Skocz do zawartości
Gość luks12

Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

... spala w mieście 12 l i w trasie 10 l .

Wiem tylko jedno, że następne autko też będzie z silnikiem 1.8 T .

...

 

Tyle co mój AZM. AZM to prosta 8 zaworowa konstrukcja, zagazowałem i jak na razie jest OK. Dynamika znośna, lubi olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
również masz instalacje gazową?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubi olej.
tzn? Łyka CI go sporo?

 

---------- Dodano o 22:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:02 ----------

 

Tak.

 

Jak u Ciebie ze spalaniem? Co założyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn? Łyka CI go sporo?...

Około ćwiartki na 1000km, olej pełen syntetyk, motul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak u Ciebie ze spalaniem? Co założyłeś?

Tak jak u kolegi wyżej 10-12 spokojnie się mieści.

Ja mam staga 300plus

wtryski hana 2000 zielone

reduktor Magic III- osobiście na niego nie narzekam pomimo tego, że słyszy się słabe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś usterki w tym czasie? Ile już masz przejechane na tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5 TDi V6 w automacie

 

zima przy rozgrzewaniu do 15/100km na mieście, a w trasie około 10/100km

lato - miasto do 11/100 przy sporym deptaniu, trasa schodzi do 6,5 przy prędkościach do 110-120/h śred. wychodzi koło 8-9 ale naprawdę jest frajda z jazdy.

 

Niestety jak chcesz V to trzeba liczyć się z kosztami, zawieszenie komplet koło 3K, hamulce 1K, rozrząd 2K ... no nie jest tanio jak na wiekowy już pojazd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś usterki w tym czasie?

Na początku kilkukrotna regulacja. Poza tym działa bez problemu.

 

Ile już masz przejechane na tym zestawie?

Ok 40kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , to dokończę ...

 

Elektronika - Stag 300 Plus

Wtryskiwacze - I-Tech

Reduktor - Zavoli Zeta

Zawór gazowy - Valtek

Wielozawór - Tomasetto

Zbiornik - Stako

 

 

Nie wiem , czy to dobry zestaw, ale u mnie działa bez zarzutu .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak u kolegi wyżej 10-12 spokojnie się mieści.
Moja instalka ma dopiero 2kkm. Na trasie 110-120km/h wychodzi ok 11l, tylko miasto na odcinkach 3-7km w okresie styczen-luty 17l + Pb. Cos za duzo.

Skrzynia AUTOMAT.

Graty: STAG300 ISA2, Hana green, AC R01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Jako, że jest tutaj sporo osób, które się na tym znają to chciałbym zadać dwa pytania(szukałem w necie odpowiedzi na nie, ale co strona, to sprzeczne informacje). Chodzi mi o silnik 1.9TDI.

1. Czy wszystkie modele passata B5 FL mają silniki z pompowtryskiwaczami, czy jeśli się nie chce tych pompowtryskiwaczy, to trzeba szukać w modelach B5(przed FL)? Czy te pompowtryskiwacze są naprawde takie koszmarne jak można wyczytać w sieci (kosztowne i często się psują - jaki jest dokładnie koszt, jeśli się zepsują)?

2. W jakich samochodach (B5 i B5 FL) oraz modelach (cały czas chodzi mi o 1.9TDI) były/są montowane koła dwumasowe?

Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Każdy 1.9 po lifcie (AVB, AWX, AVF - innych nie ma) jest na pompowtryskiwaczach. Moce to 101KM lub 131KM.

ad2. Są sprzeczne informacje, niektórzy twierdzą że silniki o mocy 90KM nie miały koła dwumasowego. Nie wiem jak jest, ale osobiście wątpie w to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie B5 FL to pompowtryskiwacze z kołem dwumasowym?

A jak jest z awaryjnością tych pompowtryskiwaczy oraz z kosztami naprawy w porównaniu z pompą wtryskową? Zastanawiam sie nad kupnem B5 FL, ale właśnie odstraszają mnie wypowiedzi, że jak taki układ się zepsuje, to trzeba wyłożyć kupe kasy.

A który silnik bardziej polecacie - 101 czy 131? Czytałem, że 131 pali nie wiele więcej ale ma wyraźnie większą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie FL z 1.9 mają koło dwumasowe i pompowtryskiwacze, bez wyjątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regeneracja pompo wtryskiwaczy to około 400zl szt zależy gdzie dwu masa z wymianą około 2500-2800 ja mam orginalny przebieg 245000 na 99%i jak zarazie ostatnio wpadłem na dwumase komplet 2200 + 400 robota + olej w skrzyni + poduszka pod skrzynie oring na wybieraku i przy silniku suma summarum 3200 problem z pompkami jest w silniczkach 2l w b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że 131 pali nie wiele więcej ale ma wyraźnie większą moc.
Srednio jakis litr wiecej.

Zobacz wyniki na autocentrum, spritmonitor, motostat.

jak taki układ się zepsuje, to trzeba wyłożyć kupe kasy.
Nie slyszalem o duzej awaryjnosci PD. Jesli lejesz kiepskie paliwo, to owszem czesciej sie cos moze zdarzyc.

PD pala wiecej w porownaniu do TDI na pompie wtryskowej i chpdza troche glosniej - a z zalozenia mialo byc calkiem odwrotnie ;).

 

Jak w 2008 szukalem pierwszego passka, to okreslilem sobie ze nie 131PS bo duzo pali, i nie automat. Kupilem 101PS, ktory w ostatnie wakacje zmienilem na 1.8T w automacie i jestem teraz mega zadowolony ;)

 

Jak dla mnie to model B5 jest bardzo przereklamowanym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestyem nowy chce kupić Pasata B5 kombi przed liftem rok 1999-2000 z automatyczna skrzynią biegów climatronikiem i elektryką, najlepiej 110 KM i teraz moje pytanie na co zwracać uwagę podczas zakupu? chodzi mi konkretnie o silnik mam komputer kabelek i program vag-com pozostałości z poprzedniego autka, dodatkowo pytanie mam dotyczące ASB a konkretnie czym sie różni skrzynia bez i z tiptronickiem? oprócz tego ze mozna biegi zmieniać samemu. chodzi mi czy obydwie sa 5 biegowe jak nie to jak to wygląda sprawa ze spalaniem 4 a 5 biegowej i może macie jakieś autka godne polecenia w okolicahc wrocławia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seil

Witam. Chce kupić B5 Fl interesują mnie silniki diesla 101 i 131 km. Dla 131 km plusem jest dynamika, 101 km pompa. Nie wiem w co się pakować:-) Poradzi ktoś coś :-) pozdrawiam

Edytowane przez seil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chce kupić B5 Fl interesują mnie silniki diesla 101 i 131 km. Dla 131 km plusem jest dynamika, 101 km pompa. Nie wiem w co się pakować:-) Poradzi ktoś coś :-) pozdrawiam

101km to także pompowtryski, więc tego plusa nie ma. Więc chyba wybór oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat stary ale wypowiem sie co do mojego 2.8l v6 bena z gazem bez starania sie o ekonomicznosc pali 15l gazu - 12l beny jak sie staram jezdzic eko spali 11l gazu 8l beny silniki wolnossace ktore przejezdzaja nawet do 600k km seryjna moc to 193KM naped na 4 koła mam je w kombi 1600kg wiec szalu nie ma do setki kolo 8.2sek (tiptronic) zepsuc sie nie ma co zabardzo w tym silniku jak sie dba i wymienia oleje filtry itd to silnik bedzie igła dlugo myslalem czy kupic 1.8T czy 2.3 czy 2.8 i w dobrej cenie znalazlem 2.8 i nie zaluje tego wogole pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności