Skocz do zawartości
Angelus

30-bitowy bordnetz 3C8..Jakie ma możliwości/Opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to jest funkcja czujnika zmierzchu/deszczu. Włączanie świateł mijania powyżej określonej prędkości. Ja mam ustawione że ma mi automatycznie włączać powyżej 140 czyli jak jadę autostradą. Sprawdź czy nie masz ustawionej mniejszej wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione jak przekrocze140 km/h ale od początku miałem z nim problem. C/L home nie działał dopóki nie zakodowałem świateł dziennych i po włożeniu kluczyka do stacyjki światła się włączały. Tak jakby były zakodowane światła skandynawskie ale na 100 % ten bit był odznaczony. Nawet odłączenie klemy nic nie pomogło. I wczoraj po mieście jadąc nagle włączyły się światła. Odpuściłem sobie. Wczoraj już zmieniłem z powrotem na ten co mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę jedna działające podświetlenie przestrzeni na nogi podczas jazdy.

 

Na pewno bo w 30 bitowym 3c0 też w kodowaniu długim jest ta opcja ? Bo moge okazyjnie kupić 3c0 a takie podświetlenie by sie przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno bo w 30 bitowym 3c0 też w kodowaniu długim jest ta opcja ? Bo moge okazyjnie kupić 3c0 a takie podświetlenie by sie przydało.

 

Opcja jest ale chyba trafiła rzutem na taśmę przed jakimś deadlinem bo pomimo zakodowania nie działa. Tylko 3c8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opcja jest ale chyba trafiła rzutem na taśmę przed jakimś deadlinem bo pomimo zakodowania nie działa. Tylko 3c8

 

dla 3c0 i 3c8 w wersji 30bit High VCDS korzysta z tej samej labelki - pewnie stad obecnosc tej opcji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przyciemnienia oświetlenia na nogi w czasie jazdy dla 3C8 937 049 E:

Porażka

 

Kodowałem swój bordnetz na tysiąc sposobów (łącznie z przepisaniem kodowania Marka, który ma przyciemnione lampki w czasie jazdy) i nic nie działa - lampki usilnie świecą mocą nadaną przez regulator w kabinie :(

 

Moja teoria jest taka, że jest to różnica sprzętowa i np. bordnetz AC ma to w standardzie a E już nie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek na pocieszenie to ja tez mam e i mnie działa regulacja w czasie jazdy.

 

Porównaj wersje softu

 

73ae28c18b88daa3e590ac35ea422f84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeglądając forum skody znalazłem takie wpisy:

 

"... Dziś znalazłem ciekawą funkcję do zakodowania poprzez VCDS. U mnie w bordnetzie 3C8 937 049 E wygląda to tak:

 

LC,25,6,Footwell-lights curve 0=Standard/1=LED

 

Zaznaczając bit 6 w bajcie 25 mamy możliwość ściemniania oświetlenia nóg podczas jazdy praktycznie do zera. Sterownik dostosowuje krzywą ściemniania do charakterystyki elektrycznej LEDów, zamiast klasycznych żarówek... "

 

"...masz opisane wszystkie bity w długim kodowaniu? U mnie też na początku tego nie było, bo w oryginalnych plikach VCDS są niepełne opisy. Dopiero po znalezieniu w necie pliku .lbl z opisanymi końcowymi bajtami w sterowniku udało się odkryć funkcję i zakodować..."

 

 

Czy ktoś zakodował tak u siebie lampki ? A może ktoś posiada labelkę z opisanymi wszystkimi bitami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś przeglądając forum skody znalazłem takie wpisy:

 

"... Dziś znalazłem ciekawą funkcję do zakodowania poprzez VCDS. U mnie w bordnetzie 3C8 937 049 E wygląda to tak:

 

LC,25,6,Footwell-lights curve 0=Standard/1=LED

 

Zaznaczając bit 6 w bajcie 25 mamy możliwość ściemniania oświetlenia nóg podczas jazdy praktycznie do zera. Sterownik dostosowuje krzywą ściemniania do charakterystyki elektrycznej LEDów, zamiast klasycznych żarówek... "

 

"...masz opisane wszystkie bity w długim kodowaniu? U mnie też na początku tego nie było, bo w oryginalnych plikach VCDS są niepełne opisy. Dopiero po znalezieniu w necie pliku .lbl z opisanymi końcowymi bajtami w sterowniku udało się odkryć funkcję i zakodować..."

 

 

Czy ktoś zakodował tak u siebie lampki ? A może ktoś posiada labelkę z opisanymi wszystkimi bitami ?

 

No - moja nadzieja odżyła. Sprawdzę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś przeglądając forum skody znalazłem takie wpisy:

 

"... Dziś znalazłem ciekawą funkcję do zakodowania poprzez VCDS. U mnie w bordnetzie 3C8 937 049 E wygląda to tak:

 

LC,25,6,Footwell-lights curve 0=Standard/1=LED

 

Zaznaczając bit 6 w bajcie 25 mamy możliwość ściemniania oświetlenia nóg podczas jazdy praktycznie do zera. Sterownik dostosowuje krzywą ściemniania do charakterystyki elektrycznej LEDów, zamiast klasycznych żarówek... "

 

 

Częściowy sukces - sprawdziłem kodowanie LC,25,6,1

 

Ustawienie mocy świecenia oczywiście nadal wykonuje się potencjometrem i nadal 100% ustawienia = 100% mocy światła. Niestety.

 

Ale charaktestyka zmian jest na tyle fajna, że już lekki ruch pokrętła daje spore przyciemnienie.

No i możliwe jest niemal całkowite wygaszenie - z kodowaniem tradycyjnym ( 0 ) minimum to było jakieś 20%

Myślę że jak załatwię jakieś przydymione lampki to uzyskam efekt całościowy o jaki mi chodzi ale już obecnie nie jest źle.

 

Dzięki Janusz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź do środka kawałki folii przyciemniającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi gdzie tego szukać ja w bajcie 25 nic nie widzę może jakieś zdjęcie jak to u was wygląda

 

Częściowy sukces - sprawdziłem kodowanie LC,25,6,1

 

Ustawienie mocy świecenia oczywiście nadal wykonuje się potencjometrem i nadal 100% ustawienia = 100% mocy światła. Niestety.

 

Ale charaktestyka zmian jest na tyle fajna, że już lekki ruch pokrętła daje spore przyciemnienie.

No i możliwe jest niemal całkowite wygaszenie - z kodowaniem tradycyjnym ( 0 ) minimum to było jakieś 20%

Myślę że jak załatwię jakieś przydymione lampki to uzyskam efekt całościowy o jaki mi chodzi ale już obecnie nie jest źle.

 

Dzięki Janusz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie mi gdzie tego szukać ja w bajcie 25 nic nie widzę może jakieś zdjęcie jak to u was wygląda

 

Bo nie masz tego pewnie w plikach VCDS. Ja również nie mam tam opisu.

Po prostu ustaw 6 w 25. Oczywiście o ile masz Bordnetz 3C8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nie masz tego pewnie w plikach VCDS. Ja również nie mam tam opisu.

Po prostu ustaw 6 w 25. Oczywiście o ile masz Bordnetz 3C8

 

Nic tam nie mam poniżej zdjęcie zerknij a Bordnetz 3C8image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic tam nie mam poniżej zdjęcie zerknij a Bordnetz 3C8[ATTACH=CONFIG]143979[/ATTACH]

 

No zaznaczyć nie możesz ale możesz zmienić wartość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zaznaczyć nie możesz ale możesz zmienić wartość :)

 

Dzięki opcje się pojawiły ale jeszcze jedno mnie interesuje. Czy jeszcze gdzieś się ustawa wartość przyciemnienia czy pozostaje tylko potencjometr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki opcje się pojawiły ale jeszcze jedno mnie interesuje. Czy jeszcze gdzieś się ustawa wartość przyciemnienia czy pozostaje tylko potencjometr ?

 

Niestety zostaje potencjometr. Ta opcja poprawia jedynie charakterystykę przyciemniania lampek oświetlenia na nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy mógłbyś udostępnić zdjęcia wszystkich bajtów bo zdjęcia na forum już wygasły?

poz Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym temacie link do zrzutów. Wystarczy poszukać (samemu....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wczoraj zmieniłem bordnetz na 3c8...E i zauważyłem fajną opcje Bajt 8 bit 7 a mianowicie dezaktywacja światła dziennego po włączeniu kierunkowskazu. Do czego zmierzam zakodowałem to, kodowanie przyjęte i nie działa. Pamiętam że kumpel w audi a3 z 2003 czy 4 to zakodował na takim samym bordnetzie i u niego działało. Pytanie czy ktoś z Was to kodował i czy działało. z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności