Skocz do zawartości
Michał2008

Uszkodzone spryskiwacze reflektorów??? – dziwna usterka…

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również po wymianie pompki spryskiwacze ożyły.. Całość zajęła może 20-30min.. Najtrudniej było mi dojść jak odczepić tą dokładkę do zderzaka. Wcale nie jest tak ciężko bez zdejmowania zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem ze spryskiwaczami reflektorów, zauważyłem że pali mi bezpiecznik dawałem nawet większy ale nie pomaga. Czy to też objaw padniętej pąpki. Nie sprawdzałem jeszcze przekaźników wogóle to jeszcze nic przy tym samochodzie nie robiałem bo mam go do 2 tygodni.

Edytowane przez bodziok1666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi paliło bezpiecznik, jak zaślepki w zimie zamarzały na zderzaku i sie nie wysuwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam też problem ze spryskiwaczami reflektorów, zauważyłem że pali mi bezpiecznik dawałem nawet większy ale nie pomaga. Czy to też objaw padniętej pąpki. Nie sprawdzałem jeszcze przekaźników wogóle to jeszcze nic przy tym samochodzie nie robiałem bo mam go do 2 tygodni.

 

Ja tak miałem i okazała się pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bezpiecznik jest cały, spryski się wysuwają, a woda nie leci? Nie zauważyłem też wycieku pod autem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli bezpiecznik jest cały, spryski się wysuwają, a woda nie leci? Nie zauważyłem też wycieku pod autem...

 

mam identyczna sytuację.

 

POMOŻECIE NAM?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli bezpiecznik jest cały, spryski się wysuwają, a woda nie leci? Nie zauważyłem też wycieku pod autem...

 

spryskiwacze zapchane. Wysuwają się pod ciśnieniem płynu. więc koncówki sprysków będą pewnie zapchane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na raz z obu stron? Dwa tygodnie było ok, pryskały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no innej opcji nie ma.. moze miałeś jakiś syf i pociągło.. z pompy jest podane cisnienie do samej koncówki spryskiwacza.. inaczej nie wysunąłby się. nie ma takiej możliwości. Więc tam szukaj problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - takie wysunięte dysze na sztywno blokuję (by się nie wsunęły) i staram się przepychać/przedmuchać, czy pozostaje kupić nowe dysze za 160 PLN sztuka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokuj i sprawdź. Nic poza czasem nie tracisz.. aczkolwiek nie wiem czy to coś da w ten sposób bez wyciągnięcia sprysków na stół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc pozostawiać mojego wątku bez rozwiązania...okazało się, że padła pompka, mimo to jednak dysze czsami minimalnie się wysuwały. Wymiana pompki i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.. Pompka wymieniona na sprawną (w wiaderku po podłączeniu 12v działała jak dzika), bezpiecznik w gnieździe 36 sprawny (25A).. Przekaźnik zamieniony ze spryskiwacza szyby (sprawny).. I dalej nie działa :( Proszę o pomoc.. Czy pompki pod lampami mogly się tak zapchać ze az się nie chcą wysuwać? Pompka w zbiorniczku raczej nie chodzi.. Kabel podłączony.. Caly czas wyskakuje blad J39 (00924 relay for headlamp washer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kreci pompka jak ja zamontowales do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w wiaderku po podłączeniu 12v działała jak dzika

 

Prąd miałeś z instalacji od sprysków, czy na boku podpiąłeś?

Edytowane przez DemoniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prad był prosto z aku.. Domyslam się ze najlepiej byłoby sprawdzić czy w ogole prad idzie do wtyczki, tylko jak to zrobić.. Skoro nie wiadomo kiedy powinien isc.. Tzn czy po długim pociagnieciu dzwigni wycieraczek, czy po 5 pociagnieciu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tak i tak, no i warto pamietać, że spryski lamp działają TYLKO przy włączonych światłach mijania/drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi paliło bezpiecznik, jak zaślepki w zimie zamarzały na zderzaku i sie nie wysuwały

U mnie było tak samo. Po wymianie bezpiecznika spryskiwacze oki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam też problem ze spryskiwaczami. W VCDS pokazuje: 00924 - Przekaźnik układu mycia reflektorów (J39). Więc po przeczytaniu tego wątku zamieniłem bezpieczniki (nr35) i zamieniłęm miejscami przekażniki (mam nr 53). Podłączyłem pod VCDS usunąłem stary błąd i robiąc nowy skan nie wykrył już błędu. Więc się ucieszyłem, że zlikwidowałem usterkę ale po odpaleniu mój entuzjazm opadł ponieważ spryski dalej nie działają. Czy ktoś z Was drodzy forumowicze spotkał się z takim problemem?? Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prąd miałeś z instalacji od sprysków, czy na boku podpiąłeś?

 

Witam ponownie, po zdjęciu zderzaka, kombinacjach itd., spryski nadal nie dzialaja.. Doszedlem do tego ze cala instalacja od przekaźnika az po same spryskiwacze działa. Zmostkowalem odpowiednie piny (przy wyjętym przekaźniku) i calosc ozyla. No i teraz mam kłopot a mianowicie co pomiędzy manetka a przekaźnikiem może nie przekazywać impulsu :(

 

Czy możliwe jest aby bordnetz miał spalona sciezke albo cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności