Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka obiecanych fotek.

[ATTACH=CONFIG]133230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133229[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133233[/ATTACH]

 

R-Line

 

To swojego tak przeobraziłeś? :blink Czy to jakiś ze Szwajcarii?

Jeśli to przeróbka, to podasz źródło pozyskania progów i zderzaków? Ile kosztowała taka impreza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna rzecz. Samochód zamawiałem 20 marca, czyli zgodnie z cennikiem 2015. Co ciekawe mam w samochodzie funkcje wyboru trybu jazdy - sport, eco, comfort i individual ( manualna skrzynia), a z tego co pamiętam ta funkcja jest standardem dla wersji highline ale dla cennika 2016..

 

Hmmm. Ja zamawiałem pod koniec stycznia, wyprodukowali w CW22, czyli 26 maja.... odbieram w tym tygodniu. Czy to oznacz, że też powinienem się podziewać tego przełącznika obok lewarka zmiany biegów ? Może to ktoś potwierdzić kto odbierał Paska w HL niedawno ?

Edytowane przez Lukas8282

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dokładnie tak - będziesz go miał. Zamawiałeś wg. nowego cennika, a tam dla highline to jest w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm. Ja zamawiałem pod koniec maja, wyprodukowali w CW22, czyli 26 maja.... odbieram w tym tygodniu. Czy to oznacz, że też powinienem się podziewać tego przełącznika obok lewarka zmiany biegów ? Może to ktoś potwierdzić kto odbierał Paska w HL niedawno ?

 

No wlasnie, moze ktos to potwierdzic na 100%

w niemieckim konfiguratorze, wybierajac HL, 1.8tsi, na podgladzie z kabiny nie ma tego guzika na tunelu.. a konfigurator skrupulatnym jest, szczegolnie niemiecki... taki blad??? u niemca??? :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, moze ktos to potwierdzic na 100%

w niemieckim konfiguratorze, wybierajac HL, 1.8tsi, na podgladzie z kabiny nie ma tego guzika na tunelu.. a konfigurator skrupulatnym jest, szczegolnie niemiecki... taki blad??? u niemca??? :blink

 

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2016_RP2015/nowy_passat_limousine.pdf

Druga strona, "Zewnętrzne" druga pozycja od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem się, zamawiałem pod koniec stycznia, a zjechał z linii produkcyjnej w CW22 (choć wjechał na nią na początku maja - termin zatwierdzony CW 18), czyli zgodnie z informacjami forum to model 2016, czy 2015?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? bazując na moim doświadczeniu - płacisz za 2015 dostajesz 2016 :) bo w końcu na linii był po 22 marca, a zamówiłeś przed 22 marca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień 22 to 25 do 31 maja, nie marzec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niedopatrzenie. nie rozumiem twojej wypowiedzi: zjechał z linii produkcyjnej w CW22 (choć wjechał na nią na początku maja - termin zatwierdzony CW 18) --> zjechał w marcu choć wszedł w maju ?

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, termin zatwierdzony to CW18 - czyli początek maja i tak wjechał, bo po kilku dniach był VIN, ale bez numeru silnika. W CW 22 (czyli dokładnie 26 maja coś koło 22-23 wieczorem) zjechał. Jakby nie patrzeć obie daty to maj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kumam. W mojej ocenie - skoro od 22 tygodnia obowiązuje nowy cennik to obowiązuje on od początku 22 tygodnia. Moje auto było produkowane w 23 tygodniu i tu już ta opcja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok kumam. W mojej ocenie - skoro od 22 tygodnia obowiązuje nowy cennik to obowiązuje on od początku 22 tygodnia. Moje auto było produkowane w 23 tygodniu i tu już ta opcja jest.

Moje było produkowane w KW22/23 i jest bez tej opcji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może passatowi brakuje trochę do e36 na glebie jeśli chodzi o "sztywność" ale na pewno nie jest kanapowaty...

Zresztą piszesz o przyjemności z jazdy- spójrz jakie osiągi ma przeciętna M6.

Kupujesz topową benzynę, płacisz tyle co za passata z 2.0 tsi a wyprzedza Cie gość z 1.8 tsi...

Mazda z 2.5 litrową benzyną zaczyna się od 140 tysięcy, jeśli rzeczywiście nie dają rabatów- lipa.

Jeśli chodzi o diesle- Zacharowi wyszło spalanie przy 140 bodajże 10 litrów- na co komu taki diesel?

 

Naprawdę nie zapominajmy, że pod toną gadżetów i designu jest samochód. Zwykłe auto, które ma dobrze jechać i mało spalać.

 

Zamieszczone przez DżejDżej

Ale czy brak teleskopu albo cofnięty podłokietnik to lata świetlne?

Na trasie podłokietnik to podstawa. Już klasa D zobowiązuje do tego, żeby auto dobrze sprawowało się w podróży.

 

Dwie sprawy - passat zarówno B7 jak i B8 w mojej opinii jest kanapowaty. Nie wiem jak się to zmienia przy DCC bo nigdy nie uświadczyłem takiego gadżetu do testów, ale już nawet Citroen C5 mimo typowo francuskich nastawów nie jest tak podatny na bujanie w zakrętach jak Passat. Przed B7 miałem Insignię kombi i prowadzenie mimo większej masy bardziej mi się w niej podobało niż w Passacie.

Mazdy w benzynie nawet nie rozważam, zresztą Passata też nie - kupuję auto służbowe na 3 lata i mam wytyczne: diesel, klasa średnia, ok 150k PLN.

 

Na podłokietnik szczerze podczas pierwszej jazdy nawet nie zwróciłem uwagi, dopiero na teście Zachara. Ale z tego co mówił nie przeszkadza przy normalnej jeździe, a jedynie podczas częstych zmian biegów w manualu - przy automacie nie ma problemu.

 

I jeszcze raz podkreślę: nie mówię nigdzie, że Passat B8 to złe auto, bo też jest fajny. Ale nie jest autem idealnym, a do tego jest zbyt drogo skalkulowany jak na chwilę obecną. I jeszcze w ramach "promocji" VW podniósł ceny na 2016 rok...

Poza tym jeśli mam okazję co 3 lata jeździć czymś innym nie płacąc za to ani złotówki, to czemu nie wykorzystać tego na testy różnych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje było produkowane w KW22/23 i jest bez tej opcji .

 

Ciekawe ... czyżbym przez pomyłkę dostał DCC ? Albo od 23 tygodnia ta opcja weszła jako standard. Faktycznie. Niech się większa grupa osób wypowie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest 190 km 4 motion

 

[ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH],[ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133209[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133210[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133212[/ATTACH]

 

Bardzo Fajna Maszyna!!

Gratulacje!!!

 

Mam pytanie: jak wygląda u Ciebie kwestia tylnego zderzaka? Tzn. dolnej jego części oczywiście. Chodzi i o wydechy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To swojego tak przeobraziłeś? :blink Czy to jakiś ze Szwajcarii?

Jeśli to przeróbka, to podasz źródło pozyskania progów i zderzaków? Ile kosztowała taka impreza? :)

 

No właśnie ciekawe ciekawe!

Kilka stron wcześniej kolega pokazywał zdjęcia tego Passata bez progów i zderzaków, a tutaj już są!

Ciekawi mnie także kwestia niebieskich zacisków hamulcowych. W egzemplarzu z premiery zaciski nie mają koloru.

A może to już kolejny egzemplarz?

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ... czyżbym przez pomyłkę dostał DCC ? Albo od 23 tygodnia ta opcja weszła jako standard. Faktycznie. Niech się większa grupa osób wypowie..

No właśnie zauważyłem, że wg strony DCC to niby standard obecnie w Highlinie. Czy to pomyłka czy rzeczywiście tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zauważyłem, że wg strony DCC to niby standard obecnie w Highlinie. Czy to pomyłka czy rzeczywiście tak jest?

 

nie DCC, a wybór trybów jazdy to standard w HL. W tym trybie nie dostosujesz charakterystyki zawieszenia, ale wszytko inne tak :) czułość ACC, kierowania, klimatyzacji, skrzyni biegów itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wszystkich mogacych cos wniesc do tematu:

 

MAM/NIE MAM WYBORU PROFILU TRYBU JAZDY, NIE ZAMAWIALEM DODATKOWO

1. mam/ nie mam

2. tydzien produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ... czyżbym przez pomyłkę dostał DCC ? Albo od 23 tygodnia ta opcja weszła jako standard. Faktycznie. Niech się większa grupa osób wypowie..

 

u mnie termin produkcji 23 tydzień i DCC jest

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Bardzo Fajna Maszyna!!

Gratulacje!!!

 

Mam pytanie: jak wygląda u Ciebie kwestia tylnego zderzaka? Tzn. dolnej jego części oczywiście. Chodzi i o wydechy

 

dwie rurki po lewej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zamawiałeś go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności