Skocz do zawartości
Gość qanonim

Zbiornik paliwa w passacie B4 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qanonim

Mam pytanie czy moze ktos słyszał o zbiornikach do passata kombi o podwyzszonej pojemności. Seryjny jak sie "rozdziewiczy" :D to wiem ze napewno wejdzie 105 l a mi chodzi o wiekszy. Prawdopodobnie istnieją zbiorniki do B4 o pojemności 180 l ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ToPeR

ech... a ja 70l nie mogę do pełna zapełnić. :P:lol: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bast

W standardowym baku wchodzi 70 l a jak się odpowietrza to wchodzi do niego ponad 95 l. Taki bak da rade rozdmuchac do 120l ale nie polecam w benzyniaku bo sie bak odniza i pompka nie sciąga do końca. A co do baku 180l to takie baki byly w VW T4 wersja policyjna a o pasacie nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark
Mam pytanie czy moze ktos słyszał o zbiornikach do passata kombi o podwyzszonej pojemności. Seryjny jak sie "rozdziewiczy" :D to wiem ze napewno wejdzie 105 l a mi chodzi o wiekszy. Prawdopodobnie istnieją zbiorniki do B4 o pojemności 180 l ??

 

 

Witam

Szwagier ma paska b3 i rozdmuchał sobie zbiornik, atylko dlatego ze mieszka blisko przejscia granicznego z Ukraina i tankuje na Ukrainie. :) [cool] Ale ile ta operacji go kosztowała to niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

Wczoraj widziałem Passata Kombi ze zbiornikiem 160 l. Właściciel twierdził ze z T4. zaglądałem pod spód robi wrażenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieją tez baki 180litrowe pewnie jegomość na allegro produkuje takie baki za kwote ponad 1200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieją też posty/tematy sprzed 2,5 roku... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
istnieją też posty/tematy sprzed 2,5 roku... :(

Ale co w tym złego, że kolega Gregor1890 odkopał ten temat, bo nie rozumiem? :632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złego nic, dobrego też nie, nie widzę sensu odgrzebywania trupa, którym zainteresowania nikt nie zgłosił, poza tym na temat zbiornika na forum (w szukajce) jest już wszystko nawet po kilka razy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściciel twierdził ze z T4

dla strazy granicznej albo na irak byly robione tez spotkalem sie z takim zbiornikiem w T4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mojego passka wchodzi ok 100 l mina pracownika STACJI bezcenna :o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy byłem ostatnio na UA standardowo wchodzi u mnie ok 70l jakie było moje zdziwienie gdy wjechałem na klina i dolałem do 100 :eek: zmiana zbiornika na taki 160l niesie za soba sporo zmian sprezyny itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , podczepie sie pod temat.

 

Mam okazje kupic Passata b4, silnik 1,9TDI (90KM) z 1994r.

Czytałem że maja też zbiornik paliwa o pojemności 70L (standard).

Moje pytanie brzmi ile wejdzie do niego paliwa razem z odpowietrznikiem bez żadnych przeróbek i z przeróbkami.

O bakach w kombi juz wszystko wiem, a jak jest w sedanach???

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bak w sedanie ma 70L i... tyle.

W kombi jast większy bo ma poduszke powietrzną którą się odpowietrza a w sedanie nie ma. Poprostu lejesz 70 i już bak pełny, a w kombi własnie jest powyżej to miejsce z powietrzem. W sedanie podłoge bagażnika masz nisko to i brak miejsca na takową poduchę. W kombi podłoga jest wyżej i bak dzięki temu większy= wyższy.

Jedyna opcja rozdmuchac na gorąco u speca. Max około 95 litrów. Ale to podobno już totalna rzaźba bo coś chyba tam mało miejsca na ten bak wogole i ciężko z miejscem na wypchanie ścian żeby to jakoś to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sedanie w wersji amerykanskiej wystepowaly zbiorniki 120l w benzynie!A te wszystkie wieksze to tylko do diesla pasuja najwiekszy oryginalnie 160l ma i to bak od T4 czesto dmuchany do 180. Ale przy takich wielkosciach bak sterczy do samego zderzaka wiec nie polecam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku B3 kombi bez rozdmuchiwania zbiornika wchodzi 114l, chętnie kupił bym zbiornik 120l lub większy, mieszkam nie daleko UA i opłaca się tam tankować, ale dorwać taki zbiornik graniczy z cudem, koleś na allegro oferujący zbiorniki 180l nabija ludzi w butelkę, zbiorniki od niego nie mają homologacji i widziałem już jak straż graniczna zabierała dowód rejestracyjny delikwentowi z takim bakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego B4 1.9 TDi wlałem 80l (nalałem do odbicia i jeszcze 10l przelałem) tyle że wcisnąłem tan mały cypelek do odpowietrzenia. Wyczytałem że nie można tak robić i staram się dużo nie przelewać max ze 2-5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem że nie można tak robić
... bo...? Gdzie?

 

Jedynie jeśli jest gorąco, i po zatankowaniu nigdzie nie jedziesz tylko odstawisz na parking.

 

PS. Od 3 lat tak tankuje, nawet w upały, i wszystko hula, gra i bucy ;) Nawet w upały się nie ograniczałem :D A zbiornik troszkę większy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie. Pisało coś że nie należy wlewać tam paliwo bo to jest miejsce gdzie zbierają się opary i dobrze by było żeby tam znajdowało się powietrze a nie paliwo ze względów bezpieczeństwa.

Ja napisałem tylko to co kiedyś gdzieś przeczytałem więc spokojnie a z drugiej strony nie przelewam bo nie mam takiej potrzeby a czy ktoś przelewa czy nie to każdego indywidualna sprawa.

 

Aha no i mam sedana nie kombi więc da się przelać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności