Skocz do zawartości
Utek

Dziwne stuki w śilniku... co to ?? FILM !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna zaczęło coś mi stukać w silniku, kompletnie nie wiem co to może być, na zimnym silniku nie ma wcale stuków nawet po przejechaniu 5 km,dopiero po dłuższej trasie około 10 km dochodzą z silnika dziwne stuki, dźwięk jest narastający wraz z wciśnięciem pedała gazu, a gdy silnik jest więcej nagrzany tym głośniejszy jest stukot, z rana gdy zaś odpalam lubi puszczać biały dymek, po około 10 s. jest już ok żadnego dymienia... co to może być czy miał już ktoś takie objawy ??? dodam że już trochę sam szukałem na własną rękę i wymieniłem popychacze w raz z olejem silnikowym.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PlgqruMqlqk&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to okreslic... musisz pojezdzic troche po mechanikach bo filmik nie oddaje w pelni tego dzwieku, oraz jego umiejscowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał zawór albo panewkę ale jak biały dymek to bardziej zawór prawdopodobnie gdzieś się skrzywił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij czy nie wywala ciśnienia zpowrotem do dolotu. Wymieniałeś popychacze ale które? pompek? Jak ustawiłeś pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno to okreslic... musisz pojezdzic troche po mechanikach bo filmik nie oddaje w pelni tego dzwieku, oraz jego umiejscowienia...

 

Sam jestem mechanikiem, ale nie mam pojęcia co mu może byc... pytałem po kolegach mechanikach, każdy gada co innego... co do dźwięku jest identyczny jak na żywo

 

ja bym obstawiał zawór albo panewkę ale jak biały dymek to bardziej zawór prawdopodobnie gdzieś się skrzywił

 

Ja tak właśnie myślę ze może to być panewka...

 

Zerknij czy nie wywala ciśnienia zpowrotem do dolotu. Wymieniałeś popychacze ale które? pompek? Jak ustawiłeś pompki?

 

Za bardzo nie rozumie co piszesz, jak które popychacze popychacze są tylko jedne ( popychacz hydrauliczny) ja nie mam pompek, a pompowtryski, ustawiłem tak jak były poprzednio... czyli według książki, mają swoje odpowiednie wymiary, ale to i tak to nie jest przyczyna bo to juz stukało przed wymiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "pompka" to nie inaczej pompowtrysk? Nie rozumiesz o co chodzi, żeby sprawdzić, czy kompresja nie ucieka w dolot? Miałem taki sam przypadek i dlatego to sugeruję. Popychacz jest też pompowtrysku ( ten z nakrętką kontrującą). W sumie dźwięk i częstotliwość wskazują na panewkę...

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to zmierz kompresję, być może w przypadku zaworu coś pokaże i da do myślenia. Wchodziłeś może pod auto żeby posłuchać jak jest od dołu (głośniej, ciszej)? Możesz jeszcze wziąć stetoskop,a jeśli nie masz to śrubokręt metalowy albo jakiś pręt, przyłożyć do ucha i poszukać, w którym miejscu będzie najgłośniej i odpowiedzieć sobie na pytanie co w tym miejscu może stukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś też coś stukało, też po kilku minutach od rozgrzania auta. Okazało się, że coś od klimy. Bez włączonej sprężarki cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie przypadkiem wałek rozrządu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to nie przypadkiem wałek rozrządu ?

 

wałek miałem wyciągnięty, według mnie krzywki były OK, dziś zaczynam rozbierać calutki silnik !!! ;/ będę patrzył wszystko krok po kroku... biednemu zawsze wiatr w oczy... już tyle miałem z nim awarii, wystawiłem go na otomoto żeby się go pozbyć a tu znów jakaś awaria... ;/ PECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wałek miałem wyciągnięty, według mnie krzywki były OK, dziś zaczynam rozbierać calutki silnik !!! ;/ będę patrzył wszystko krok po kroku... biednemu zawsze wiatr w oczy... już tyle miałem z nim awarii, wystawiłem go na otomoto żeby się go pozbyć a tu znów jakaś awaria... ;/ PECH

 

 

Wiadomo już co to było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik cały (dosłownie) był rozebrany, wszystko OK !!! byłem na kompie tez nic nie wykazało, zacząłem wiec na własna rękę, wymieniłem, pompki nic to nie dało, dziś przyjdzie wałek rozrządu, no zobaczymy czy będą jakieś zmiany, jeśli będzie nadal stukać, to pozostaje już tylko jedno, dwu mas ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli będzie nadal stukać, to pozostaje już tylko jedno, dwu mas ;/
http://forum.vw-passat.pl/threads/119541-Stuki-w-silniku-1-9-tdi-110-szukanie-przyczyny-problemu

 

Zobacz iiiiiiile się nasz Kolega naszukał.... i znalazł ! :)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrysk moze robic taki numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby to nie była dwu masa bo jest trochę rozbierania, a w ogóle już mi się nie chce w nim kręcić...;/ dziś rozebrałem silnik (wałek rozrządu), jutro zakładam nowy wałek zobaczymy...

 

---------- Dodano o 23:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:44 ----------

 

wtrysk moze robic taki numer.

 

wtryski już były podmieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto co przytafiło się mojemu autku

[video=youtube_share;UQE3KYz_GTQ]

 

 

po namysłach diagnozą był wtrysk , nistety po wymianie wtrysku (używany bdb stan 54 funciaki) nie poprawiło się.

po ponownym zdjęciu górnej pokrywy i dokładnym obejrzeniu wyszło szydło z worka.

walek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie również był wałek ;) założyłem inny jakiś tani używany i już nie wali na zimnym czy ciepłym silniku, muszę dobrze deptać żeby zaczęło stukać, dobrze ze to tylko wałek, a nie dwu mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności