Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

wyjląda na błąd w oprogramowaniu czyli powinni wgrac soft na nowo lub jakimś cudem nie działa podtrzymanie pamięci i po dłuższym czasie bez napięcia pamięć się zeruje

Możliwe. Kwestia kasowania "od uruchomienia silnika" jest ok. Bo to musi sie po pewnym czasie skasować. Ale nie mogą sie kasować informacje "od tankowania" i "długodystansowe" ... Też tak sądze ze wszystko jest kwestią ponownego zaprogramowania lub wymiany sterownika.

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak jeszcze spytam - jak długo czekaliście na odbiór samochodu (lub dostarczenie do dilera) od czasu wyprodukowania? Bo mój ma od tygodnia nadany numer nadwozia oraz silnika (czyli produkcja zakończona?), ale ciągle nikt nic nie wie, nie wiadomo kiedy będzie, nie wiadomo co się dzieje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisał Fat :)

 

A ja pozwolę sobie się nie zgodzić :). Wnętrze Mondeo jest z miękkich materiałów, ergonomia bez zarzutu, żadnych niepożądanych dźwięków, dużo praktycznych schowków, sportowy charakter foteli i bardzo dobre wyciszenie. Nie mówię, że jest lepiej niż w B8 ale na pewno jazda nie jest mniej komfortowa czy przyjemna. Ocenianie Mondeo po wizycie w salonie nie ma sensu. Wybrałem Mondeo po przejechaniu ok 500 km każdym z tych aut i nie widziałem powodu aby zapłacić choćby 5k więcej za Passata. Piszę to jako były posiadacz B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że silniki, wnętrze, kolory, itd. są najważniejsze;), ale pomarudzę Wam jeszcze o leasingu.

Auto po rabatach 152 700 zł.

Babka z salonu dzisiaj mi mówi że ich ostatni propozycja leasingu sie skończyła w czerwcu (kilka stron temu ją załączyłem) i teraz maja ten leasing na 101 % ale nie może mi dac wszystkich rabatów.

Wartość bez niektórych rabatów to 158 000.

 

Jakby ktoś mógł rzucić okiem i dać jakiś komentarz, czy leasing jest OK. Auto jest już w drodze do salonu (podobno).[ATTACH]134199[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ofercie masz ubezpieczenia MUSTHAVE... i przez do rata tego 101% będzie większa... Ja ma leasing na poziomie 106% całkowitych kosztów... te które pokazałeś są mocno słabe. Poszukaj indywidualnie nie rób przez VW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po trzech tygodniach użytkowania pojawiły się dwie usterki:

 

1. Informacje o samochodzie typu informacje długodystansowe, od tankowania i od uruchomienia silnika - Zachowują się jak "od uruchomienia silnika" czyli po pewnym czasie, gdy auto stoi, kasują się... W serwisie podpięli pod komputer, żadnych błędów. Serwis wysłał zapytanie do VW. Nie wie co z tym zrobić.. nie było nigdy takiego przypadku...

 

2. Mam disc. Media. Nie można sterować 3strefą klimy po załączeniu silnika z poziomu DM. Na załączonym zapłonie, można regulować temperaturą z tyłu. Na załączonym silniku już nie ...

 

Wczoraj, co prawda na trasie 100 kilometrów z szedłem ze spalaniem do poziomu 6.3 litra. Prędkość do 130 km/h

 

U mnie zauważyłem to samo! Pierwszy raz się to zdarzyło, dane "od Tankowania" pokazywał mi z jakichś 2 dni. Też będę zgłaszał na serwis

A spryskiwacz w prawym reflektorze chowa się za bardzo do środka - zdiagnozowany w serwisie wadliwy zderzak i cały ma iść do wymiany :)

Także witamy usterki wieku dziecięcego :D

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde kurde ... musze wybadać spryskiwacz ... kiedy się ona załącza ? po ilu psiknięciach ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde kurde ... musze wybadać spryskiwacz ... kiedy się ona załącza ? po ilu psiknięciach ? :P

 

jak włączysz światła mijania (manualnie) to przy pierwszym dłuższym spryskaniu szyby uruchamiają się i spryski reflektorów :)

a później co dziesiąte użycie (oczywiście przy włączonych mijania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a później co dziesiąte użycie

to oszczędnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to oszczędnie ...

 

zaiste :D choć solidnie te reflektory myje

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale nie mogą sie kasować informacje "od tankowania" i "długodystansowe"

informacje długodystansowe możesz kasować ręcznie, nie jest tak, że od nowości samochodu musisz tam mieć info, choć jak tak planowałem, niestety wyzerowali mi w serwisie przy 3600km i d*pa :(

Ta opcja przydaje się przed jakąś dłuższą podróżą, albo wyjazdem służbowym gdzie musisz zaraportować dystans i spalanie na trasie :) Nie wyzeruje Ci się to nawet przy dłuższym postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe. Kwestia kasowania "od uruchomienia silnika" jest ok. Bo to musi sie po pewnym czasie skasować. Ale nie mogą sie kasować informacje "od tankowania" i "długodystansowe" ... Też tak sądze ze wszystko jest kwestią ponownego zaprogramowania lub wymiany sterownika.
byłem w serwisie z takim problemem, wygrali nowy soft i nic, czekam na nowy sterownik miał być po tygodniu, dziś minęło dwa i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaiste :D choć solidnie te reflektory myje

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

informacje długodystansowe możesz kasować ręcznie, nie jest tak, że od nowości samochodu musisz tam mieć info, choć jak tak planowałem, niestety wyzerowali mi w serwisie przy 3600km i d*pa :(

Ta opcja przydaje się przed jakąś dłuższą podróżą, albo wyjazdem służbowym gdzie musisz zaraportować dystans i spalanie na trasie :) Nie wyzeruje Ci się to nawet przy dłuższym postoju.

 

tak ale nie mogą się kasować samoistnie. W pierwszym przypadku kasujesz ręcznie, w drugim podczas tankowania. A u mnie rano gdy zapale auto jest wszystko wyzerowane ... psikacz reflektorów się na szczęście jeszcze chowa zarówno z błotnikiem.. odpukać :P

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

byłem w serwisie z takim problemem, wygrali nowy soft i nic, czekam na nowy sterownik miał być po tygodniu, dziś minęło dwa i cisza

ja byłem i co .. podpieli pod komputer - nie wykazało żadnych błędów.. odpięli klemy akumulatora i nic... mieli napisać pismo do VW w celu ustalenia co mają robić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem i co .. podpieli pod komputer - nie wykazało żadnych błędów.. odpięli klemy akumulatora i nic... mieli napisać pismo do VW w celu ustalenia co mają robić ...

w moim aucie również nie wykazywało błędów, po wymianie sterownika poinformuję jaki efekt, a z tym pismem to jakaś farsa,w dobie emaila, telefonów komórkowych serwis będzie pisał pismo do VW :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trafny strzał , a jak wiadomo nie od dziś FORD C***A WORT ;-) - cytując klasyka ;-)

 

ale jak powiada klasyk nie każda morda pasuję do Forda :) Chcesz być LORDEM musisz jeździć Fordem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ofercie masz ubezpieczenia MUSTHAVE... i przez do rata tego 101% będzie większa... Ja ma leasing na poziomie 106% całkowitych kosztów... te które pokazałeś są mocno słabe. Poszukaj indywidualnie nie rób przez VW...

 

Dzieki.

 

Gdzie brałeś leasing? Musze ten leasing to sam zorganizować bo ksiegowość się urlopuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie brałeś leasing? Musze ten leasing to sam zorganizować bo ksiegowość się urlopuje

 

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Odnośnie leasingu to spróbuj BZ WBK, Getin (może będzie jakaś promocja) czy Millenium Leasing. Imho to będą najlepsze oferty.

A co do samochodu to mam wstępną informację, że mój będzie gotowy w 36 tygodniu, zamówiony w marcu. Natomiast razem ze mną

zamawiał szwagier i wczoraj auto przyjechało na plac do dealera. Pytałem o ewentualne zmiany i dostałem informacje, że kolejny element restrykcyjny (opóźniający dostawę) to już nawet pakiet R-line.

Natomiast co do silnika TSI 1.8 ze skrzynią DSG, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale max moment obrotowy to 250 Nm przy 320 dla skrzyni manualnej. Pytanie czy ktoś jeździł z tym silnikiem w tych dwóch odmianach i czy z DGS nie jest za bardzo mulasty?

Szwagier ma crimson reda z białą tapicerką, ja czarnego z białą - ale się zastanawiam czy nie zmienić... Co prawda widziałem wcześniej ten kolor, ale wczoraj jak na nią spojrzałem to jest biała jakby ją wybielaczem potraktowali, z drugiej strony czarny lakier plus czarna skóra wygląda bardzo pogrzebowo.

Edytowane przez Stanmike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dsg 7biegowe dla 1.8tsi jest za zlabe dlatego obnizono moment. Ten automat dobrze sobie radzi ze slabym 1.4 jednakze przy 1.8 moga juz byc problemu dlatego moment celowo jest zmniejszony. Wystarczy poczytac na forach o problemach z najslabszym DSG lub zasiegnac jezyka w Compsporcie lub R-Perfirmance. Mocniejsze DSG to dq350 6 biegowe lub dq500 7 biegowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie :

Czy ktos może ma felgi - Soho w kolorze antracytowym i mógłby wrzucić zdjęcie.

W najbliższych dniach mam odbiór auta i nie mam pewności czy włożono mi te felgi które zamawiałem... :wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w PKO BP, ale zobacz jeszcze ofertę Raiffeisen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie :

Czy ktos może ma felgi - Soho w kolorze antracytowym i mógłby wrzucić zdjęcie.

W najbliższych dniach mam odbiór auta i nie mam pewności czy włożono mi te felgi które zamawiałem...

U mnie tak oto wyglądają felgi SOHO (swoją drogą jestem z nich bardzo zadowolony - jeśli chodzi o wygląd):

 

[ATTACH=CONFIG]134256[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności