Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Śmietnik się tu robi. Co chwila przepychanki czy Passat lepszy czy BMW,Audi,Volvo... Albo jakieś trollowanie i wyzwiska ze strony posiadaczy B5/B6... I tak od kilku stron.

Czy ktoś tu jeszcze pilnuje porządku na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowalem B5 w 2003 roku mam od nowego za 103 tys i mnie ryje jak czytam, ze ktos daj za B8 200 tys to jest posrany. Dziekuje dowidzenia

 

Tak wgl B8 jest brzydkie gdzie te ogralosci z B5 ? Zywcem zdjete BMW E39

XC60 jest ładne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro mamy podwiezc zaliczke

odradzacie biały zwykły kolor do varianta hg?

oprócz pakietu z ledami i navi cos dobrać?

silnik tdi manual 150ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to nie wygląda ale jak codziennie jeździsz na myjnię. Też zastanawiałem się nad takim kolorem ale wygrała praktyka i moja żona [emoji12] co do wyposażenia to u mnie sprawdza się easy open i miernik ciśnienia w kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy open zgodzę się, nie mam problemów z otworzeniem bagażnika nogą. Ale czujniki ciśnienia? Po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro mamy podwiezc zaliczke

odradzacie biały zwykły kolor do varianta hg?

oprócz pakietu z ledami i navi cos dobrać?

silnik tdi manual 150ps

 

Ja do białego dobrałem pakiet r-line zewnętrzny, dach, ciemne szyby, dartfordy szare, tylne światła w stylistyce r-line, easy open..

 

Też zastanawiałem się nad takim kolorem ale wygrała praktyka i moja żona

 

U mnie też wybrała żona, na drugim miejscu był crimson..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Easy open zgodzę się, nie mam problemów z otworzeniem bagażnika nogą. Ale czujniki ciśnienia? Po co?

 

Moim zdaniem, niewiele kosztuje a zawsze wiesz jakie ciśnienie masz w kołach. Mi sprawdziło się przy zmianie opon bo od razu widziałem, że za dużo napompowali i w którym kole... wiem, standardowe czujniki też wystarczą ale nie wiem czy pokazują w konkretnie którym kole jest problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa metoda pomiaru ciśnienia w kołach niestety nie pokaże gdzie jest za niskie. Ale z drugiej strony... Licząc dodatkowy koszt, problem przy wymianie opon i naprawie przebitego koła... Sprawdzenie ciśnienia po wymianie kół lub opon wygląda na mniejszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowa metoda pomiaru ciśnienia w kołach niestety nie pokaże gdzie jest za niskie. Ale z drugiej strony... Licząc dodatkowy koszt, problem przy wymianie opon i naprawie przebitego koła... Sprawdzenie ciśnienia po wymianie kół lub opon wygląda na mniejszy problem.

 

Nie wiem o jakich problemach piszesz. Może jak wymieniasz sam to tak. Ja jeżdżę do serwisu oponiarskiego i tam problemu z tym nie mają. Po wymianie oczywiście czujniki muszą się na nowo skalibrować ale trwa to chwilę. Co do przebitego koła to mi się jeszcze nie przytrafiło ale nie uważam żeby to był jakiś rakiet sajenc [emoji12] ja póki co nie żałuję tego wyboru [emoji846]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam niestety warsztatom oponiarskim, to chyba najgorszy sport serwisów. Już parę razy się naciąłem jak zgubili mi nakrętkę i ubrudzili bagażnik. Znajomemu i ojcu nie dokręcili koła! Za każdym razem był to inny warsztat w Szczecinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to od lat robię w jednym, sieci ogólnokrajowej. Obsługują floty więc maja wg mnie odpowiednie doświadczenie z takimi rzeczami. Co do lokalnych serwisów to niestety jak już się zdażyło to dokładnie takie samo doświadczenie jak Ty mam [emoji34]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa "czujniki ciśnienia" oznacza, że to ustrojstwo podnosi ciśnienie ale krwi. Kilka razy zjeżdżałem już z autostrady bo ów czujnik się odzywał. Oczywiście - bez potrzeby. Po potwierdzeniu sprawdzenia - cichł. Bez pompowania. Odradzam te patenty. Potrafią też wariowac np. przy ujemnych temperaturach. I żeby nie było - wariują zarówno w VW jak i Volvo :)

Dodatkowo B8 kilka razy "nie rozpoznał kluczyka". Niestety, zdażało się to również w sytuacjach awaryjnych - gdy auto zgasło na środku skrzyżowania - zanim się nauczyłem, że tdi 150KM na "dwójce" musi miec wyższe obroty niż na innych biegach bo gaśnie przy puszczeniu sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka razy zjeżdżałem już z autostrady bo ów czujnik się odzywał. Oczywiście - bez potrzeby. Po potwierdzeniu sprawdzenia - cichł. Bez pompowania.

Ciekawe jak to niby miało wyglądać...? Czujnik pokazywał Ci może ciśnienie 1,8 bar, a po zajechaniu i sprawdzeniu po prostu wrócił do poprawnego odczytu, dajmy na to 2,2 bar?!

Ani przez 4 lata jeżdżenia b7 z czujnikami, ani przez rok jeżdżenia b8 z czujnikami nie widziałem takiej historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro mamy podwiezc zaliczke

odradzacie biały zwykły kolor do varianta hg?

oprócz pakietu z ledami i navi cos dobrać?

silnik tdi manual 150ps

Z tych niedrogich ciekawa jest podgrzewana kierownica i app connect.

 

Zależy ile chcesz wydać na dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewana kierownice docenilem po pierwszym odsniezaniu samochodu po nartach , wczesniej uwazalem ja za zbedny dodatek. Polecam

Natomiast appconect przy iphonie uwazam za zbedny dodatek, zerowa funkcjonalnosc, w telefonach z androidem pozwala na wiecej ale tez bez rewelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewaną kierownicę też polecam. Nie działa od razu ale jak już zacznie jest rewelacja :)

Nie wziąłem AppConnect bo myślałem, że to standard ale nie brakuje mi tego. Auto jest do jeżdżenia a nie obsługi telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grzanej kierownicy nie wziąłem świadomie bo zmieniłem na R-line. Standardowa wygląda strasznie - jak w golfie 1.2. Zakupiłem webasto (to już moje trzecie auto z ogrzewaniem) do tego ogrzewana przednia szyba plus fotele przód i tył. Chyba jestem dobrze przygotowany do zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ogrzewana przednia szyba plus fotele przód i tył ...

Ogrzewana przednia szyba i przednie fotele jak dla mnie obowiązkowo.

 

Ponieważ głównie sam jeżdżę (a dzieci w fotelikach) ogrzewanie kanapy dla mnie zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak to niby miało wyglądać...? Czujnik pokazywał Ci może ciśnienie 1,8 bar, a po zajechaniu i sprawdzeniu po prostu wrócił do poprawnego odczytu, dajmy na to 2,2 bar?!

Ani przez 4 lata jeżdżenia b7 z czujnikami, ani przez rok jeżdżenia b8 z czujnikami nie widziałem takiej historii.

 

A miałoby wyglądać tak - bimba gong i wyświetla komunikat "zbyt niskie ciśnienie w oponie", bez konkretnej wartości. Więc zjeżdżam, oglądam. Na oko w porządku. Więc jak wyświetla "sprawdź ciśnienie i potwierdź, że jest prawidłowe". No to potwierdzam. I jadę. Za pół godziny to samo. Tym razem mierzę kompresorem, jest OK, więc znowu potwierdzam i jadę dalej. Irytujące.

Jeśli klucz też Ci zawsze rozpoznaje to tylko pozazdrościć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyświetla "sprawdź ciśnienie i potwierdź, że jest prawidłowe"

 

To nie wygląda na komunikat z systemu z czujnikami ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności