Skocz do zawartości
harry_poznan

Rzuca w koleinach - felga 17" 7j ET 37, opona 225/45/17

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem i założyłem na auto (B5 Variant) nowe koła na felgach 17 cali, 7 szerokości, ET 37, siedzą na nich opony 225/45/17 ContiSportContact 2.

Po płaskim auto jedzie prosto przy przyspieszaniu i hamowaniu nie trzeba trzymać steru, nie ściąga.

W koleinach jest masakra, pływa jak po oceanie w sztormie.

Na forum znalazłem opinie typu "nie bierz 225/45/17 bo będzie pływać" itd, ale nie znalazłem informacji czy z problemem można poradzić sobie bez wymiany opon. Jakieś dystanse może? Ktoś może poradził sobie z tym tematem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej szerokości opony zawsze koleiny będą ciągnąc na prawo i lewo. Felgi masz fabryczne, więc to nie wina osadzenia (ET37) - dystans nie wiele pomoże. Obawiam się, że trzeba się przyzwyczaić i omijać koleiny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trochę rozumiem i trochę nie.

Inne samochody jeżdżą na 225/45/17 i nie rzuca. Wydaje mi się że problemem jest rozstaw kół na osi, albo coś podobnego. W BMW 3 nie pamiętam którym 225/45/17 wychodziły fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oponka jest wzmocniona? Ma oznaczenia XL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny zestaw z tym że ET 35 (wiem że indeks prędkości Y) i lekko coś tam czuć na koleinach, ale nie przeszkadza mi to w ogóle. Czuje że mam szerokie koła i tyle. Na 205 to całkiem inna jazda. Za to mam mega przyczepność i wygląd. Jest zmiana jedna pozytywna że na tych kołach jeździ mi się bardziej komfortowo niż na zimowej 205/60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma oznaczenia XL?

ContiSportContact 2 SSR 91W 225/45/17

 

I jeszcze kilka innych bzdetów napisali, że 615 kg, radial itp, ale wynika to z oznaczeń linijkę wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na 215/40 R17 problem znika, tylko ta wysokość oponki na polskie drogi. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba to raczej nie są wzmacniane, więc być może są ciut za miękkie i pływają na boki. Pokombinuj trochę z ciśnieniami. Nabij o 2-3 dziesiątki mniej niż pisze fabryka i obserwuj co się będzie działo. Szczególnie z tyłu daj mniej luftu niż pisze fabryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje z ciśnieniem i zobaczymy. Ale jak są za miękkie to chyba powinienem dopompować więcej, a nie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem e46 na 17 właśnie 225/45 Pilot sport 3 no to na koleinach obie ręce na kierownice i trzymać. Niestety taka szerokość opon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak są za miękkie to chyba powinienem dopompować więcej, a nie mniej.
To nie ma nic do rzeczy :). Chodzi bardziej o to żeby powierzchnia styku była większa i żeby opona toczyła się (gładziej). Jak dopompujesz więcej to na bank będziesz miał za chwilę wyząbkowane opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz kończę pracę to się za to zabiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety opony 225/45 R17 na wielowachaczowym zawieszeniu tak będą robiły. Jak założyłem moje 17 (ET47) po zimowych 195/65 R15 i wjechałem w koleiny to myślałem że coś się pod spodem rozleciało. Mi pomogło założenie górnej rozpórki, niestety koszt rozpórki i mocowania (od audi A4 bo oryginał w passacie jest wspawywany, a od audi przykręcany) to około 450 zł. Dużo pomogło, auto nie kładzie się tak na boki w zakrętach, a w koleinach nie trzeba go tak kontrować.

Edytowane przez trotyll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi pomogło założenie górnej rozpórki, niestety koszt rozpórki i mocowania (od audi A4 bo oryginał w passacie jest wspawywany, a od audi przykręcany) to około 450 zł. Dużo pomogło, auto nie kładzie się tak na boki w zakrętach, a w koleinach nie trzeba go tak kontrować.

U mnie pod maską górna rozporka juz siedzi, a w bagażniku jeszcze dolna jeździ bo nie ma kiedy założyć. Ta górna rozporka przyzwyczaiła mnie ze passat jedzie jak po szynach a na tych gumach jest rzucanie.

 

Spuszczenie powietrza trochę pomogło, ale nie rozwiązało problemu do końca. Jeszcze będę kombinował z ciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma tak samo, i nauczyłem się z tym żyć;) na ten sezon miałem kupić 205/50 r17 ale że trafiły się 225/45 to wziąłem i przemęczę tak 2 kolejne sezony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować tak to juz jest z takimi oponami i koniec załóż sobie węższe i bedzie lepiej.

Ja sie przyzwyczaiłem i nie zamienie na inne na lato. Zima to tak węższe najlepiej 205/55/R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Dlatego wkladam 205/50/17. Wysokosc opony ta sama, nie przeklamuje licznik. No i opory toczenia mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest minimalne ciśnienie na tych oponach?

Spuscilrm do 2.2 przód, 2.2 tył i jest lepiej, ale jeszcze nie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie jest minimalne ciśnienie na tych oponach?

Spuscilrm do 2.2 przód, 2.2 tył i jest lepiej, ale jeszcze nie dobrze.

 

Ja pompuje 2.3 przód i 2.1 tył - Troszkę więcej niż podaje wlepka na klapce paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pompuje 2.3 przód i 2.1 tył - Troszkę więcej niż podaje wlepka na klapce paliwa.
To jest prosta droga do wyząbkowania opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności