Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Czy światła LED Top z pakietu Business mają w sobie DLA (Dynamic Light Assist)? Czy automatycznie przełączają się długie/krótkie i maskują strumień światła, żeby nie oślepiać poprzedzającego pojazdu?

 

Cennik VW twierdzi, że mają DLA.

[ATTACH=CONFIG]135155[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Zacząłem porównywać Superb vs Passat i widzę, że np. w Skodzie w Ambition nie ma DLA, nie ma 3 strefowej klimatyzacji.

Więc sumarycznie może się okazać, że Comfortline w Passku jest niewiele droższy od podobnie wyposażonego Superba Ambition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem obejrzeć swojego Passata gdyż wczoraj zjechał do salonu :) Co prawda jeszcze jest pozaklejany i w postaci "po dalekiej podróży" jednak na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Zwróciłem szczególną uwagę na głębokość osadzenia spryskiwaczy reflektorów. Wszystko jest w porządku i są na identycznej głębokości :)

Przypomnę, że auto wyprodukowane w 31 tygodniu. Po weekendzie, gdy zostanie "dopieszczony" zrobię szczegółowy przegląd i podzielę się z Wami swoimi obserwacjami :)

Otrzymałem instrukcję więc zaczynam bardzo miłą, weekendową lekturę ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii spryskiwaczy jestem po serwisie,

 

i dla jasności, Ci którzy odbierają B8, oczywiście, że spryskiwacze będą ok, moje tez były jak odbierałem...

po prostu Wam się zapadną ;) kwestia czasu,

 

powodem jest rozklejający się od wewnątrz zderzak, i prawdopodobnie u mnie będzie trzeba zmieniać cały,

nie zdecydowałem się na to, ponieważ co mi z tego, że wymienią mi zderzak jak za 1k kilometrów znowu mi się rozklei, ewidentnie widać, że to wada fabryczno-projektowa,

podobnie jak szylton czekam sierpień/wrzesień, jak VW nic nie opublikuje, nie zrobi akcji wtedy wymienię zderzak, jak zrobią, zobaczymy co zaproponują, może nie będzie trzeba tego wymieniać?

 

szkoda mi tej całej powłoki ceramicznej co mam na zderzaku, choć ten wklęsły spryskiwacz mnie ostro denerwuje, ale na razie da się żyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewienikt,

 

ale wciaz nie odpowiedziales na moje pytanie.. jaki jest twoj przekaz, bo naprawde zaczyna to byc rozmowa o dupie maryni..

ja mam takie typy, jesli chodzi o to co chciales nam przekazac:

1. samochody premium ( MB, BWM, AUDI, JAGUAR.. ect) sa z zalozenia lepsze od passata, kazdego. TAK, z definicji.

2. w cenie TOP passata mozna kupic prawie TOP premium marke. NIE, marketingowo passat pozycjonowany jest gdzie indziej

3. chciales nas oswiecic ze passat nie jest taki super. TAK zgadzam sie, nie jest to najlepsza fura, ale po prostu dobra

 

reszte gadania dookola, ze buma to lans, ze kolega ma itd, to slabe...

 

mi sie wydaje troche ze chciales troche granat wrzucic do tej dyskusji o zachwycie nad passatem. jesli tak to spoko.

a jesli nie.. to ja juz naprawde nie wiem o co ci chodzi..

zycze wszystkim przyjemnego weekendu i luzu. peace!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aby zakonczyc juz tą nudną, przewidywalną i pełną "inteligentnych" przemysleń naszego wspanialego "kolegi" niewienikt tekstow zapytam o cos z innej beczki.

Gdzie w passacie jest akumulator? Przy silniku - z przodu, czy moze pod podloga - z tylu?

 

ej, zostawcie niewienikt.

to prawda, jest wkurzajacy..

ale z tymi januszami to akurat ma racje.. jesli ktos mysli ze BMW sluzy do szpanowania to chyba 20 lat temu, 20 letnie 318 w compact, w malym miasteczku na scianie wschodniej. dzisiaj nawet nie wypada cwaniakowac w bmw.

do szpanowania jest ferrari w polskim dziurawym miescie, albo koenigseg na rynku w walbrzychu..

dobra, zostawiam temat bo wciaga;)

Edytowane przez panny z wilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ludzi których staż to:

VW Polo Cross 1.2 TSI 105,

VW Golf V 1.4 TSI 122,

Ford Ka 1.3 6

nie przegadam w kwestii aut segmentu D czy E i dalsza dyskusja nie ma sensu.

Podobno nie ma gorszego ch... nad parweniusza i coś w tym jest.

W każdym razie kończę "polemikę", nie mam zamiaru marnować swojego czasu i rozmawiać o autach, z którymi większość tutaj miała kontakt tylko na parkingu pod tesco. Trwajcie nadal w przekonaniu, że kupując droższe auto od passata płacicie tylko za znaczek, mi już się nie chce.

Pozdrawiam i dalej uważajcie, że passat to auto rodzinne, sportowe, terenowe i Bóg wie co jeszcze, ale w szczególności to po środku. Dla mnie czytanie tych postów to obcowanie na skraju żałości i śmieszności wobec niewiedzy piszących tutaj osób, które jeszcze nawet nie odebrały passata a już się wypowiadają o tym jakby tym samochodem natłukli tysiące kilometrów.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty frustrat jakiś jesteś, jak ta lala. Normalni ludzie tak nie grzebią w gónwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to można odnieść wrażenie, że popitalasz jakąś Panda, a tu się znalazłeś przez przypadek, bo masz bana na innych forach. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admini, dajcie mu bana i będzie spokój. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewienikt

Ja pierniczę- chłopie- życzę Ci ( i sobie też) takich problemów. Passat to nie jest samochód dla Ciebie. Przyznaję. Dla mnie tak-dla Ciebie -nie. Stać mnie i na trójkę BMW i na piątkę, ale wolę zamiast tego pojechać/ polecieć z rodziną na wakacje niż spłacać auto z zębami wbitymi w ścianę.

Gdybym miał inny portfel kupiłbym coś w stylu piątki( bo będę się upierał ,że trójka jest ciaśniejsza od Passata- dla mnie to prędzej odpowiednik Golfa niż paska).

Ale nie czuję się kimś gorszym , dlatego,że wybieram paska.

W tym miesiącu odbiera nowego żona. Na początku przyszłego roku zamawiam ja.

Teraz dopiero możesz mnie obsrać, bo za te pieniądze to moglibyśmy ... No chyba nawet BMW 7!!!

Jeździbyśmy jednym, ALE JAKIM! Takim, że "właściwościami jezdnymi"spowoduje, że żaden Passat B 8 w pobliżu nie odpali z wrażenia.

Wiem, że trollujesz, ale ciężko zdzierżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
510e56577f2e4317a7171e02a143bd4e.jpg

 

;)

 

Wiem, wiem. Ale jednak ciężko się powstrzymać. Już więcej mu nie odpowiem, choćby nie wiem jak prowokował. Hougch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewienikt, mam pytanie... jesteś księdzem ?? jakoś tak mnie naszło ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat to nie jest samochód dla Ciebie.

Zgadzam się, przydałoby się dorzucić do imienia jeszcze "usz".

 

Stać mnie i na trójkę BMW i na piątkę
Gdybym miał inny portfel kupiłbym coś w stylu piątki

To w końcu stać czy nie? Może to schizofrenia?

 

bo będę się upierał ,że trójka jest ciaśniejsza od Passata- dla mnie to prędzej odpowiednik Golfa niż paska

W sumie to znam auta segmentu B, które oferują podobnie miejsca na długość, co nie czyni ich odpowiednikami samochód z autosegmentu D, nawet tych mniejszych.

 

Ale nie czuję się kimś gorszym , dlatego,że wybieram paska.

Ja mam nawet na odwrót w pozytywnym znaczeniu.

 

W tym miesiącu odbiera nowego żona. Na początku przyszłego roku zamawiam ja.

Dla psa już zamówiłeś?

 

Teraz dopiero możesz mnie obsrać,

Elokwencja jak z Oscara Wilde`a emanuje od ciebie.

 

No chyba nawet BMW 7!!!

Takiego 3-latka z Niemiec jak nówka w dieslu, aż ślinka leci.

 

Jeździbyśmy jednym, ALE JAKIM! Takim, że "właściwościami jezdnymi"spowoduje, że żaden Passat B 8 w pobliżu nie odpali z wrażenia.

Poszedłbym o krok dalej i powiedział, że

obsra

ale tego byłoby za wiele chyba :(

 

Wiem, że trollujesz, ale ciężko zdzierżyć.

Niestety pierwsze posty były na serio i na trzeźwo, ale głupoty ludzi, którzy nie mogą zrozumieć, że inne auto niż passerati może być lepsze i kosztować podobnie nie da się ot tak znieść.

 

Szkoda, że nie można pogadać tutaj na jakimś poziomie i odstąpić od reguły onanizacji się passatem.

Piszę to kolejny raz- pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety pierwsze posty były na serio i na trzeźwo, ale głupoty ludzi, którzy nie mogą zrozumieć, że inne auto niż passerati może być lepsze i kosztować podobnie nie da się ot tak znieść.

Wszyscy głupi, ty mądry, ale idź już sobie, dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewienikt , czy Ty nie możesz wreszcie pojąć, że ktoś kupując dla siebie auto może mieć inne niż Ty priorytety? Owszem lubię aby auto jeździło sprawnie i poprawnie, ale niekoniecznie musi to być aż mega poprawnie czy sportowo, bo gdyby to było moim najważniejszym priorytetem, to pewnie nie pisałbym na tym forum. Tyle co daje Pasek mnie wystarczy i naprawdę nie jara mnie jakieś zawieszenie z M3. Lubię za to mieć więcej miejsca niż w tej trójce czy A4, lubię dużo gadżetów i bajerów, lubię prosty i nie urywający dupy design. To wszystko ja lubię (Ty nie musisz) i chciałbym mieć to w aucie, na które mnie aktualnie stać, ponieważ takie mam widzimisię, auto kupuję za swoją kasę, dla mnie i dla mojej, a nie Twojej przyjemności (niekoniecznie zawsze tylko z jazdy).

Przyjmij więc do wiadomości, iż mając całkowitą świadomość z wyższości pewnych opcji i rozwiązań w autach marek premium, świadomie dokonuję (i inni pewnie też) wyboru tego smutnie wyglądającego i zaledwie przyzwoicie jeżdżącego Passata. Pewnie tak jak większość, ja również przerabiałem temat BMW3, C-klasy, itp. Poza ceną (czyli wersja bieda za tą kasę) mam jeszcze jedno "ale", takie osobiste zboczenie - nienawidzę wnętrza w którym niezabudowany ekran sterczy na wierzchu jak tablet na szybko przyklejony glutem do deski w warsztacie pana Henia. Sorry, ale na dechę patrzę pewnie ok. 98% czasu obcowania z autem i nie mam zamiaru mieć codziennie odruchów wymiotnych. Na dodatek za swoją kasę. Ot taka fobia, podobnie jak Twoja z tym zawieszeniem i hamulcami od M3. Dlatego BMW3, C-klasa i Mazda 6 poszły w odstawkę już na etapie katalogu. To taki może trochę przesadnie przejaskrawiony przykład na to, abyś łaskawie wziął pod uwagę, że czasem mogą istnieć różne kryteria, którymi kierują się różni ludzie kupujacy jakiś produkt za własną kasę. Nie wszyscy muszą lubić BMW, podobnie jak nie wszyscy muszą kochać telefony Apple, czy innego Samsunga. Tak więc, daj już chłopie trochę na luz, bo już zaczyna to wyglądać jakbyś robił na prowizje od BMW.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem facetem...podobają mi się samochody jak BMW Mercedes audi subaru etc. Ale kupuję ( kupiłem już) vw passata b8. Panowie szanujmy siebie i ludzi którzy wchodząc na to forum szukają odpowiedzi n.t. modelu który jest w stopce strony której przegladacie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest z tyłu po podłoga-dlatego lewa półka w bagażniku jest bardzo płytka.

Może ktoś wie co oznacza ta czerwona ikona która mi się ostatnio zapaliła i zgasła po ponownym uruchomieniu silnika'

 

i jeszcze jedno - jakie macie zużycie ablu? Przy przebiegu 6400- zatankowali mi w aso 15l Komp sygnalizowal że mogę przejechac jeszcze 2600km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gdzie jest akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jest z tyłu po podłoga-dlatego lewa półka w bagażniku jest bardzo płytka.

Może ktoś wie co oznacza ta czerwona ikona która mi się ostatnio zapaliła i zgasła po ponownym uruchomieniu silnika'

 

i jeszcze jedno - jakie macie zużycie ablu? Przy przebiegu 6400- zatankowali mi w aso 15l Komp sygnalizowal że mogę przejechac jeszcze 2600km

A czy to nie jest ikonka prezentująca stan baterii telefonu podłączonego przez Bluetooth? Masz rozładowania baterię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności