Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że jak przedstawiasz nastawnik przesówając go zmieniasz dawkę w całym zakresie

 

Witam

ale czy ta dawka jest już mniej więcej 1 do 1 jak przy starych wtryskach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

ale czy ta dawka jest już mniej więcej 1 do 1 jak przy starych wtryskach?

 

Dawka przestawia się 1 do 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawka przestawia się 1 do 1

 

Dzięki, to mi wyjaśniło sytuację

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaką dawkę można maksymalnie ustawić dla pompek AL z silnika ARL? Mam program zrobiony przez tunera i zauważyłem że ustawione jest w torque limiter od 2200 do 4000 na 65mg, to już jest max dla tych pompek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób i wstaw loga grupy 004. Dawka 65mg jest wartością umowną i tuner mógł mocno zmienić mapy co wogóle nie będzie przełądać się na rzeczywistość. Z stopni można coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie mapy napięcia pompy N146, przy VP. Jeśli założę większe wtryski, przeskaluję napięcia w tej mapie trochę w dół aby był wiarygodny pomiar paliwa w mg., a co się dzieje z mapami np SOI, Boost target, skąd program bierze wartości paliwa dla tych map, czyżby te wartości też są przeskalowane z mapy N146?

Pozdrawiam Dj_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nikt nie zna odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości bierze ze wspomnianej mapy n146.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób i wstaw loga grupy 004. Dawka 65mg jest wartością umowną i tuner mógł mocno zmienić mapy co wogóle nie będzie przełądać się na rzeczywistość. Z stopni można coś powiedzieć.

 

wstawiam softa zgrałem mpsem, czy w tym sofcie pompki ustawione są już na maxa? silnik asz + fmic + turbo ARL wyszło jakiś rok temu 195km 398nm. Na programie zrobione ponad 50tys km i nic się nie dzieje oprócz wymiany wtrysków kilka dni temu. Zastanawiam się nad wstawieniem większego turbo ale czy pompki podleją więcej czy samym doładowaniem zyskam moc

 

arl chip.rar

 

Następna sprawa, słyszałem że można bipy skorygować w sofcie, to prawda? mam wtryski po regeneracji AL i bipy pokazują po 30-40, wcześniej miałem wtryski AA które padły, kumpel powiedział że AL zamienne jest z AA i nie trzeba map zmieniać. W vagedc15p można gdzieś przy bipach pogrzebać czy jest to temat nie do ruszenia i po prostu te pompki źle są zrobione? auto chodzi na nich idealnie, ale wartości są wysokie,

Edytowane przez inhoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstawiam softa zgrałem mpsem, czy w tym sofcie pompki ustawione są już na maxa? silnik asz + fmic + turbo ARL wyszło jakiś rok temu 195km 398nm. Na programie zrobione ponad 50tys km i nic się nie dzieje oprócz wymiany wtrysków kilka dni temu. Zastanawiam się nad wstawieniem większego turbo ale czy pompki podleją więcej czy samym doładowaniem zyskam moc

 

[ATTACH]136905[/ATTACH]

 

Następna sprawa, słyszałem że można bipy skorygować w sofcie, to prawda? mam wtryski po regeneracji AL i bipy pokazują po 30-40, wcześniej miałem wtryski AA które padły, kumpel powiedział że AL zamienne jest z AA i nie trzeba map zmieniać. W vagedc15p można gdzieś przy bipach pogrzebać czy jest to temat nie do ruszenia i po prostu te pompki źle są zrobione? auto chodzi na nich idealnie, ale wartości są wysokie,

 

 

Tak zdrowe pompki Al. spokojnie starcza na więcej.

Obecnie w sofcie czasy wtrysków masz skalibrowane na 65mg ale bez problemu można to zmienić na więcej.

Jeśli chodzi o Bipy to wartości w granicach 30-40 są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy mogę się dobrać do sterownika 078906018C bez lutowania, lub zastąpić go innym programowalnym? Auto to T4 Multivan z 2000r, 2,5 102km, silnik ACV.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przepraszam: 074906018C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

078? jesteś pewny numeru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, pomyliłem się 074906018c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś powie na temat 074906018C z T4 2000r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś coś powie na temat 074906018C z T4 2000r?

Ma złączkę 121pin i 29F400 ,więc powinien iść przez ODB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś coś powie na temat 074906018C z T4 2000r?

 

Po złączu, ewentualnie bezpiecznik od licznika i pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto podjąłby się on-line w wysłanym sofcie 012 zrobić MAF-MAP switch? Daron:)? I ew. za ile? Bo mój tuner nie ma dla mnie czasu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Uwaliłem sterownik :krzeslem Najlepsze jest to, że nie wiem jak to się stało gdyż pierwszy raz nie siedziałem z kompem na kolanach... tylko łaziłem po garażu. Normalnie wystartowały %( MPPS),leciały więc poszedłem na chwilę wracam a tu już program wyłączony.... Efekt taki że ani nic wgrać nie mogę bo nie chce obudzić ECU ani go nie odpalę :chory

Co robić, zostaje mi tylko programator i lutowanie kości?? (akurat w tym jestem zielony) :blady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, jakie auto/sterownik ?

Jak EDC 15 ,to podłącz na stole. Powolny tryb zapisu.Poleci wszystko bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik oczywiście jak w tytule tematu edc15p, golf 4. Będę próbował :) Dzięki za radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności