Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Montaż Side Assist Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Wolfe napisał:

Tak, antena od TPMS jest na Can Ex czyli piny 7 i 17.

Kamera cofania jest na innym CANie

Super -- dzięki za potwierdzenie będę miał mniej roboty z kablami. Zasilanie teraz sobie wezmę z zasilania anteny TPMS to pozostanie mi tylko kable do lusterek przeciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@molnar can z anteny tpms tak, ale zasilanie modułów osobne ze skrzynki bezpieczników przewodem 1mm później się rozdziela na 0.5mm do jednego radaru i do drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Matiz4 napisał:

@molnar can z anteny tpms tak, ale zasilanie modułów osobne ze skrzynki bezpieczników przewodem 1mm później się rozdziela na 0.5mm do jednego radaru i do drugiego.

ok , tak zrobie. Jaki numer ma pin do skrzynki bezpiecznikow ( sa dwa rodzaje chyba ) duzy i maly bezpiecznik.

Edytowane przez molnar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały 000 979 133E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem radary , zrobiłem wiązki , wszystko działa - teraz czas na lampki w lusterkach i tu mam pytanie.

Jaki jest numer wtyczki która idzie do samej lampki - mówię o wtyczce do tego gniazda które jest na zdjeciu. Nie chce tego ciąć , wole kupić oryginał. i który kabel to + a który -

Ktos z kolegow parametryzowal i kalibrowal radary? Na razie mam blad parametryzacji i kalibracji

IMG_0321.jpg

Edytowane przez molnar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2016 o 18:31, SZYLO napisał:

Pozostaje kalibracja :(

 

3d487b9556486f1emed.jpg

Oganales ta kalibracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś specyfikację (jasność, długość fali etc.) żółtej diody od side assist lub ma namiary na taką? Będę dokładać a nie chcę żeby się różniła od oryginalnych.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lols11jak nie masz ACC to tamta wykorzystaj. Ewentualnie z byle jakiego innego starego licznika z lane assist np czy innej kontrolki żółtej. Jak nic nie masz to podlecisz do mnie to dam Ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@let_me_b3 No właśnie nie mam kompletnie żadnej bo wszystko w liczniku mam wykorzystane, zamówiłem już jakieś z allegro jak będzie się mocno różnić kolor to zamienię je po prostu z pomarańczową od front assist. Chyba że całkowicie nie podpasuje to będę się odzywać, dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Side Assist zamontowane , skalibrowane smiga az milo tylko za cholere nie umiem zdemontowac obudowy lusterka zeby tego pierdolnika od kierunku nie urwac. Podobno chinskie nie pekaja. Co do instrukcji  z pierwszego postu jest w niej pare bledow ale mozna sobie poradzic. Fajny bajer choc pisza na grupach ze to juz zabytek - w b8 dziala od zera u mnie od 35km/h no i nie mam asystenta wyjazdu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@molnar radary B7 tomjuz zabytek, nie dość, że drogie to jeszcze słabe względem 2q0, które można kupić za ok 600 zł komplet, sparametryzowanych.

Side od ok 30 km/h działa na 2q0

I tak jak piszesz jak masz Discovery to rta dochodzi

IMG_20221219_133509_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, let_me_b3 napisał:

@molnar radary B7 tomjuz zabytek, nie dość, że drogie to jeszcze słabe względem 2q0, które można kupić za ok 600 zł komplet, sparametryzowanych.

Side od ok 30 km/h działa na 2q0

I tak jak piszesz jak masz Discovery to rta dochodzi

IMG_20221219_133509_1.jpg

Ale trzeba wiazke przerabiac i kombinowac jak je zamocowac - swoja droga to mozna by dorobic na drukarce 3D uchwyty pod mocowania w b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przerabiać albo jak w moim wypadku robić od nowa.  Kwestia co kto chce mieć i ile przeznaczyć na to funduszy. Ja wolałem taniej zrobić i mieć większą funkcjonalność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Podepnę się pod temat jeżeli można.
Mam problem z Side Assist - zaczęło się od tego że demontowałem tylny zderzak bo wymieniałem hak elektryczny.

Od tej pory zauważyłem że przestał działać Side Assist - na wyświetlaczu pomiędzy zegarami w zakładce "Asystenci" jest - ale nie podświetlony, nie da się go zaznaczyć do uruchomienia.
Podpiąłem VCDS i wyświetla błąd jednostki J770:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VCDS Version: Release 23.11.0 (x64) Running on Windows 10 x64
www.Ross-Tech.com

                Address 3C: Lane Change       Labels: None
Control Module Part Number: 3AA 907 566 B    HW: 4G0 907 566 B
  Component and/or Version: J769  SWA MasterH02 0040
           Software Coding: 0010173
            Work Shop Code: WSC 05311 000 00000
           Additional Info: 3AA907568B  J770  SWA Slave H02 0040   
           Additional Info: Geraet 00000
                      VCID: 3846AF724B6257513B-806C
1 Fault Found:

02850 - Control Module 2 for Lane Change Assistance (J770) 
            014 - Defective
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101110
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 223
                    Mileage: 299873 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2011.01.01
                    Time: 00:00:00

------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Generalnie przewaliłem już cały internet odności tych sensorów i całego tematu związanego z Side Assistem - poprzez montaże, kodowania, kalibracje itp. itd.

Moje pytanie brzmi czy faktycznie pech chciał i akurat taki zbieg okoliczności że padł moduł slave J770 akurat wtedy kiedy demontowałem zderzak,
czy może jest coś czego nie wiem, może coś stuknałem w niego przez przypadek, przestawił się czy coś, potrzebna jest teraz kalibracja od nowa czy jak?
Na początku zanim zacząłem czytać na temat tego całego Side Assista, to po prostu po podpięciu VCDS i wykryciu błędu zamówiłem z allegro drugi moduł
z tym że nie o kodzie taki jaki mam (3AA907568B) tylko 3AA907568 bez żadnej literki - podpiąłem na zamianę ale błąd dalej się wyświetlał, nic się nie zmieniło po podmianie modułów.
Drugi moduł master też sprawdziłem, odpinałem też od niego wtyczkę, żeby go wyciągnąć - nie wiem sprawdzić czy jest cały,zrobić zdjęcie itp. - teraz nie wiem czy niepotrzebnie go odpinałem żeby czegoś nie rozkalibrować.
Załaczam zdjęcia obu modułów (slave  i master).
Czy jest coś co mogę jeszcze sprawdzić / naprawić VCDSem ?
Co teraz zrobić aby ten Side Assist zaczął wkońcu działać?

BARDZO PROSZĘ O POMOC!
 

20240113_165424.jpg

20240113_165730.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Kolego tom-998, dzięki za świetny opis montażu asystenta zmiany pasa. Zamierzam to zrobić w swoim Pasku i skorzystać z tego opisu, jednak nie wszystkie zdjęcia są widoczne.(wyświetla komunikat że serwis zakończył działalność), czy jest jakaś możliwość żeby zobaczyć te fotki. 

Pozdrawiam Tomasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności