Skocz do zawartości
pompeusz666

Coming/Leaving home - za parę złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeglądałem fora zagraniczne i natrafiłem na ciekawy mod.

jest to coming/leving home na prostym przekaźniku samochodowym podłączonym do włącznika świateł oraz modułu komfortu.

 

Po otwarciu z pilota włącza nam się oświetlenie wnętrza (po przez masę) którą kierujemy na przekaźnik który zwiera styki i przesyła + np do przeciwmgielnych.

Sprawa prosta wszystko działa tylko przeciwmgielne będą się zapalać za każdym razem jak otworzymy drzwi i tu miejsce na pomysły.

 

Myślałem żeby podłączyć to pod czujnik nasłonecznienia ale nie wiem czy to będzie działać, na internecie znalazłem coś takiego jak czujnik zmierzchu pod 12v (AVT1476) ale trzeba by go gdzieś sprytnie schować.

 

Rozwiązaniem jest również wyłącznik ??

 

coming home.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo zrobione, fajnie działało tylko jedynym minusem było właśnie to że przy każdym otwarciu drzwi zapalały się w moim przypadku halogeny :), na dłuższą metę to strasznie denerwuje i właśnie dlatego obserwuję kto wymyśli na to jakiś patent bo ja niestety we włączniki dodatkowe to nie chcę się bawić :haha

Edytowane przez piotrg1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba rozwiązanie tylko nie wiem gdzie to umieścić żeby nie przeszkadzało.

 

Pomysł jest oparty na włączniku zmierzchowym AVT1476, poniżej schemat.

Układ posiada fororezystor więc jeżeli będzie jasno na zewnątrz układ nie poda napięcia na halogeny.

Problem jest gdzie to dać żeby fotorezystor widział światło, myślałem o lusterku ale zobaczymy czy się zmieści.

Chyba że ma ktoś jakiś inny pomysł.

coming home_v2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie sterownik świateł dziennych na 30% i tam jest taka funkcja CLH

Nowy kosztuje juz nie wiele bo zakupiłem drugi na podmiane do siebie ale okazało sie ze nie potrzebnie wiec mam luzaka

Wtedy mamy 2 w 1 ;) a lutowania tyle samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten sterownik posiada jakiś czujnik nasłonecznienia, czy halogeny albo inne światła włączają się zawsze bez względu na porę dnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dodatkowy kabelek na ktory jak podamy napięcie to swieci CLH

Czyli wystarczy pod alarm podpiąć czy sterowanie zamkiem

Ja z tego nie korzystam i nie jestem elektrykiem wiec kwestie podłączenia musicie sami zweryfikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ zamontowany , wieczorem próby.

Układ jest malutki wpasowałem go w lusterko a fotorezystor poszedł w miejsce fotorezystora od lusterka fotochromatycznego.

Żadnych kabli nie prowadziłem gdyż wykorzystałem te od lusterka (moje lusterko nie działa). Jedyne co musiałem zrobić to podłączyć się do kabla od sygnału otwarcia drzwi (lampka centralna). I dwa kable koło dźwigni maski , jeden do włącznika świateł a drugi do świateł przeciwmgielnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się troszkę pobawiłem i układ działa jak należy. Jest ciemno włącza światła( u mnie mijania ) jest widno, światła się nie włączają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert_s, a na jakim układzie robiłeś bo widze teraz dwa minusy mojego rozwiązania:

 

1. W momencie zanikania lub pojawiania się masy (zamknięcie drzwi, otwarcie drzwi) przekaźnik z układu AVT wydaje taki metaliczny dzwięk (dosyć denerwujące)

2. Fotorezystor nawet po skręceniu na maksa (żeby zapalały sie światła jak naprawdę jest ciemno) w momencie "szarówki" świruje i załącza i wyłącza przekaźnik (jak oszalały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robert_s, a na jakim układzie robiłeś bo widze teraz dwa minusy mojego rozwiązania:

 

1. W momencie zanikania lub pojawiania się masy (zamknięcie drzwi, otwarcie drzwi) przekaźnik z układu AVT wydaje taki metaliczny dzwięk (dosyć denerwujące)

2. Fotorezystor nawet po skręceniu na maksa (żeby zapalały sie światła jak naprawdę jest ciemno) w momencie "szarówki" świruje i załącza i wyłącza przekaźnik (jak oszalały)

Jeszcze nie zauważyłem żadnych problemów a mam ten sam układ co AVT w dodatku dorobiłem że jak jadę na dziennych i wjezdzam w tunel czy garaz pod ziemny to automatycznie wlacza swiatla mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć gdzie zamontowałeś układ i fotorezystor?

 

Myślę że problemem u mnie może być taki że ja mam podpięte halogeny przód i tył i nie wiem czy czasem nie jest to zbyt duże obciążenie dla układu.

 

Zaplanowałem dodatkowo dołożenie przekaźnika na zasilaniu który rozłączałby układ CLH po odpaleniu auta aby nie świeciły się przeciwmgielne jak otworze drzwi w nocy.

coming home_v3.jpg

Edytowane przez pompeusz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowiłem fotorezystor między słupkiem, a deską rozdzielczą pod szybą.

fb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy robi takie układy też. Można również podłączyć pod tylne światła, halogeny, lub przednie reflektory. Działa nawet z fabrycznym xenonem, choć na początku były problemy ze względu na pobór napięcia- na ,,start'' xenon potrzebuje go sporo.

W razie zainteresowania mogę podać kontakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy robi takie układy też. Można również podłączyć pod tylne światła, halogeny, lub przednie reflektory. Działa nawet z fabrycznym xenonem, choć na początku były problemy ze względu na pobór napięcia- na ,,start'' xenon potrzebuje go sporo.

W razie zainteresowania mogę podać kontakt

 

Stary znajomy z Alfaholików :D

Te układy robi ten sam użytkownik co wcześniej? Myślałem, że przestał je robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A witaj :kciuki Tak, dalej je robi, mam taki nawet jeden w domu, leży wolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na schemacie u mnie jest to podłączone pod przednie i tylne przeciwmgłowe. Z tyłu zrobiłem sobie dwa także wygląda OK.

Edytowane przez pompeusz666
Ktoś tu jest bardzo szczegółowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylnie halogeny

:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Passata B5 FL z 2002r. 130km i zakupiłem sobie moduł COMING LEAVING HOME,  podaje link  http://allegro.pl/doswietlanie-drogi-do-domu-z-pilota-vw-passat-b5-i5762326572.html.Mam prośbę czy ktoś to montował w swoich autach jak tak ,to prosiłbym o poradę jak i gdzie się podpiąć. Dokładnie chodzi mi o wyzwolenie  impulsu i do jakich świateł mam najlepiej podłąnczyć,z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności