Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

? o co ci chodzi - ja mam podwójne klejone wyciszane szyby boczne kierowcy i z tyłu w Pasku z PL

 

Przeczytaj jeszcze raz cytat i model, do którego odniosła się moje wypowiedź :)

Ogólne wrażenie z polityki importera jest takie, jakby nie chciał tego auta sprzedawac. Albo musiał zakontraktowac tylko wersję Comfortline z powodów ... ja wiem... logistycznych? Albo tylko Comfortline dostał od producenta... no słabe to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym XC60 to sprawdziłem co piszesz. Mój Passat po rabacie wyszedł 175k. XC60 spróbowałem skonfigurować podobnie. Wyszło mi 255k i wielka lista rzeczy, które tam będą gorsze niż w Passacie (prowadzenie, przyspieszenie, nawigacja, itd.) lub nie będą dostępne (HUD, AID, Area View, CarPlay, itd.). Rabat na Volvo musiałby wynieść około 40% żeby to miało jakikolwiek sens, a i tak wybrałbym Passata bo wolę dopłacić i jednak mieć lepsze auto.

Zestawiasz cennikową cene xc60,na którego mozna latwic 30%rabatu z cena Passata po rabacie?Gratuluje.W zasadzie wgle zestawienie tzw auta dla ludu w sedanie, ze sporym suvem marki premium jest pozbawione sensu, ale i tak skazane na porażke.Ja własnie z uwagi na zle prowadzenie /zawias/ i glosność nie kupilem Passata,a cyfrowe zegary xc60 ma w wersji summum juz 2lata-od liftu w 2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty z tym volvo, ludzie weźcie się w tym wątku uspokójcie.

Konkurencją passata jest mazda6, citroen c5, insignia, talisman, mondeo itp. A wy tu o audi bmw i suvach volvo - xc60 to raczej dla kogoś kto chce tiguana.

jak ktoś daje więcej niż 150kk za passata znaczy, ze mu się konkretnie to auto podoba i chce w nie zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alltrack w środku jak Dacia ciekawe, mam DP, AID, wentylowaną skóre, ambiente, dsg, podgrzewaną kierownicę, fotele, co więcej ma HL, aaa te ramki Piano Black,( pare stówek na Allegro i 5 minut roboty przy zmianie) i w końcu było by lepiej niż w Dacii , dla mnie oryginalne ramki Alltracka są bardzo Ok' , ale o gustach kolego się nie dyskutuje. Nie ma to jak ogromny plastik kokpitu przed pasażerem,i te zajebiste liczniki , bida wielka bida jak to mówi kumpel użytkownik xc60.

836363813_5_1080x720_d4-awd-summum-aut-pomorskie_rev084.jpg

Edytowane przez jaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Alltracka w pełnej opcji (237 katalogowo) i nie żałuję. Jedynie szkoda, że faktycznie nie ma wszystkiego tego co ma zwykły passat (ambient plus; tylne lampy HL, piano black, szyby dźwiękoszczelne i dopiero teraz dodali czarny sufit - u mnie niestety jeszcze biały) z dodatków nie wziąłem świadomie Side Assista (LA mam aktywowane), grzanej kierownicy bo zmieniłem na R-line - jest mega, mam jeszcze jedną nową na sprzedaż jakby co i asystenta parkowania z przyczepą chociaż hak mam :) No i szkoda mocniejszego motoru bo 280PS bym wziął. Wydechy na przelot już mam zrobione. Reszta jest na pokładzie i nie żałuję. Po rabacie wyszedł 207k i za tą kasę nie kupicie nic lepszego.

Edytowane przez vahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bida wielka bida jak to mówi kumpel użytkownik xc60.

 

Akurat jeździłem ostatnio takim i nie powiem by wnętrze volvo było gorsze od B8, jest inne stylistycznie ale materiały nie są gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum , tam to co jest srebrne to jest prawdziwe aluminium (Passat to plastik pryśnięty w srebrnym kolorze) drewno , jeśli ktoś dodaje, to jest to prawdziwe drewno (Passat znów plastik) to jak może wnętrze Passata nawet zbliżyć się do Volvo.Skóra jest prawdziwa , mięsista , nie ma wgle porównania do tej w Passacie.

Ja rozumiem , że Passat to fajne auto np takie 1.8 tsi z z dsg za 120tys , jeśli ktoś nie potrzebuje prześwitu czy napędu ani specjalnych osiągów ,ale bądzmy poważni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HL to jest prawdziwe aluminium. Nie wiem jak z drewnem w HL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to prawdziwe drewno, niestety jest to tak cieńka okleina i w dodatku mocno lakierowana że w dotyku jak plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zdrowy rozum , tam to co jest srebrne to jest prawdziwe aluminium (Passat to plastik pryśnięty w srebrnym kolorze) drewno , jeśli ktoś dodaje, to jest to prawdziwe drewno (Passat znów plastik) to jak może wnętrze Passata nawet zbliżyć się do Volvo.Skóra jest prawdziwa , mięsista , nie ma wgle porównania do tej w Passacie.

Ja rozumiem , że Passat to fajne auto np takie 1.8 tsi z z dsg za 120tys , jeśli ktoś nie potrzebuje prześwitu czy napędu ani specjalnych osiągów ,ale bądzmy poważni

oj tomek131

Volvo XC60 jest fajnym samochodem ale nie udawdniaj wyższości jednego (XC60) na drugim (B8).

Każdy wybiera co chce.

Temat schodzi na poboczne tory: BMW3 R6 , XC60 R5.

 

Nie pojedziesz swoim XC60 200 km/h nawet przez 10 minut. A niektóre passaty pojadą.

Jednemu na tym (200 km/h) zależy a drugiemu nie.

Osiągi Vmax=200 km/h, i 9,7s do 100 km/h.

ACC do 210 km/h ? Alcantara?

"Bida panie bida" ;)

 

Otwór w oparciu tylnej kanapy na narty masz?

Napęd AWD to jakiego typu jest ? Jest taki jak w B8 czy jak w A6 albo jak w Subaru?

 

W XC60 Geartronic tylko 6-b a w S80 już 8-biegów. W nowym XC60 pewnie też 8-b.

Passat HL 1,8 TSi dla taniości z lakierem Szary Urano zmieścisz się w 12.000 PLN jak dostaniesz 2.090 PLN rabatu (1,71%).

Da się załatwić.

Koniec żartów :)

Możesz nie rozumieć dlaczego inni kupują Passata B8 ale nie mów im że robią źle.

Każdy wybiera co mu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z opisu xc60:

 

Szkoda tylko, że satynowe dodatki ozdobne, to nie prawdziwe aluminium, a lakierowany plastik. Przez takie detale ma się wrażenie trochę naciąganej klasy premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedz po programie na 275KM/540Nm , zobaczysz jak to idzie od 150do200 i jakie wrazenie na nim robi to 200km/h.Passat jest lepszy, ale tylko bitdi po programie na 300KM/580Nm,natomiast tam 2.4 i 5garow po takim programie powoduje , ze to idzie jak czolg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. . . a mi niestety inne wydatki trochę ograniczyły wydatki na samochód i na b8 nie starczy. Będzie w domu G7 alltrack 1.8 180hp z DSG. Za rok podobno CC na b8 także wymienię CC na CC :)

Edytowane przez maluch69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... tam to co jest srebrne to jest prawdziwe aluminium (Passat to plastik pryśnięty w srebrnym kolorze) drewno , jeśli ktoś dodaje, to jest to prawdziwe drewno (Passat znów plastik) to jak może wnętrze Passata nawet zbliżyć się do Volvo... ale bądzmy poważni

No właśnie, tak jak sam piszesz wyżej - bądźmy poważni, bo to "aluminium look" z XC60, to raczej nie leżało obok aluminium. Podobnie jak to "prawdziwe drewno". Pooglądaj sobie co tam Ci dadzą i jak to amelinium dziwnie znika po zarysowaniu:

 

6.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez jot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomuś pomykaj dalej swoją Dacią, ładniejszą w środku niż Passat Alltrack i marz o xc60, z mega wypasem, prawdziwym plastikowym chromem, mięsistą skórą z chińskiej kobyły, Aid w azjatyckim wydaniu i z prawdziwym napędem 4x4, Nie zawracaj gitary i bryluj dalej swoją bryką po programie na 115km/175 Nm na forum Dacii, tam na pewno każdy pragnie xc60 i zrozumie twoje marzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest prosta metoda aby się przekonać co w aucie jest z prawdziwego aluminium lub innego metalu a co nie. Wystarczy dać klimę na maksa (low) na jakieś 15-20min po czym przewietrzyć auto aby osiągnęło temperaturę np. ogrzewanego garażu i następnie dotykać aluminiowych lub pseudo aluminiowych elementów wyczuwając czy są zimne czy nie - bardzo dobra metoda pozwala odróżnić prawdę od fałszu :).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tomuś pomykaj dalej swoją Dacią, ładniejszą w środku niż Passat Alltrack i marz o xc60, z mega wypasem, prawdziwym plastikowym chromem, mięsistą skórą z chińskiej kobyły, Aid w azjatyckim wydaniu i z prawdziwym napędem 4x4, Nie zawracaj gitary i bryluj dalej swoją bryką po programie na 115km/175 Nm na forum Dacii, tam na pewno każdy pragnie xc60 i zrozumie twoje marzenia.

 

Widać, że gość nigdy nie siedział w B8 Highline ja do wykończenia nie mam uwag i uważam, że niektóre Premium ma się co uczyć od wykończenia b8, między b7 i b8 jest naprawdę duży przeskok jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
między b7 i b8 jest naprawdę duży przeskok jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza.

szczególnie w tematach o zabezpieczeniu uszczelek wazelina lub skrzypiących plastikach ? :) naprawde widoczny progress :)

 

zreszta czy volvo czy passat to i tak czesc komponentow wyprodukowano w Chinach wiec co sie sprzeczacie

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd w xc60 to ten sam identyczny gówniany haldex co w Passacie i Tiguanie.5generacja.

Nie wiem, ja juz mialem brać Passata,ale nie moglem sie przekonać do konca z uwagi na głośność, zawieszenie noi to, ze to pospolite strasznie auto, mase służbówek i zaraz będzie tego dużo pod każdą przysłowiową biedronką noi w końcu stanęło na xc60.Jest tylko jedna rzecz, której mi trochę żal, mianowicie osiągów bitdi po chipie, bo Volvo po chipie nie bedzie tak szybkie, na pewno nie od 0-100 w kazdym razie i vmax tez bedzie miało niższe,poza tym pod każdym innym kątem wolę jednak xc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności