Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe auto. Jeśli cena brutto to bardzo fajna. Patrzyłem jakiś czas temu w komfigurator i wychodziło sporo więcej. Mam już wyklikanego Alltracka, jednak ciągle się zastanawiam czy to aby na pewno dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idąc tym tropem, to po co boczne poduszki z przodu, skoro i tak są kurtyny. Ja z racji tego, że z tyłu wożę małe dzieci postanowiłem nie oszczędzać i zamówiłem tylne boczne poduszki.

 

Pytałem, bo nie jest to takie proste. Zamawiając boczne poduszki nie masz kurtyny która chroni głowę i górną część ciała.

Tak w każdym razie wynika z konfiguratora.

Więc co jest lepsze - kurtyna czy boczne poduszki z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie znalazles, ze nie masz kurtyny? w standardzie jest kurtyna dla przodu i tylu oraz boczne poduszki z przodu, dokupujesz boczne z tylu, dodatkowo z napinaczami, oraz poduszke kolanowa dla kierowcy.

 

chyba, ze na Polske robia jakas ubozsza wersje:), ale watpie, pewnie ktos cos zle pryetlumaczyl, w Niemczech w konfiguratorze jest tak:

 

Kopfairbagsystem für Front- und Fondpassagiere inkl. Seitenairbags vorn

 

czyli kurtyny dla pasazerow z przodu, z tylu oraz boczne poduszki dla pasazerow z przodu - to jest w wyposazeniu standardowym.

 

to mozna dokupic:

 

Knieairbag auf Fahrerseite, Seitenairbags und Gurtstraffer hinten

 

czyli poduszka kolanowa po stronie kierowcy, poduszki boczne z napinaczami z tylu.

 

 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż za 169 kpln kupiłem (tzn auto do produkcji -rok 17, odbiór luty 17r ,leasing zewnętrzny) XC60 biturbo 2.4 pięć cylindrów 4x4 automat, najwyższa wersja Summum w kremowej skórze,doposażona o metalik,navi , dach panoramiczny, grzane kanapy tył, przód, grzaną kierownice, pamięć foteli ,lampy Activ High Beam (to samo co aktywny LED, tylko realizowane bixenonem), asystent pasa, czytanie znaków,nagłośnienie High-Performance,18 felga i tym podobne historie.Za rok wejdzie nowy model , stąd atrakcyjne ceny.

XC60 D5 220KM Aut AWD

Czyli upust z ok. 225kzł na 169kzł, co daje ok. 25% taniej.

Zupełnie inny typ samochodu. Wspólne to 4x4x, automat i silnik diesla.

Vmax=210 km/h, 8,2 s do 100km/h.

Trudno porównać

Gratuluję.

 

PS

Jak kupiłeś za 169kzł to nie leasing, a jak leasing to wypożyczyłeś a nie kupiłeś :)

Na ile lat i jakie parametry ?

Jak na razie to wpłaciłeś zaliczkę na poczet zamówienia ale i tak gratuluję !

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem, bo nie jest to takie proste. Zamawiając boczne poduszki nie masz kurtyny która chroni głowę i górną część ciała.

Tak w każdym razie wynika z konfiguratora.

Więc co jest lepsze - kurtyna czy boczne poduszki z tyłu?

 

Ja po miesiącu od złożenia zamówienia chciałem domówić tylne boczne poduszki to już nie mogłem, wiec jak sie decydować to od razu.

Mój sprzedawca twierdzi ze napinacze z tylu sa w standardzie (to miałoby sens), twierdzi rownież ze kolanowa tez jest w standardzie (w to raczej nie wierze).

Jedno wiem. Sprzedawcy nie sa do końca poinformowani o wszystkim i na naszych zapytaniach dopiero sie uczą.

Tak samo jak handlowcy z dzialu części. Jak chce sie dokupić alusy to bez nr VIN nie podchodź bo nie wiedza czy bedzie pasować dana felga. A co jak auto w produkcji i nie ma VIN? Czasami dojdą po nr katalogowym czy pasuje ale jak bedzie VIN to już bedą wiedzieć na 100%. Nie ma znaczenia ze w salonie stoi takie auto na feldze która chce sie dokupić! Jak nie ma VIN to nie dają gwarancji ze bedzie pasować.

Pozdrawiam wszystkich którzy przez podobne męczarnie przechodzili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polskim konfiguratorze nie ma bocznnych poduszek ( zapytajcie sprzedawcow ,ale jak dla mnie to blad tlumaczeniowy ), bo skoro mozna dokupic poduszki boczne z tylu to tez powinna byc opcja dla przodu a nie ma. Napinacze sa potrzebne tam gdzie jest poduszka, zeby utrzymac cialo dokladnie tam gdzie ona bedzie dzialac, przy kurtynach nie ma tego, wiec napinaczy z tylu bez poduszek raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut ekranu 2016-09-26 o 20.17.56.png

Dzisiaj konfigurowałem auto i dodając boczne poduszki zostają przekreślone boczne kurtyny.

 

Być może faktycznie są błędy w tłumaczeniu, bo pakiet brzmi Boczne poduszki dla zewnętrznych siedzeń z tyłu wraz z poduszką kolanową kierowcy a w opisie jest informacja że pakiet zawiera np. poduszkę dla kierowcy i pasażera, tak jakby ich nie było w standardzie ;-)

 

Auta niemieckie dają przeważnie duże możliwości konfiguracyjne, jest w pyte opcji ale zanim człowiek się w nich połapie, to upływa duuuużo czasu. Mnie osobiście to męczy i chętnie zobaczyłbym coś bardziej intuicyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przekresla kurtyny, zrobliem na szybko konfiguracje na niemieckiej stronie. Czyli moze dodaje boczne poduszki z przodu? przeciez cos z przodu musi byc:) jutro sprawdze u siebie, bo mam boczne z tylu, zobacze co jest z przodu.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie zamieszania, bo lud się całkowicie w tym pogubi. Standardowo zawsze jest 6 poduszek, a opcjonalnie może być 9.

Standard: 2 x przednie czołowe (kiera i deska), 2 x przednie boczne (w bokach foteli przednich), 2 x kurtynowe boczne (wspólna nad oknami przednich i tylnych drzwi, mniej więcej od przednich słupków "A" do oparcia tylnej kanapy).

Opcjonalnie można zamówić: 2 x boczne z tyłu (po obu bokach tylnej kanapy) i 1 x kolanową dla kierowcy (pod kierownicą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie volvo - tak to cena brutto.Leasing załatwiam sam- będzie na poziomie "promocyjnego" w vw

Rabat, jeśli policzyć z cennika, wychodzi 28% , ale to też dlatego, że są teraz fajne pakiety

Za tyle może to zrobić każdy, jak potarguje dobrze,ja to będę robił jeszcze taniej , bo inaczej trochę,ale to już inna bajka

Motory 2.4D4 190 i 2.4D5 220 są identyczne, różni je program.Tylko.Taka polityka volvo.Nie opłaca się brać 220 bo na gwarancji ten 190KM Polestar (1900 w Promocji) robi na 220 ,a ten 220 na 230.Ale lepiej zrobić to w Rica (holendrzy-specjalność volvo-275KM i 540Nm.I ten 190 i 220 robią na taki sam parametr-bo j.w) NIe będzie to 300KM i 580Nm i poniżej 6s jak Passacie, tylko pewnie jakieś 7, może nawet z hakiem, ale uznałem, że w tej syt Passat nie jest tyle wart.Tam skóra to skóra, drzewo to prawdziwe drzewo , a aluminium to prawdziwe aluminium, a Passat...cóż, to tylko Passat sedan....

Mało tego, tyle samo wychodzi Tiguan tdi 190 z takim samym wyposażeniem (mniej więcej,bo identycznie się nie da) a tego ,to już wgle nie da się porównać

Nawet zegary TFT są już teraz w xc60 summum.Ale może dość już o volvo bo to temat o Passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli być może jest do wyboru:

- albo kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu

- albo poduszki boczne z przodu i z tyłu.

Trzeba poszukać w internecie jaki kształt mają jedne i drugie, i zobaczyć co lepiej chroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja (ten który odkrył wadę zawiasu w Paseratti, haha) postanowiłem jednak inaczej i czas się z Wami pożegnać.

Otóż za 169 kpln kupiłem (tzn auto do produkcji -rok 17, odbiór luty 17r ,leasing zewnętrzny) XC60 biturbo 2.4 pięć cylindrów 4x4 automat, najwyższa wersja Summum w kremowej skórze,doposażona o metalik,navi , dach panoramiczny, grzane kanapy tył, przód, grzaną kierownice, pamięć foteli ,lampy Activ High Beam (to samo co aktywny LED, tylko realizowane bixenonem), asystent pasa, czytanie znaków,nagłośnienie High-Performance,18 felga i tym podobne historie.Za rok wejdzie nowy model , stąd atrakcyjne ceny.

169 wychodził mnie bardzo słabo wyposażony Passat biturbo sedan (prod 16, odbiór 17)stwierdziłem , że za te pieniądze lepsze to XC, czy miałem rację czas pokaże.

W zasadzie , to może czasem zajrzę, bo miło się czasem gawędziło, więc tak zupełnie na zawsze się nie żegnam, gdyby ktoś płakał, haha

 

MAsz tu opinie Grzesia żebyś nie myślał że kupiłeś cudo,one wszystkie są po jednych pieniądzach.

 

"Auto z zewnątrz podoba mi się nadal, ale po 6 miesiącach użytkwoania - jestem zażenowany i rozczarowany... Brak spasowania elementów, skrzypienie w środku - wykończenie Summum - pełna skóra; problemy notoryczne z elektroniką - upgrady systemu nie pomagają; silnik słychać w głosnikach - jak w polonezie z lat 90tych... No i niby że Volvo to bezpieczne auto? Nieprada! - bo jakie auto z systemem startu na guzik można wyłaczyć podczas jazdy klikając w ten guzik? Ja nie znam żadnego - a Volvo tak można... i np. jadąc 80km/h zobaczysz komunikat na desce - "Aby uruchomić silnik przełącz skrzynię w tryb P" co jest nierealne oczywiście w czasie jazdy. Podpowiedź - w trybie N też można odpalić sielnik i to mi się udało - zapamiętajcie to, bo może się kiedyś przydać."

 

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/oceny/volvo/xc60/suv-facelifting/#ixzz4LOFkBpPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem, ze biorac tylne poduszki wywala kurtyny, bo te poduszki chronia zarowno tulow jak i glowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lampy Activ High Beam (PRAWIE to samo co aktywny LED, tylko realizowane bixenonem), Za rok wejdzie nowy model , stąd atrakcyjne ceny.

 

To już wiele tłumaczy. Prawie robi różnicę. Ale zasadnicza różnica to taka, że porównujemy nowy model z modelem schodzącym. Modele schodzące są zwykle już bardzo dobrze wyposażone za niewielką cenę, a do tego wysokie rabaty. B8 za 4 lata też będzie miał w standardzie to za co dziś słono płacimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prospekcie reklamowym VW jest takie zdjęcie oparć przednich foteli, gdzie z boku jest wszywka z napisem AIRBAG. Ja mam wersję HL i takiej wszywki z przodu nie mam. Natomiast domawiałem tylne boczne poduszki i w oparciu tylnej kanapy jest wszywka AIRBAG. Sam nie rozumiem o co tu chodzi. Na słupku B też jest napis AIRBAG (prawdopodobnie kurtyny boczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli być może jest do wyboru:

- albo kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu

- albo poduszki boczne z przodu i z tyłu.

Trzeba poszukać w internecie jaki kształt mają jedne i drugie, i zobaczyć co lepiej chroni.

Dwa posty wyżej napisałem jak jest w Passku, więc nie szukaj nieistniejących wersji. Kurtyny są zawsze w każdej wersji samochodu seryjnie. Kurtyna z każdej strony jest jedna, wspólna dla przodu i tyłu (obejmuje cały bok). Poduszki boczne są zawsze w przednich fotelach też seryjnie. Dokupić można dodatkowe boczne przy tylnej kanapie i te są w pakiecie razem z przednią kolanową. Reszta nie ulega zmianie. Tylko dobierasz boczne tylne i kolanową do tego co już jest seryjnie. Prościej już chyba nie da się napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem kurtyna jest w słupku B jedna dla obu rzędów. A dlaczego w oparciach przednich foteli brak wszywki AIRBAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu nie ma wszywki, ale jest napis AIRBAG na dolnym, bocznym plastiku przednich foteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przodu nie ma wszywki, ale jest napis AIRBAG na dolnym, bocznym plastiku przednich foteli.

Masz rację, jest on słabo widoczny. Zmyliło mnie to zdjęcie z prospektu reklamowego VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zatem kurtyna jest w słupku B jedna dla obu rzędów.

NIIIIIIEEEEEEEEEEEE w słupku B !!! ;)

Kurtyna, to jedna długa rura ze zwiniętym pompowanym worem zamontowana nad przednimi i tylnymi drzwiami przy brzegu podsufitki - leci od słupków A do słupków C. Na górze słupka B jest tylko sam napis AIRBAG przypominający o tej kurtynie.

Edytowane przez jot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności