Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiadomo kiedy pojawi się nowy Passat B9? lub kiedy będzie FL obecnego B8 ?

Czy ewentualny lifting B8 będzie zewnętrzny czy wewnętrzny?

 

Lifting B8 będzie pod koniec 2018, a B9 w 2021.

 

Za 1.5 roku będę miał dylemat Arteon czy B8 lift.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lekko pojda w Arteona, zobaczymy, na zywo jest nawet ok, ale nowe centrum rozrywki w Arteonie i juz w passacie mnie sie mniej podoba niz to co mam DP, a wersja z 2 pokretlami bez komentarza>:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli B8 po FL praktycznie do kupienia będzie na wiosnę 2019 czy raczej po wakacjach w 2018, czyli jesień 2018 ?

Na B9 to jednak długo do czekania :)

Zamiast B9 można już kupić Arteona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wszedł B8, a tu już o B9 ? . Ja się będę bał B9 bo to może być nafaszerowany eko wynalazkami wózek .Będzie pewnie już Euro 7 lub 8 . Do tego jak zwykle na początku problemy z jakością więc do zakupu będzie się nadawał w 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero co wszedł B8, a tu już o B9 ? . Ja się będę bał B9 bo to może być nafaszerowany eko wynalazkami wózek .Będzie pewnie już Euro 7 lub 8 . Do tego jak zwykle na początku problemy z jakością więc do zakupu będzie się nadawał w 2021.

 

jakie były problemy z jakością naprawione w pasku do dziś - bo rozumiem że jednak kupiłeś paska i nie czekałeś na FL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero co wszedł B8, a tu już o B9 ? .

Passat B8 jest już od 2014 r. Lifting po 4 latach to nic niezwykłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie park assist jest bezużyteczny... No może poza tymi dodatkowymi czujnikami po bokach. Liczyłem, że będzie parkował w na prawdę ciasnych szczelinach, a on wtedy oznajmia, że za mało miejsca, po czym ja sam parkuję ręcznie. No to ja dziękuję za taki automat.

 

W kolejnym aucie to wezmę tylko jeśli będzie to też związane z dodatkowymi czujnikami, bo to akurat jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lifting B8 będzie pod koniec 2018, a B9 w 2021.

 

Za 1.5 roku będę miał dylemat Arteon czy B8 lift.

 

Dla mnie zaden dylemat. Nie ma sensu kupowac B8 po lifcie, bo znajac konserwatyzm VW roznice beda minimalne (nowy system DP, pare ininych *******...)

 

Jezeli juz to Arteon. Z zewnatrz bez porownania ladniejszy, gorzej z wnetrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie zaden dylemat. Nie ma sensu kupowac B8 po lifcie, bo znajac konserwatyzm VW roznice beda minimalne (nowy system DP, pare ininych *******...)

 

Jezeli juz to Arteon. Z zewnatrz bez porownania ladniejszy, gorzej z wnetrzem.

 

Według cenników niemieckich to Arteon wychodzi z 20 tys. zł drożej niż taki sam silnik w Passacie. Pytanie na ile nadrabia to standardowym wyposażeniem. Być może to wnętrze Arteona mimo wszystko jest ciut wyższej jakości niż w B8. Pamiętam, że przy Passacie CC różnice były w por. do Passata B6 czy B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnetrze jest takie samo, nie ma roznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie park assist jest bezużyteczny... No może poza tymi dodatkowymi czujnikami po bokach. Liczyłem, że będzie parkował w na prawdę ciasnych szczelinach, a on wtedy oznajmia, że za mało miejsca, po czym ja sam parkuję ręcznie.

 

Równolegle wciska się w takie szczeliny że później używam go do wyjechania. W tym właśnie jest najlepszy, szukanie miejsc równoległych. W dodatku potrafi parkować naprawdę szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj bo już nic nie rozumiem...park assist potrafi wyjechać też??!!! ja tyle razy próbowałem i w żaden sposób nie mogę go zmusić do wyjechania . Wczoraj sprawdziłem i nie parkuje przodem , pokazuje tylko parkowanie prawa , lewa strona oraz tyłem , nie mam parkowania przodem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczekaj bo już nic nie rozumiem...park assist potrafi wyjechać też??!!! ja tyle razy próbowałem i w żaden sposób nie mogę go zmusić do wyjechania . Wczoraj sprawdziłem i nie parkuje przodem , pokazuje tylko parkowanie prawa , lewa strona oraz tyłem , nie mam parkowania przodem .

 

Potrafi sam wyjechać, ale tylko z miejsca równoległego i jak z dwóch stron (przód i tył) masz przeszkodę. Wtedy wciskasz przycisk asystenta i postępujesz według wskazówek mając pewność najmniejszej ilości ruchów koniecznych do bezpiecznego wyjechania. Plus bonusowy spokój i loozik.

 

Z kolei wjeżdżanie przodem w miejsce prostopadłe można zrealizować na dwa sposoby:

- pierwszy to po znalezieniu miejsca przez asystenta tym samym przyciskiem od PA można przełączyć się z domyślnego wjazdu tyłem na wjazd przodem (kilka postów wyżej masz to na filmie)

- drugi (tego nie testowałem, ale koledzy potwierdzali) to załączasz asystenta po częściowym wjechaniu przodem w lukę między samochodami

 

Tak czy owak funkcja jest bardzo dopracowana. W połączeniu z asystentem wyjazdu tyłem z miejsca prostopadłego (monitoring radarowy - składowa Side Assist) praktycznie nawet niedoświadczony kierowca nie ma szans spaprać czegoś przy wjeździe i wyjeździe z miejsca parkingowego .

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy przyjemności wcześniej użytkować Passata, w tej chwili mam dylemat między B8 2.0 TSI 280 PS 4x4 a nową Insignią. Więc chciałem się Was zapytać o doświadczenia z tym silnikiem, głównie pod kątem skrzyni, oleju i zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziales nowa insignie na zywo?

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insignia tańsza bedzie ok 30tys od passata...ale osiagi nie powalają jak na 260km i 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym na żywo Insignia nie prezentuje się tak różowo, owszem moim skromnym zdaniem z zewnątrz ładnie wygląda, ale ergonomia w środku oraz jakość Infotainment i rozdzielczość kamer (tylko przód i tył) jak sprzed 10 lat, nie urzekła mnie, liczyłem na coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zapytalem, moje pierwsze skojarzenie to, ze jest taka szczurowata, po zapowiedziach myslalem , ze bedzie cos fajnego, a to taka wieksza astra, jak dla mnie troche lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Insignia tańsza bedzie ok 30tys od passata...ale osiagi nie powalają jak na 260km i 4x4

Nie widziałem na żywo, mam specyfikację etc. i tak jak napisałeś, nie powala (osiągi tej i poprzedniej wersji to jest kpina, system esp również ale już design zew i wew to już gusta i guściki)...dlatego zwróciłem się ku Passatowi i stąd pytania do Was. :)

W Passacie trochę "boli" raptem 6 stopniowy automat, nie wiem jak w tym 280 konnym sprawuje się skrzynia, co z olejem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałem na żywo

 

Poznań motor show będzie okazją do rzucenia okiem na nowe auta. 06-09 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności