Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Niektorych tutaj ponosi widze :) jezdze Golfem 6 GTI 265km/360nm i jakos nie mam wiekszych problemow z przemieszczaniem sie zima lub latem wiec nie siejcie fermentu co nie zmienia faktu ze gdyby byla opcja tez wzialbym 4motion w benzynie. Tak czy inaczej Passat z 2.0TSI nawet po programie spokojnie da rade trzeba tylko umiejetnie operowac gazem zaleznie od warunkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektorych tutaj ponosi widze :) jezdze Golfem 6 GTI 265km/360nm i jakos nie mam wiekszych problemow z przemieszczaniem sie zima lub latem wiec nie siejcie fermentu co nie zmienia faktu ze gdyby byla opcja tez wzialbym 4motion w benzynie. Tak czy inaczej Passat z 2.0TSI nawet po programie spokojnie da rade trzeba tylko umiejetnie operowac gazem zaleznie od warunkow.

 

Ta dyskusja berze się stąd, iż jakiś kolega stwierdził że 4motion jest zbędny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbedne to sa silniki z pojemnoscia ponizej 1.8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy inaczej Passat z 2.0TSI nawet po programie spokojnie da rade trzeba tylko umiejetnie operowac gazem zaleznie od warunkow.

 

Dokładnie. Wiele razy już wiele osób (w tym ja :) ) pisało, że Passat 2.0 TSI to nie jest żaden szatan i sportowy samochód. To jest odpowiedni silnik do tego samochodu i tyle - pozwala komfortowo się odpychać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zbedne to sa silniki z pojemnoscia ponizej 1.8

 

Mniej więcej to miałem na myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fermentu nie sieję :) Też uważam, że przy tych rozmiarach auta, te okolice 200km są odpowiednie żeby komfortowo się przemieszczać. Nie zmienia to faktu, że nawierzchni innej niż suchy asfalt, mocniejsze depnięcie na 2. czy 3. biegu Passat się uślizguje :) I tak, do bycia sportowym samochodem Passatowi dużo brakuje, ale ja też tego od niego nie oczekuje. Ma być komfort przyspieszenia i jazda bez wysiłku w prędkościach autostradowych. Od sportowej jazdy mam Golfa Rke :)

Dla mnie przy zamawianiu nowego 4x4 było jako warunek konieczny, bo już kilka razy w zimę, przy dużej ilości śniegu zamieniałem się na A6 Quattro. Rożnica w trakcji była kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście od momentu uzyskania numeru VIN nadwozia? jak długo trwa produkcja samochodu a potem dostarczenie go do salonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam powazne pytanie o dekory drewniane w B8. ktos sie odwazyl na to zamiast aluminium?

czy to jest fornir nalozony na plastik czy drewno "plastikowca"?

jak to wyglada? jest wieś?

zastanawiam sie nad zmiana w zamowinieu o 180 stopni, czyli czarny, brazowa skora i drewno.. taki cieply dziadyga;)

ktos to ma?

Kazda opinia mile widziana.. nawet z poprzednich passatow. czy isc w drewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam powazne pytanie o dekory drewniane w B8. ktos sie odwazyl na to zamiast aluminium?

czy to jest fornir nalozony na plastik czy drewno "plastikowca"?

jak to wyglada? jest wieś?

zastanawiam sie nad zmiana w zamowinieu o 180 stopni, czyli czarny, brazowa skora i drewno.. taki cieply dziadyga;)

ktos to ma?

Kazda opinia mile widziana.. nawet z poprzednich passatow. czy isc w drewno?

 

Ja mam dekory drewniane. Wiadomo, że to rzecz gustu, ale jak dla mnie to najelegantsze wykończenie z dostępnych. Metalowe dla mnie trochę marne wrażenie sprawiają i nadają wnętrzu dość zimny charakter - ale to subiektywna ocena. Ja mam tunel w czarnym piano i deskę oraz siedzenia czarne. Dość dobrze faktyczne odczucia optyczne tego wykończenia daje ten film

Drewno ma fajny odcień i ładne usłojenie. Oczywiście można sobie wymarzyć jeszcze lepsze, ale to jest całkiem spoko. Generalnie odcień idzie w lekko kawowy, w każdym razie nie w brąz "sraczkowaty". No i fajną rzeczą nadającą charakteru są wykończenia brzegów tego drewna na drzwiach i desce paskiem metalu. Ja potrzebowałem auta w miarę reprezentacyjnego i mnie pasuje. Mam praktycznie taki jak na filmie.

Generalnie do bani są te próbniki w salonach, chyba że teraz zmienili. To drewno po polakierowaniu jest o niebo ładniejsze niż na tych matowych próbnikach. Chociaż akurat ja lubię matowe, chociażby takie jak w audi, ale to inny temat. Co to za za tworzywo jest to ci nie powiem, ale efekt wzrokowy jest OK. W każdym razie po odbiorze i krótkim użytkowaniu powiem, że drugi raz przy dzisiejszych opcjach wyboru, nie zmieniłbym decyzji.

 

----

a w listopadzie u.r. widziałem właśnie w salonie takiego w drewnie i brązowych siedzeniach i jeśli mnie pamięć nie myli to kolor brązu tej skóry odcieniem był zgrany w tym kolorem dekorów drewnianych. Ale piszę z pamięci i zapamiętanych odczuć, że nic się nie gryzło

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dekory drewniane. Wiadomo, że to rzecz gustu, ale jak dla mnie to najelegantsze wykończenie z dostępnych. Metalowe dla mnie trochę marne wrażenie sprawiają i nadają wnętrzu dość zimny charakter - ale to subiektywna ocena. Ja mam tunel w czarnym piano i deskę oraz siedzenia czarne. Dość dobrze faktyczne odczucia optyczne tego wykończenia daje ten film
Drewno ma fajny odcień i ładne usłojenie. Oczywiście można sobie wymarzyć jeszcze lepsze, ale to jest całkiem spoko. Generalnie odcień idzie w lekko kawowy, w każdym razie nie w brąz "sraczkowaty". No i fajną rzeczą nadającą charakteru są wykończenia brzegów tego drewna na drzwiach i desce paskiem metalu. Ja potrzebowałem auta w miarę reprezentacyjnego i mnie pasuje. Mam praktycznie taki jak na filmie.

Generalnie do bani są te próbniki w salonach, chyba że teraz zmienili. To drewno po polakierowaniu jest o niebo ładniejsze niż na tych matowych próbnikach. Chociaż akurat ja lubię matowe, chociażby takie jak w audi, ale to inny temat. Co to za za tworzywo jest to ci nie powiem, ale efekt wzrokowy jest OK. W każdym razie po odbiorze i krótkim użytkowaniu powiem, że drugi raz przy dzisiejszych opcjach wyboru, nie zmieniłbym decyzji.

 

----

a w listopadzie u.r. widziałem właśnie w salonie takiego w drewnie i brązowych siedzeniach i jeśli mnie pamięć nie myli to kolor brązu tej skóry odcieniem był zgrany w tym kolorem dekorów drewnianych. Ale piszę z pamięci i zapamiętanych odczuć, że nic się nie gryzło

 

jak mowil notariusz w "weselu".. "kusi, ku..a, kusi"

no jestem o krok od tego zeby to zmienic... czytajac to co napisales i ogladajac film, mysle ze zostalbym przy czarnej tonacji wnetrza i drewnianych dekorach + zmiana lakieru na czarny perlowy. czyli taki jak na twoj. kurcze nie wiem z tymi fotelami brazowymi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wiem z tymi fotelami brazowymi :/

 

Ja akurat też nie miałbym przekonania do brązowych, chociaż ten brąz jest faktycznie dość ciemny. Generalnie nie rozważałem brązu w ogóle. Ale to raz jeszcze się powtórzę - kwestia gustu, z którą się nie dyskutuje i dobrze, bo świat byłby mało różnorodny. I tak będą nas miliony b8-kowiczów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega MM_VW będę miał czarne wnętrze z brilliant pine. Widziałem to przed zamówieniem na żywo i zrobiło na mnie lepsze wrażenie, niż aluminium. Sprzedawca twierdził, że to fornir pokryty grubą warstwą niemal lustrzanego lakieru. Oprócz kwestii czysto estetycznej - drewno nadaje wnętrzu ciepły charakter, a aluminium - zimny. To juz indywidualna kwestia. Gdybym brał wnętrze St. Tropez nie wahałbym się ani sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak kolega MM_VW będę miał czarne wnętrze z brilliant pine. Widziałem to przed zamówieniem na żywo i zrobiło na mnie lepsze wrażenie, niż aluminium. Sprzedawca twierdził, że to fornir pokryty grubą warstwą niemal lustrzanego lakieru. Oprócz kwestii czysto estetycznej - drewno nadaje wnętrzu ciepły charakter, a aluminium - zimny. To juz indywidualna kwestia. Gdybym brał wnętrze St. Tropez nie wahałbym się ani sekundy.

 

 

kurcze. a moze tak:

zostawiam tungstena, tylko w srodku wymieniam na drewno?

drewna jestem prawie na 100% pewnien. podoba mi sie. wiadomo ze kazdy jak lubi ale tutaj chdzi o babskie niezdecydowanie wiec tak sie drapie i drapie...

z lakierem tylko mi nie siedzi: moim zdaniem, z reszta tak jak waszym powyzej drewno dobrze pasuje do ciemnego lakieru z zewnatrz.. i ok, czyli zamienilbym na czarny..

 

tylko jak patrze na to to znowu chce srebrnego:

http://magazine.volkswagen.com/passat-dynaudio.html

 

czarny srodek+drewno i tungsten na zewnatrz. gryzie sie? jak myslicie? mam ostatni tydzien bo potem wchodzi na termin potwierdzony..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (a dobierałem kolor pod drewno, bo naprawdę mi się spodobało) do brilliant pine pasują: Tungsten, Crimson, Black Oak, czarny i biały. Natomiast kolory, które się gryzą to: Harvard, Night Blue, Indium. Nie mam zdania nt. Reflexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem (a dobierałem kolor pod drewno, bo naprawdę mi się spodobało) do brilliant pine pasują: Tungsten, Crimson, Black Oak, czarny i biały. Natomiast kolory, które się gryzą to: Harvard, Night Blue, Indium. Nie mam zdania nt. Reflexa.

 

Podzielam opinię kolegi.

Potwierdzam też, że lakier jest lustrzany i pięknie wydobywa głębię usłojenia drewna. Próbniki w salonie to jakaś porażka. Gdybym wcześniej nie widział na żywo tego dekoru w aucie to na podstawie próbnika bym się chyba nie zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta dyskusja berze się stąd, iż jakiś kolega stwierdził że 4motion jest zbędny ;-)

To chyba o mnie chodzi, więc wyjaśniam raz jeszcze- zbędny nie, czterołap jest bardzo fajny i najwięcej daje przy b. mocnym silniku lub w zimę, jednak nie jest to system bezpieczeństwa równy abs, choć nie znaczy to, że dodatnio na bezpieczeństwo nie wpływa.

Zresztą miałem kontakt z 2.0 tsi i dla mnie nie było problemu, dziwnie się jeździło po ostatnich deszczach amg z napędem na tył i naprawdę solidną mocą, ale trudno to porównywać do passata :)

 

Swoją drogą mam pytanie do posiadaczy BL i CL- jak odnajdujecie ten srebrny plastik na konsoli centralnej? Widziałem niestety tylko HL i tam jest piano black.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Thungstena ( swoją drogą genialny kolor) to konsekwentnie również srebro w środku.

Jak koniecznie "drewno" pine to Crimson red. A w ogóle to ciepły jest tylko ten w kolorze teaku do białej tapicerki.

Briliant pine po latach będzie wyglądał jak Chevrolety. Poza tym, jak się znudzi to można wykleić czym się chce ;-)[ATTACH=CONFIG]134132[/ATTACH]

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem do Thungstena ( swoją drogą genialny kolor) to konsekwentnie również srebro w środku.

Jak koniecznie "drewno" pine to Crimson red. A w ogóle to ciepły jest tylko ten w kolorze teaku do białej tapicerki.

Briliant pine po latach będzie wyglądał jak Chevrolety. Poza tym, jak się znudzi to można wykleić czym się chce ;-)[ATTACH=CONFIG]134132[/ATTACH]

Chyba jestem wieśniakiem bo tech chevi ze zdjęcia mi sie podoba w boazerii :)

Ale, tak: tugsten chyba mi nie leży do drewna. Będzie czarna perła. Kolejna noc nieprzespana..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić pierwsza usterka - po pierwszym tygodniu współpracy odmowila kamera cofania która po wysunieciu postanowila nie wracać na swoją schowana pozycję. Czas oczekiwania na cały mechanizm 5 dni, podobno nie jestem pierwszy z taką usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mam pytanie do posiadaczy BL i CL- jak odnajdujecie ten srebrny plastik na konsoli centralnej? Widziałem niestety tylko HL i tam jest piano black.

 

Jest OK, chociaż szkoda ze nie jest taki sam jak listwa poprzeczna z drobnym nadrukiem w postaci siateczki, wtedy bardziej by mi sie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności