koła z innymi czujnikami, samochód je rozpoznaje bez problemu.

Ad. 3. Jak mam Ambient Plus i możesz sobie dowolnie ustawić jasność oraz 3 kolory, jak dla mnie dodaje uroku wnętrzu a w nocy fajnie i przytulnie się jedzie.

Ad. 4. Tak Easy Open powoduje, że masz bagażnik sterowany machnięciem nogi :).

Ad. 5. Tego nie wiem bo mam full opcję i właściwie ze wszystkiego korzystam :).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Takie pytanie otóż mam w konfiguracji takie dwie pozycje i za bardzo nie potrafie sobie uzmysłowić co to może być:

1. Siedziska dla dzieci powyżej 3 roku życia, zintegrowane w zewnętrznych fotelach 2 rzędu siedzeń

W skrócie mówiąc jest to słynny isofix? Czy jeszcze coś innego

 

2. Siatka oddzielająca przestrzeń pasażerską od bagażowej, pionowa

 

Czy discover media ma wbudowany z automatu odbiornik DAB czy to jakaś dodatkowa opcja?

 

Ad. 1. Isofix ma każde auto, zintegrowane siedziska to jakiś dodatek do siedzeń jeszcze inny, nie wiem nie pomogę bo ich nie mam.

Ad.2. Siatka wysówa się za tylnymi siedzeniami od razu i możesz ją zaczepić u sufitu, oddziela bagażnik kombi od przestrzeni pasażerskiej, po złożeniu tylnych siedzeń dokładnie to samo można zrobić z siatką co wyżej (zaczepić ją u sufitu) tuż za przednimi fotelami. To jest coś ala kiedyś kratka w autach leasingowanych i rejestrowanych jako ciężarowe :). W g mnie czasem przydatna rzecz dlatego tez domówiłem.

 

O ile pamiętam to za DAB dopłacałem, bajer przyszłościowy ale obecnie w Polsce jest mało stacji nadających w DAB co nie zmienia faktu, że różnica dźwięku z radia DAB w porównaniu do zwykłego jest przepaścią. Wg mnie warto bo za jakiś czas DAB będzie standardem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W piątek odbieram stockowego varianta 190km DSG w białej perle i rline stad moje pytanie o 3 elementy doposażenia. Czy ktoś z Was dokładał poza ASO klapę elektr., Dynaudio oraz ambiente?

 

Jednocześnie bardzo miło Was powitać :kciuki

 

Poza Aso nie ale zamawiałem fabrycznie jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mamy inne doświadczenia. AID było jednym z decydujących czynników przy wyborze auta.

 

Easy Open nie zamyka gestem w MY2017.

 

Z asystenta parkowania czasem korzystam ale głównie dla zabawy. Nie wiem o co chodzi w "Rear Area View". To jest Rear czy Area w końcu? Tak czy inaczej jest to dla mnie jedna z najlepszych funkcji tego auta. Codziennie parkuję w biurowcu obok słupa, który ma jeszcze dodatkową podstawę o promieniu 30cm i podobnej wysokości. Z auta jej nie widać, a dzięki kamerom 360 mogę bezpiecznie zaparkować kilka centymetrów od niej.

 

W MY2017 dodali dodatkowy przycisk zamykania bagażnika (ja mam 2), jeden standardowy i drugi kiedy go wciskasz zaczyna bibczeć, zapala się pomarańczowa lampka i zaczyna rozpoznawać kiedy opuszczasz strefę auta, kiedy odejdziesz wtedy klapa się całkowicie zamyka samoczynnie, bardzo przydatna rzecz kiedy wyciągasz np. coś oburącz, nie musisz odkładać np. dużego pudła aby sięgnąć do standardowego przycisku lub przycisku na kluczyku (bo najpierw przed wzięciem pudła wciskasz drugi bibczący przycisk), wydaje mi się że w takim przypadku byłoby bez sensu zamykać klapę gestem nogi, po pierwsze nie widzisz przez pudło gdzie masz machnąć, po drugie stojąc na jednej nodze i machając drugą np. z ciężkim wielkim pudłem raczej ekwilibrystyka i łatwo o jakieś nieszczęśliwe zdarzenie także z tym przyciskiem chyba pomyśleli w MY2017 :) i możemy to nazwać Easy Open 2. Za żadne skarby jednak nie mogę zrozumieć dlaczego fabrycznie wyłączyli domykanie szklanego dachu z kluczyka (we wcześniejszych wersjach to było), pytałem w ASO to mówią, że ogólna akcja serwisowa bo były ponoć wypadki przyczaśnięcia przez szyberdach więc chyba nie ma on o prostu detekcji przeszkody albo ta detekcja jest za słaba. Oczywiście można włączyć domykanie ale na swoją odpowiedzialność i tylko poza ASO, jak sie ma to do gwarancji tego nie wiem, tak czy inaczej odpuściłem temat bo mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie brakuje bardzo możliwości ryglowania zamków z poziomu bagażnika przy easy open, nie ma tak jak w audi czy bmw że naciskasz ryglowanie a potem elektryczne zamykanie klapy, tylko drzwi trzeba zamknac z klamki albo kluczyka albo przed otwarciem albo po zamknięciu klapy bagażnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałeś kris - możesz najpierw zamknąć auto a potem klapę i wszystko będzie zamknięte, jak i odwrotnie - otwierasz tylko bagażnik i reszta auta pozostaje zamknięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to, ze samochod jest otwarty, podchodzisz do bagaznika, otwierasz i Kriss chcialby zamknac bagaznik wraz z samochodem, tego wlasnie mu brakuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z opisu wynika że easy close to oferuje ale chyba tylko do kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chodzi o to, ze samochod jest otwarty, podchodzisz do bagaznika, otwierasz i Kriss chcialby zamknac bagaznik wraz z samochodem, tego wlasnie mu brakuje:)

 

Ja zazwyczaj kiedy z auta wychodzę dotykam obojętnie, której klamki w miejscu zamykania i auto mi się najpierw zamyka, jeśli chce je zamknąć (lusterka się składają) po czym jeśli chce coś wyciągnąć z bagażnika to albo przed wyjściem z auta wciskam przycisk otwierający klapę bagażnika albo po prostu po zamknięciu auta jak wyżej korzystam z gestu nogą, wciskam przycisk "easy close" jak to nazwaliście, biorę pudło i odchodzę, w ten oto sposób całe auto jest zamknięte. Nie wiem czy opcja automatycznego zamykania całego auta jest sensowna przy zamykaniu samego bagażnika bo skąd auto ma wiedzieć czy opuszczacie bagażnik i chcecie je całe zamknąć czy np. za chwile druga inna osoba, która np. pomaga Wam nosić pudła czy inne rzeczy nie będzie chciała wziąć kolejnych rzeczy z bagażnika. Z drugiej strony chyba ta druga osoba bez kluczyka nie otworzy bagażnika (choć tego nie sprawdzałem) więc opcji jest tyle, że ciężko je zapamiętać pomijając to, że w instrukcji sam rozdział o zamykaniu i uzbrajaniu auta ma kilkadziesiąt stron i nawet jak ktoś raz to przeczyta to i tak nie zapamięta wszystkich przypadków dopiero używanie na co dzień poszczególnych opcji pozwala na przyzwyczajenie się do tych udogodnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz easy close to naciskasz guzik easy close , wg instrukcji samochód cały sie rygluje a klapa zamyka dopiero po odejściu z kluczem.

Masz kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Mam małe dziecko, więc tym bardziej obawiam się o białe wnętrze, ale kusi mnie strasznie .Mam jeszcze kilka dni na zastanowienie się, więc zobaczymy czy wygra rozsądek czy serce.

Czy ktoś zamawiał samochód w Krakowie? Który salon godniejszy polecenia Bełtowski czy Auto-Special?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Mam małe dziecko, więc tym bardziej obawiam się o białe wnętrze, ale kusi mnie strasznie .Mam jeszcze kilka dni na zastanowienie się, więc zobaczymy czy wygra rozsądek czy serce.

Czy ktoś zamawiał samochód w Krakowie? Który salon godniejszy polecenia Bełtowski czy Auto-Special?

 

Pójdź do obu i weź tam gdzie więcej zyskasz :) Przecież na przeglądy nie musisz jeździć tam gdzie kupiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Mam małe dziecko, więc tym bardziej obawiam się o białe wnętrze, ale kusi mnie strasznie .

 

Ja mam dwa małe urwisy ale mnie to w ogóle nie zraziło. I nie zamieniłbym na inna teraz.

Trzeba tylko w miarę szybki reagować na mocne kolorowe trunki jak sok np porzeczkowy [emoji6], albo kupować wodę jak ja , No i zdrowiej [emoji6]

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 ta jasna skóra jest prawie biała, też ja chciałem zamówić ale jak zobaczylem na żywo to się rozmysliłem. W B7 mam jasna skóre ale ona jest lekko beżowa i nie ma takiej tragedii ale trzeba o nią dbać. Pozatym dużym minusem jest że vw do jasnej skóry nie daje możliwości wentylacji...nawet Superb to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji temazu zamyaknia to mi bardzo brakuje automatycznego ryglowania samochodu, kiedy kluczyk się oddali na np 5 minut. To było w samochodach już 10 lat temu. Talisman to ma. A tu brak takiej podstawowej funkcji... już sobie chyba ze 2 razy zostawiłem samochód otwarty gdzieś na parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności