Skocz do zawartości
dszyszko

Etykiety do VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko,

nie moge sobie z tym poradzic, uzywam VCDS w wersji angielskiej od dluzszego czasu (10.6.2), moze stara, ale bez znaczenia bo dziala poprawnie.

Brakuje mi etykiety do mojego silnika, czy mozna jakos wgrac takowa?

W zwiazku z tym, ze nie moge aktualizowac wersji programu, zainstalowalem najnowsza wersje (w innym folderze) i podejrzalem w folderze "Labels" czy jest tam plik .lbl z moim silnikiem, rowniez nie ma, wiec bazuje na jakiejs innej zasadzie, moze ktos podpowiedziec w jaki sposob zczytuje program dane?

Od razu zaznaczam, ze inne silniki zczytuje i dziala bez problemu, wyglada jakby mala baza byla.

Co do wersji mojego silnika to w autoscanie wyskakuje:

 

Address 01: Engine Labels: Redir Fail!

Part No SW: 03G 906 021 NK HW: 03G 906 021 AB

Component: R4 2,0L EDC G000AG 9970

 

jest to 140KM, BMP

ma ktos pomysl jak to narzucic zeby dzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w VCDS 11.11.4 wersja polska w folderze labels znalazłem tylko 03G-906-021-BMM.clb ale BMP nie ma. Proponuję zlogować i przesłać log do Adako lub Ross Tech jeżeli wersja angielska. Link do opisu: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Control_Module_Maps

Edytowane przez piotr303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do BMP są właśnie te same labele co do BMM - tak jak podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację właśnie sprawdziłem w 03-01.lbl i jest 03G-906-021-BMM.LBL,03G-906-021-AB ; BMP (3C)

Edytowane przez piotr303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe, mozecie podeslac ten plik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prosbe, mozecie podeslac ten plik?

jeśli jeszce nie masz to proszę,

 

03G-906-021-BMM.rar

 

Trzeba go tylko rozpakować i wrzucić do folderu labels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz te pliki, ale cos mi sie nie zgadza :(

W folderze "Label" jest plik 03-01.lbl w ktorym sa odnosniki konkretnego modelu silnika do odpowiedniej etykiety.

Moj silnik znalazlem i faktycznie odnosi sie do etykiety 03G-906-021-BMM.LBL, z tym ze w nawet w najnowszej wersji VCDS takiej etykiety nie ma, jest tylko z rozszerzeniem .clb?! Dlaczego jest inne rozszerzenie, pomimo innego odnosnika w pliku?

Od kolegi Piotr303 mam plik 03G-906-021-BMM.LBL (odpowiednie rozszerzenie) jednak jest on w jezyka niemieckim i ciezko mi zrozumiec go. Posiada ktos moze taki plik, ale w innej wersji jezykowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kolegi Piotr303 mam plik 03G-906-021-BMM.LBL (odpowiednie rozszerzenie) jednak jest on w jezyka niemieckim i ciezko mi zrozumiec go. Posiada ktos moze taki plik, ale w innej wersji jezykowej?

 

Możesz kolego sam sobie przerobic ten plik na język jaki chcesz:D wystarczy sownik w reke

http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac?p=1577118&viewfull=1#post1577118

Wstaw ten plik na forum jak mozesz lub podeślij to go przerobie na angielski jak znajde chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie przerobienia/prztlumaczenia tez tak pomyślalem.

Juz to robie, jednak wiadomo tłumaczenie nie zawsze wychodzi, nie ktorych pozycji nie znam, slowni tez nie :)

no ale coz trzeba sobie radzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w takim razie pytanie,

w moim VCDS jak wykryje etykiete w blokach pomiarowych po kliknieciu na nazwe etykiety otwiera sie w notatniku ten plik do odczytu, czy mozna tak samo zrobic z plikiem .clb i pokazac zawartosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam wątek. poszukuje etykiety do silnika bmp, moze być po niemiecku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście 7 masz podany do BMM. ;)

Tam jest w formacie CLB spróbuj czy pójdzie na Twoim programie jeśli nie to podeślę Ci w formacie LBL. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poście 7 masz podany do BMM. ;)

Tam jest w formacie CLB spróbuj czy pójdzie na Twoim programie jeśli nie to podeślę Ci w formacie LBL. ;)

 

Niestety w CLB nie bangla. Masz plik LBL po eng? czy de?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE, ale zawsze to LBL i możesz go sam przetłumaczyć nawet na PL. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Mógłby ktoś udostępnić etykietę 03G-906-021-BMM.LBL. Brakuje mi tego pliku odczytu danych w blokach pomiarowych i nastawach podst. Próbowałem z plikiem w formacie clb, ale VCDS dalej nic nie widzi. Musi być LBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem z VCDS 12.12.3 eng. i z nastawami podstawowymi.

Mianowicie po wejściu w silnik 01 i nastawy podstawowe 04 nie działa poprawnie włączenie jakiegoś kanału do testów np. 011 na ON. Włącza się zupełnie co innego.

Podejrzewam że chodzi tu o etykiety.

 

VCDS wykrywa silnik w ten sposób Address 01: Engine Labels: 03G-906-018-BKP.clb

ten plik oczywiście jest.

 

Czy potrzebuję jeszcze jakiegoś pliku aby nastawy podstawowe działały poprawnie?

 

Znalazłem w pliku 03-01.lbl odwołanie do pliku

03G-906-018-BKP.LBL (2.0l TDI @ 140 HP - BKP/BMA)

 

Czy w takim razie potrzebuje jeszcze tego pliku 03G-906-018-BKP.LBL?

 

P.S.

Jedyne co można w takim przypadku przetestować to w grupie OUTPUT TEST 04 testowanie sekwencyjne. Tutaj jest możliwe testowanie EGR czy N75 i wszytko działa.

Edytowane przez sp7dpt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności