Skocz do zawartości
hahorek

Wścibska sąsiadka/moher

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś bawi się w coś takiego albo ma jakieś doświadczenia z tym związane.

 

Chodzi o wścibską sąsiadkę, której przeszkadza że parkuje auto pod jej domem, twierdząc że to jej kawałek ulicy, hahaha dobre Na razie są to bzdury ale nie chciałbym żeby skończyło się na porysowanym aucie! Co dziennie rano kiedy idę do auta są na nim winogrona małe fioletowe które jak zmiażdżymy palcem to fajnie się przyklejają do lakieru do szyby jeszcze sok ścieknie no i codziennie jeżdżę na myjnie. Planuje sprawę zgłosić na Policję ale przydałby się dowód że to ona.

 

Debut Video Capture Softwere - taki programik pobrałem, kamerka z skypa wystarczy jakość nienajlepsza biorąc pod uwagę konieczność nagrywania w 3gp bo avi za dużo zajmuje, ale nie o jakość chodzi. ewentualnie inny pomysł na załatwienie sprawy

 

Czy jest programik który pozwoli mi na:

- wyświetlanie rzeczywistej godziny podczas nagrywania

- zaznaczy na osi czasu moment w którym wykryje jakiś ruch ?

- możliwość podglądu obrazu z kamery przez telefon ? chodź to nie konieczne, nie będę cały czas w telefon patrzał.

- z możliwością szybszego odtwarzania nagrania, żeby nie patrzeć na film 7h dokładnie tyle samo czasu. (pewnie jest to kwestia minuty, amunicja naszykowana otwiera okno, z okna do auta 2m rzuca i zamyka i po sprawie)

 

Byłem kulturalnie z Panią porozmawiać i zapytać czy jej się w głowie nie przewraca stwierdziła że jestem nienormalny i że się wykończę jak będę ją o takie rzeczy podejrzewał stwierdzając że widocznie sąsiedzi mi na złość robią, parkując 15m dalej pod moim oknem jakoś nikt mi na złość nie robił Wczoraj umyłem auto, parkuje tam też z tego powodu że nie ma tam drzew, rano to co pozamiatała spod domu rzuciła mi na maskę, no ale dowodów brak ?!

 

Brak słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kupienie kamerkie z czujnikiem ruchu by pomoglo ? :> hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś może o jakimś rejestratorze jazdy ?? nie testowałem takiej zabawki ale myślę, że spełniłaby Twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stach, tylko po co mam zamieniać kamerkę domową na rejestrator trasy :) niczego to nie zmieni :)

chyba że one mają możliwość wyświetlania rzeczywistej godziny podczas nagrywania, ale to pewnie nie wszystkie modele, tutaj musieli by się wypowiedzieć akurat właściciele tych urządzeń. w sumie myślałem o zakupie takiego urządzenia no ale jak nazwa wskazuje do auta :) no chyba żeby akurat skoro jest okazja kupić i wykorzystać go do 2 celów.

 

Bardziej chciałbym rozwiązać ten problem niczego nie kupując :) kamerka jest obraz się nagrywa, może akurat ktoś miał do czynienia z tego typu aplikacjami/programami na kompa ?

 

Prawda jest taka że i to może okazać się niewystarczające bo pewnie musiałbym mieć kamerkę HD żeby było wszystko wyraźnie widać jak sąsiadka faktycznie czymś rzuca z okna. ale zawsze jest zgłoszenie że takie rzeczy mają miejsce, mogę zrobić zdjęcie auta że przyjechałem i było czyste a potem kolejne fotki jak to dziwnym trafem coś z nieba spadło "winogrono" i już czyste nie jest,

 

najgorsze jest to że raz już miałem jakiś czarny flek jakby ze smoły, na poprzednim aucie ;/ i tam lakier nie zniósł tego najlepiej, no musiałbyś zabrać łopatę i sąsiadkę zakopać w jej własnym ogródku na placu !!!

 

Uprzedzę też niektóre wypowiedzi - zmień miejsce parkowania, nie wchodzi w grę, nie można dać takiemu człowiekowi za wygraną za jego czyny, chamstwo trzeba tępić, najlepiej zacząć od legalnych metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozycz od kogoś auto z przyciemnionymi szybami,poświeć dzień lub dwa a jak zobaczysz ze to ona to...zacznij jej wysyłać laleczki wodo i inne takie gadzety,babcia sie wykończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek programik będziesz miał, jak będzie kiepskie nagranie wiele nie zrobisz. Cuda w stylu przybliżania i redukowania ziarnistości jak w Kryminalnych zagadkach .... to tylko w filmie mają. Może aparat fotograficzny z czujnikiem wykrywania ruchu i robienia zdjęcia będzie lepszy. Takie czujniki wykorzystuje się do śledzenia zwierzyny w lesie. Ze zdjęciem więcej zrobisz, a aparat ma funkcję zapisywania czasu i godziny. Jeżeli ma to miejsce w nocy i jest słabo oświetlony teren może warto mieć aparat z funkcją podczerwieni. To nie żart, mam taką starą cyfrówkę Sony z taką możliwością. Oczywiście jakość nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do Krzyśka Rutkowskiego - on nie takie tematy załatwiał na ostro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że one mają możliwość wyświetlania rzeczywistej godziny podczas nagrywania

ale jakie znaczenie ma o której godzinie to ktoś zrobił. Istotny jest fakt popełnienia wykroczenia i wiedza kto je popełnił a czy to było o 10 czy o 23 jest bez znaczenia.

 

Nagraj, idź pokazać kobicie (jeśli to będzie ona) i powiedz, że jak jeszcze raz zobaczysz listek na aucie to idziesz na policję. Możesz to robić nawet z okna w domu. Proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest typ czlowieka ktory sie tego wyprze ;) no coś musze kombinować tylko najpierw musze to miec nagrane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest typ czlowieka ktory sie tego wyprze
. Wtedy zgłoszenie na Policję i koniec. Z wandalami nie ma się co cackać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja Ci doradze inna taktyke.Pewnie zostane zlinczowany przez innych forumowiczow ale niestety z nam taki temat z autopsji i jesli moher bedzie sie czul gora to dopiero poczatek.Idziesz do auta patrzysz a na nim winogrona lub coś innego wtedy idziesz do sklepu kupujesz to samo. Potem ladnie w woreczku gnieciesz i smarujesz cale moherowe drzwi od domu. Jesli trafi Ci sie piasek na masce to po worek i do piaskownicy bac miejsca gdzie mozesz go nabrac tyle ile bedziesz w stanie uniesc. Jak juz go zaniesiesz moherowej pod drzwi ladnie wysypujesz cala zawartosc worka na wycieraczke. Jesli nie pokazesz moherowi ze ty jestes gora to biada Ci i twojej maszynie bo to jej najbardziej sie beknie w calej tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup ze 2 atrapy kamer telewizji przemysłowej. Takie żeby czerwona dioda migala. Zamontuj to tak żeby na auto było skierowane i masz spokoj. Powiedz jej jeszcze że nagrywasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol ja się z Tobą zgodzę, tylko nie chce aby skończyło się na porysowaniu lakieru itp. jeszcze kumpel mi podsunął pomysł żeby kupić pokrowiec na auto, pewnie szczena by jej opadła widząc że jestem cwańszy od niej i nie miała by gdzie tym rzucać :)

 

tu znowu pojawia się opcja że przyjdę a pokrowca nie będzie albo będzie poprzecinany ;/ jakby to był facet to bym sprawę załatwił inaczej, mam pecha,

 

z kamerkami atrapami fajna sprawa, tylko że jak mi nie uwierzy i zaryzykuje będzie widziała że ją policją postraszyłem a potem tego nie zgłoszę to znowu sam się ośmieszę, jednym słowem naprawdę ciężki temat.

 

W ciągu tygodnia na pewno zgłoszę sprawę na policję żeby potem ona mnie nie ubiegła że ja się na niej mszczę albo działam na jej szkodę, będzie zgłoszenie to zawsze jest jakieś zabezpieczenie przed kolejnym atakiem może dzielnicowy przyjdzie i z nią pogada.

 

Osobiście jestem zwolennikiem przysłowia jak kuba bogu, tak...... ale w dzisiejszych czasach nigdy nic nie wiadomo, za nią pójdą sąsiedzi mieszka tam długo, wszyscy ją znają, ja w ich oczach to wiadomo zarozumiały smarkacz który myśli że mu wszystko wolno,

czego by się nie zaczepić to z racji wieku i braku poparcia społeczeństwa jestem na straconej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz nagrywać kamerką od skypa możesz użyć programu dołączanego do lapków asusa http://asus-lifeframe3.updatestar.com/pl

jest tam funkcja wykrywania ruchu (bez żadnych czujników)- wykrywa ruch, robi zdjęcia seryjne, jest możliwość regulowania czułości wykrywania ruchu

 

tylko nie wiem czy dzaiałą na innych lapkach niż asus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł z asusa to ja mam tylko monitor z kompa stacjonarnego ale jutro to przetestuje, dzięki za propozycję. zobaczymy jak się sprawdza czy w ogóle zadziała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne rozwiazanie kupujesz VIDEO-REJESTRATOR KAMERA DROGOWA. Stawiasz auto pod oknem a 2 auto gdzies blisko i w nim montujesz rejestrator tak aby dobrze bylo widac mohera z w oknie. Wtedy zostaje tylko czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze inne rozwiazanie kupujesz VIDEO-REJESTRATOR KAMERA DROGOWA. Stawiasz auto pod oknem a 2 auto gdzies blisko i w nim montujesz rejestrator tak aby dobrze bylo widac mohera z w oknie. Wtedy zostaje tylko czekac.

 

Wreszcie gadasz do rzeczy :).

Tak czy siak, nagranie to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpada. Auto stoi za blisko domu musialbym wycelowac w 1 okno bo innych juz nie obejmie a okna sa 4 ;) nie bede zgadywal z ktorego coś rzuca. Pomysł dobry ale nie do zrealizowania poza tym kamerki brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, winogon już sie kończy , zima idzie :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz się zdecydować czy szkoda Ci wyskoczyć 120zl na kam która i tak zostanie w aucie czy płakać po fakcie jak moher zaznaczy 3 elementy auta gwozniem. Potem to będzie płacz jak za każdy element po 300 i pół auta malowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności