Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem takie jak w linku i są grafitowe (numer ten sam co kolega podawał) ->http://www.vagczesci.pl/product-pol-21065-FELGI-ALUMINIOWE-VW-B8-3G0601025K-8JX18H2-ET44.html

 

załączam fotkę jak wygląda bolid na tych felgach.

de7ad398ebf7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale czy to są ciemne czy standardowe? Nie ma porównania wiec nie wiadomo czy to jest kolor antracyt czy zwykły...

 

3G0601025K grey = szary

3G0601025H silver = srebrny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem takie jak w linku i są grafitowe (numer ten sam co kolega podawał) ->http://www.vagczesci.pl/product-pol-21065-FELGI-ALUMINIOWE-VW-B8-3G0601025K-8JX18H2-ET44.html

 

załączam fotkę jak wygląda bolid na tych felgach.

de7ad398ebf7.jpg

 

Dokupywałeś felgi czy zamawiałeś fabrycznie? Niestety pod tym linkiem już są niedostępne a chętnie bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są niedostępne, bo ja już na nich jeżdżę ;). w salonie cena z tego co pamiętam około 2 500 PLN za sztukę. może masz możliwość załatwić taniej, ja niestety nie miałem. ewentualnie musisz poszukać po podanym kodzie w internecie. na allegro jest komplet, ale srebrnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są niedostępne, bo ja już na nich jeżdżę ;). w salonie cena z tego co pamiętam około 2 500 PLN za sztukę. może masz możliwość załatwić taniej, ja niestety nie miałem. ewentualnie musisz poszukać po podanym kodzie w internecie. na allegro jest komplet, ale srebrnych.

 

Jakie opony zimowe na nie założyłeś? Właśnie ciężko coś znaleźć w dobrym stanie trzeba będzie się do Niemiec przejechać bo tam łatwiej kupić, w Polsce to sami handlarze krętacze, felgi w idealnym stanie a jak człowiek zajedzie to pełno obtarć i uszkodzeń albo totalnie malowane na nowo i gość nawet przez telefon nie raczy powiedzieć tylko przekazuje, że są w idealnym stanie, wszystko na żywo dopiero widać, tylko zdjęcia w internecie dobrze wyglądają nic poza tym... Jak samemu na żywo nie zobaczysz i nie ocenisz to ciężko tak zdalnie kupić za dużo już widziałem zdezelowanych mocno felg, które miały być w idealnym stanie, Polska niestety, każdy kombinator chce zarobić... nie dam 3-4k zł za zdezelowane felgi bez przesady... za tyle to można nuffki kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się bałem, ale o dziwo tylko jedna była delikatnie "krzywa".

 

Dunlop Winterspot 5. Mam opony tego producenta już chyba w trzecim aucie i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko.

Ja jeżdżę od 6 tygodni i masakra. - zrobione 8 tys.

 

Po odebraniu auta lista usterek:

1. Przede wszystkim auto sciąga na prawo i to dosyć mocno - geometria ok. serwis nie wie o co kaman będą szukać rozbierać itd... porażka

2. Z trzech felg schodzi lakier

3. Do wymiany listwa w podsufitówce w bagażniku

4. Wyskakuje błąd w tylnej lampie

5. Resetuje się komputer samoczynnie po północy

6. Skrzypienie lewych drzwi przednich i tylnych

 

Niestety samochód jest BARDZO niedopracowany.

Jak narazie wymienili tylną listwę i przesmarowali drzwi, po części naprawili komputer...

Trochę żałuję bo już prawie wsiadałem do Mondeo - żona jeździ Focusem od roku 30.000km i ani jedna usterka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, masz pecha. U mnie z usterek to tylko jakieś hałasy z tylnych drzwi z okolic listw oświetlenia ambient (ew. z roletek) przy jeździe po dziurach/bruku. Serwis oczywiście nic nie słyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobol, też mam hałasy z tych okolic, zwłaszcza przy bardziej "mięsistym" basie z głośników. Żona badała temat siedząc z tyłu i mówi że to część najbardziej wysunięta do tyłu w tych drzwiach, tak jakby ten "dziób" drzwi miał nie do końca przyklejoną tapicerkę czy coś...

 

Z innych usterek u mnie to zapominanie ustawienia czułości czujnika deszczu - po dłuższym postoju zawsze startuje w trybie najmniej czułym (mimo że pstryczek ustawiony jest na najbardziej czuły - trzeba przełączyć w lewo i prawo jeszcze raz żeby sobie przypomniał).

 

I jeszcze taka bardzo prozaiczna usterka - przycisk otwierający schowek na okulary czasem się blokuje w pozycji otwartej (nie da się zamknąć schowka), jeśli naciśnie się go zbyt po lewej stronie, a nie na środku... Pierdoła, ale czasem wkurza.

 

Póki co spisuję to wszystko i kiedyś pojadę z listą do ASO. Zobaczę jak mnie potraktują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojteeeek jeszcze 2 lata i tablice dla zabytkowego pojazdu załatwisz, 13 lat tym samym pomykasz -- jakaś masakra ( pod remizą jeszcze przez 10 kolejnych lat będziesz miał branie na tego tdi-ka )

Masakra ? Niekoniecznie, po co mam zmieniac auto skoro mi odpowiada i nie mam z nim problemow mimo uplywu lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie, po co mam zmieniac auto skoro mi odpowiada i nie mam z nim problemow mimo uplywu lat ?

 

Kiedyś w Usenecie mawiało się w takich przypadkach: "Nie stać cię, więc dorabiasz ideologię".

 

Sam bardzo długo jeździłem B5 i nie miałem z nim żadnych problemów, ale nie latałem z tym po forach, bo co komu do tego czym i dlaczego jeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem tylko nie wiesz tego czy mnie stac czy nie ? Ja Tobie do portfela nie zagladam. Jestem tu troche dluzej na forum od Ciebie i moge zawierac glos prawda ? Tylko nazywanie kogos wiesniakiem lub biedakiem, bo nie jezdzi B8 to troche brak kultury ? Nie od dzis wiadomo, ze pieniadze i szacunek nie ida w parze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony tym - przyznaję: niewybrednym - żartem.

 

Chodzi mi tylko o toczenie wojny z powodu jeżdżenia lub nie jeżdżenia B5 lub B8. Każdy jeździ czym chce, co komu do tego.

Siedzę na forum B8 krótko, bo od czasu podjęcia decyzji o zakupie B8. Wcześniej nie czytałem i nie pisałem, tak samo jak teraz nie piszę na forum golfa, mazdy, mercedesa i audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas sugestia z tymi innymi forami? Czuje lekka ironie jakoby bylbym zazdrosny, ze nie mam wspanialego B8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie tylko czuję, ale wiem na pewno, że ta dyskusja nie trzyma się tematu wątku, więc proponuję ją na tym zakończyć.

Dużo radości z jazdy życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie :-) Oby auto sie dobrze sprawowalo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Spoko rozumiem tylko nie wiesz tego czy mnie stac czy nie ? Ja Tobie do portfela nie zagladam. Jestem tu troche dluzej na forum od Ciebie i moge zawierac glos prawda ? Tylko nazywanie kogos wiesniakiem lub biedakiem, bo nie jezdzi B8 to troche brak kultury ? Nie od dzis wiadomo, ze pieniadze i szacunek nie ida w parze... "

 

"Kupowalem B5 w 2003 roku mam od nowego za 103 tys i mnie ryje jak czytam, ze ktos daj za B8 200 tys to jest posrany. Dziekuje dowidzenia"

 

---jak piszesz, ze do portfela nie zagladasz to nie zagladaj, nie chce mi sie liczyc, ale w 2003 roku 103 tys to bedzie jakos jak dzisiaj 200 tys.

 

"Nie wala mnie opinie mam parcha od nowego 2003 gdzie wiekszosc z was mogla by mazyc

o takim aucie, teraz mam forda shelby GT500 i koniec dyskusji. Passat fajne auto ale nie b8, bo to china szajs i tyle"

 

---ach te marzenia, a tak na marginesie moj slon w karafce bije na glowe Twojego GT 500 oraz passata co ma 250 KM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelku cos jeszcze masz do mnie ? :-)

Jasnowidzacy Pawełku gdzie tego slonia kupiles ?

Pewnie slonik wiecej wytrzyma niz chinski dol silnika z 2.0 bitdi

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dajcie spokój albo przejdźcie na priv bo się spawiować można od tych wpisów wykraczających poza temat wątku. Co kilka stron to samo i już nawet nieważne kto zaczął. No ile można? Przyjmijmy może zasadę, że jak kogoś poniosło i popłynął z tekstem to nie zaczepiamy się dalej bo robi się z tego zemsta Cygana.

A przy okazji to u mnie po 12 tys km usterek brak. O pardon, wymienili mi head-up bo trochę hałasował przy wysuwaniu i chowaniu. Właśnie przeszedłem na zimowki. Opony przednie letnie zjechane do połowy bieżnika. Ktos poleca jakieś dobre letnie nie licząc fabrycznych Continentali. Mam rozmiar 18".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności