Skocz do zawartości
maxblink

Nie wierz w cuda. Nie istnieją!

Rekomendowane odpowiedzi

to teraz coś ode mnie... Moja własna historia jak dałem sie zrobić w h...a razem z dziewczyną pracuje za granicą i znalazłem passata b6 za mega dobrą kase było to w grudniu 2009 roku,,,a że chciałem mieć auto nagrane wpłaciłem 5 tyś zł na konto koleś mi przysłał ksero dowodu nip regon itd itp wszystko emailem wszystko gra kasa przesłana..przyjezdzam do polski jade pod wskazany adres a tam....lipa adres sie zgadza żadnego auta ani kolesia od razu pojechałem na policje a tam już ktoś składał zeznania w tej samej sprawie jak sie okazało facet od dowodu i nipu to jakiś pijaczyna który założył na siebie konto w banku i komuś to wszystko sprzedał nie wiem może za 1000zł...jak sie okazał to po pół godziny przyjehały jeszcz 3 osoby oszukane a w sumie wszystkich osób było 40 oszukane na kwote 150 tyś zł...sprawa w sadzie i oczywiscie pijaczyna targany dostał wyrok i ma zwrócić kase a policjant jeszcze w ten sam dzień przy składaniu zeznań powiedział że nie realne jest odzyskanie tej kasy...za jakiś miesiąc jeden z oszukanych dzwoni do mnie i mówi że te same ogłoszenie na te same auto jest na oto moto...tylko inny numer telefonu...wiem że zachowałem sie jak przysłowiowy jeleń..ale cóż uczymy sie na błedach....40 osóbdzwoniło pod ten sam numer...a ogłoszone było chyba 6 aut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niewiele mu pozostało czasu na wolności. Ale póki co, czy ktoś z poszkodowanych wniósł reklamację do banku zaraz po tym jak odkrył oszustwo(?) Nie wiem jak wygląda to z pkt. przelewów, ale transakcje kartą na pewno można reklamować i jest to objęte przepisami prawa - fundusze ubezpieczeniowe - bank oddaje nam kase, i potem sam walczy o zwrot, lub ten fundusz - tak jest według prawników.

 

Dzięki za info na maila.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bede mieli wiecej podstaw zeby szukac goscia bo za przewał w graniach 150 zł to nie beda sie fatygowac w rozwiazaniu sprawy

 

Zdecydowanie pomyliłeś definicje. W przypadku kradzieży lub wyłudzenia pieniędzy wystarczy, że zgłosisz się na policję jako poszkodowany na sumę 1 zł. Nie myl zaboru rzeczy ruchomej z gotówką .. to zupełnie dwa aspekty odniesienie do art. 278 Kodeksu Karnego.

 

Zgłaszać jak jeden nawet śmieszne kwoty 30 zł .. To celowe i świadome wprowadzenie innej osoby do nieprawidłowego rozdysponowania pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem się temu oszustowi zrobić jak dziecko, kilka dobrych lat sprzedawałem i kupowałem przez internet, a zrobiłem się jak laik. Na naszym forum istniał jako "motoauto" (zakładałem temat w "odradzam użytkownika"

 

Oszukał mnie jako Adam Sztec z Warszawy, numer konta Vw Bank taki sam jak u innych oszukanych, telefon 509634216

 

Sprawę pod koniec lipca zgłosiłem na policję, o dziwo nie została umorzona po 5 dniach. W tym miesiącu postałem pismo z policji, że wszczęto dochodzenie.

Policjant powiedział mi, że może to potrwać do 4 miesięcy zanim prokurator wejdzie na konto. Kasę już skreśliłem, ale mam nadzieje, że dojdą gnoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dałem się temu oszustowi zrobić jak dziecko, kilka dobrych lat sprzedawałem i kupowałem przez internet, a zrobiłem się jak laik. Na naszym forum istniał jako "motoauto" (zakładałem temat w "odradzam użytkownika"

 

Oszukał mnie jako Adam Sztec z Warszawy, numer konta Vw Bank taki sam jak u innych oszukanych, telefon 509634216

 

Sprawę pod koniec lipca zgłosiłem na policję, o dziwo nie została umorzona po 5 dniach. W tym miesiącu postałem pismo z policji, że wszczęto dochodzenie.

Policjant powiedział mi, że może to potrwać do 4 miesięcy zanim prokurator wejdzie na konto. Kasę już skreśliłem, ale mam nadzieje, że dojdą gnoja.

Michał ja tez zostałem oszukany przez tego samego człowieka. Ten sam numer i to samo konto. Sprawę zgłosiłem w marcu na policji. Na pieniądzach także ni nie zależy ale na ukaraniu tego oszusta. Mam nadzieje, że owy oszust czyta te posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

videonet

 

Imię: Krzysztof

 

Status: Online

 

Samochód:

B2 1.9 115KM

Rok: 1999

 

Przyznał pomógł: 0

Pomógł 0 razy

Zarejestrowany: wrz 2011

Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski

Wiek: 53

 

Tego 53 letniego agenta z Paskiem B2 z 99' widzieliście? W tym wieku powinien wiedzieć z którego roku ma samochód. Świeżo zarejestrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego 53 letniego agenta z Paskiem B2 z 99' widzieliście? W tym wieku powinien wiedzieć z którego roku ma samochód. Świeżo zarejestrowany.

Myślę że admini mają możliwości namierzenia kolesia jeśli to ten sam to będzie pod kontrolą. Niech mu widok zza krat się nie znudzi, a zabawa w podnoszenie mydła pod prysznicem niech będzie jego największą rozrywką. :P

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dałem się temu oszustowi zrobić jak dziecko, kilka dobrych lat sprzedawałem i kupowałem przez internet, a zrobiłem się jak laik. Na naszym forum istniał jako "motoauto" (zakładałem temat w "odradzam użytkownika"

 

Oszukał mnie jako Adam Sztec z Warszawy, numer konta Vw Bank taki sam jak u innych oszukanych, telefon 509634216

to i ja cos napisze dałem sie równiez nabrac jak dziecko :/ w styczniu tego roku gosc okroił mnie na 300zł :/ czesc która kupiłem przyszła nie taka jaka powinna w dodatku zmasakrowana gdzie miała byc w idealnym stanie sprawy nie zgłaszałem na policje bo wsumie pomyslałem ze i tak z tego nic nie wyjdzie. Ku mojemu zdziwnienu dwa tygodnie temu dostałem pismo z policji ze ''wzywa sie mnie na przesłuchanie w sprawie świadka'' nie wiedziałem oco chodzi wiec stawiłem sie tydzien temu w poniedziałek na komisariacie i pan policjant zaczyna rozmowe ze jakis koles na róznych forach sprzedawął czesic i robił wszystkich na kase. Ja dopiero wtedy sie skumałem o kogo chodzi wiec przedstawiłem mu cała sytuacje jak mnie oszukał podałem dane oszusta imie nazwisko nr kom nr konta itp. Kiedy zapytałem policjanta czy tego goscia złapali powiedział ze jesli tak to zbieraj teraz od wszystkich obciazajace go dowody oszust albo zbieraja wszystkie informacje zeby go namierzyc. powiedział równiez ze jest szansa na odzyskanie straconych pieniedzy. Mnie najbardziej zastanawia skad policja miała moje dane aby mnie wezwac na przesłuchanie skoro nie zgłaszałem tego na policje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak płaciłeś za tą część :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak płaciłeś za tą część

przelew internetowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Imię: Krzysztof

 

Status: Online

 

Samochód:

B2 1.9 115KM

Rok: 1999

 

Przyznał pomógł: 0

Pomógł 0 razy

Zarejestrowany: wrz 2011

Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski

Wiek: 53

 

Tego 53 letniego agenta z Paskiem B2 z 99' widzieliście? W tym wieku powinien wiedzieć z którego roku ma samochód. Świeżo zarejestrowany.

Mniemam, że jest to "szutka" i nie ma co go szukać w mieście ,w którym mieszkam.Ale chęć znalezienia wieeelka :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomnik, admini pewnie mają nr IP, z którego się logował/rejestrował a po tym numerze dla komputerowca łatwo odszukać tego usera, działaj a nóż przyczynisz się do złapania sprawcy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to konto, które podał Danek zarejestrowane z IP z londynu......

 

Czytać ze zrozumieniem gość wie co robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia gdzie gość się zarejestrował- czy w Polsce czy za granicą. Jeżeli poszkodowani będą zgłąszać takie oszustwa, policja połączy sprawę i będzie podstawa , o ile ustalą dane oszusta, do wystawienia ENA czyli europejskiego nakazu aresztowania.

A wtedy jakakolwiek kontrola policji (niezależnie gdzie oby w europie) czy kontrola na przejściu granicznym czy lotnisku i gość jest zatrzymywany.

Więc w/g mnie wszystkie takie sprawy, nawet te drobne, należy zgłaszać. A i tak kwestia czasu jak gość umoczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/audi-a6-avant-2-7-tdi-dpf-s-line-navi-C20858709.html

 

Znalezione potwierdzone ,przekręt .Odpowiedź na maila:)

 

"Witam,

 

Ciesze sie slyszec, ze sa zainteresowani, aby kupic mój samochód!

Samochód jest w doskonalym stanie, bez obecnosci kolizji na ten samochód, nie ma rys lub wgniecen!

Jestem z Walii (Wielka Brytania), a samochód jest tu ze mna. Kupilem ten samochód z Niemiec, bo i tam pracowac,ale kiedy wróce w Walii próbuje zarejestrowac samochód i zdalem sobie sprawe, ze koszty byly zbyt wysokie i do tego motywacje postanowilem go sprzedac. Posiada wszystkie niezbedne dokumenty: swiadectwo rejestracji w Niemczech.

Samochód posiada kierownice po lewej stronie ... to sposób i nie podoba i jest niezwykle dla mnie, i bardzo trudno jest znalezc nabywce w moim kraju.

Samochód jest w doskonalym stanie, bez obecnosci kolizji na ten samochód, nie ma rys lub wgniecen!

To biegów samochodu jest jak w fabryce!

Silnika tego samochodu dziala jak za nowe.

Cena jest niska ze wzgledu na podatek rejestracyjny w Polska jest wysoki i wiedziec, ze z tego powodu ta cena!

 

Mozna tu kupic samochód bezposrednio ode mnie, nie bedzie problemu, lub moze i dostawy do kraju za pomoca firmy dostarczajacej ...podatków dla transportu bedzie mój problem (zaplace nich)!

 

Jesli mozesz napisac mnie po angielsku, bedzie wielki!

 

Dziekuje ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpeeter

Adam Sztec z Warszawy :/

Oszukał mnie na ponad 1000 zł.

Wziął zaliczkę na zrealizowanie zamówienia po czym zapadł się pod ziemię. Pieniądze trafiły na jego konto bankowe przelewem.

kontaktował się z numerów telefonu: 509634216 oraz 516509394

Wystrzegajcie się :/

Pozdrawiam!

Piotr z czarnego E36 318i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpeeter zgłosiłeś na policję?

 

Kilka dni temu dostałem polecony z prokuratury o umorzeniu :/ Jak to jest? Nie mają danych właściciela konta? Nawet jak konto było na słupa to przecież po sznurku do kłębka idzie go namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://otomoto.pl/audi-a6-avant-2-7-tdi-dpf-s-line-navi-C20858709.html

 

Znalezione potwierdzone ,przekręt .Odpowiedź na maila:)

 

"Witam,

 

Ciesze sie slyszec, ze sa zainteresowani, aby kupic mój samochód!

Samochód jest w doskonalym stanie, bez obecnosci kolizji na ten samochód, nie ma rys lub wgniecen!

Jestem z Walii (Wielka Brytania), a samochód jest tu ze mna. Kupilem ten samochód z Niemiec, bo i tam pracowac,ale kiedy wróce w Walii próbuje zarejestrowac samochód i zdalem sobie sprawe, ze koszty byly zbyt wysokie i do tego motywacje postanowilem go sprzedac. Posiada wszystkie niezbedne dokumenty: swiadectwo rejestracji w Niemczech.

Samochód posiada kierownice po lewej stronie ... to sposób i nie podoba i jest niezwykle dla mnie, i bardzo trudno jest znalezc nabywce w moim kraju.

Samochód jest w doskonalym stanie, bez obecnosci kolizji na ten samochód, nie ma rys lub wgniecen!

To biegów samochodu jest jak w fabryce!

Silnika tego samochodu dziala jak za nowe.

Cena jest niska ze wzgledu na podatek rejestracyjny w Polska jest wysoki i wiedziec, ze z tego powodu ta cena!

 

Mozna tu kupic samochód bezposrednio ode mnie, nie bedzie problemu, lub moze i dostawy do kraju za pomoca firmy dostarczajacej ...podatków dla transportu bedzie mój problem (zaplace nich)!

 

Jesli mozesz napisac mnie po angielsku, bedzie wielki!

 

Dziekuje ..."

Jakieś pół roku temu dostałem podobnego zwrotnego maila od jakiegoś przekręta, który chciał po niewiarygodnie niskiej cenie sprzedac Mercedesa C-klase z 2003 roku.

Uważajcie na takich ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności