Skocz do zawartości
Michał2008

Uszkodzone spryskiwacze reflektorów??? – dziwna usterka…

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z nie sprawnymi spryskiwaczami reflektorów /brak reakcji/; zacząłem od bezpiecznika – bezpiecznik OK., więc podłączyłem VCDS’a i występuje taki błąd:

 

00924 - Relay for Headlamp Cleaning System (J39)

009 - Open or Short to Ground - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00101001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 2

Reset counter: 101

Mileage: 181337 km

Time Indication: 0

Date: 2012.03.02

Time: 10:53:00

 

Freeze Frame:

OFF

Voltage: 12.10 V

OFF

ON

OFF

OFF

OFF

 

Więc zabrałem się za sprawdzenie przekaźnika, ale co dziwne okazało się, że jest ok., był w skrzynce taki sam, więc podmieniłem i dalej nie działają…, Co ciekawe ten błąd wyskoczył mi już jakiś czas temu, dziś przed zabraniem się do sprawdzania bezpiecznika i przekaźnika znowu podłączyłem komputer i błędu już nie było hmmm, ale spryski dalej martwe… trochę się pobawiłem w podmianki, sprawdzanie itd. I podczas tych prób podłączałem VCDS’a i również raz błąd był a raz nie, choć zaznaczę ze ani razu spryski nawet nie drgnęły . Co to może być? I co jeszcze sprawdzić? Za pomoc i odp. z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Najprawdopodobniej padła pompka od spryskiwaczy reflektorów. Dość powszechna przypadłość... u mnie nie działa od zimy ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał2008 u mnie wystąpił ostatnio ten sam błąd po sczytaniu vcds'em, spryski też nie działają:

 

00924 - Relay for Headlamp Cleaning System (J39)

009 - Open or Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 57

Mileage: 125712 km

Time Indication: 0

Date: 2012.01.09

Time: 18:44:00

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 14.15 V

ON

ON

OFF

OFF

OFF

 

Kupiłem pompkę ale z jej wymianą jest trochę roboty więc za nim się za to wezmę wole wszystko sprawdzić. Który przekaźnik przekaźnik zamieniłeś miejscami?

Poradziłeś sobie z problemem ?

Edytowane przez hsv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze problemu nie rozwiązałem; ale jak będzie trochę czasu to najprawdopodobniej pompka leci na wymianę…, Co do przekaźnika zaznaczyłem na foto (fotka zapożyczona od kolegi Bimbasz); to ten w górnym rzędzie drugi od lewej odpowiada za spryski i u mnie siedzi tam nr, 53 więc je podmieniałem…

 

123dbhr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank masz uszkodzoną pompkę, miałem to samo u siebie. Poszukaj na allegro jest jedna firma co posiada oryginaly nowe i nie za dużą kasę około 70 zł. Oczywiście trochę jeszcze roboty ze zdjęciem zderzaka ale nie jest to aż takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał2008 dzięki za foto, zamiana przekaźników nic nie zmieniła, bezpiecznik też się przepalił.

To nie to :(. Tak jak EXO mówi czeka mnie wymiana pompki centralnej, bo tylko to zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał2008 dzięki za foto, zamiana przekaźników nic nie zmieniła, bezpiecznik też się przepalił.

To nie to . Tak jak EXO mówi czeka mnie wymiana pompki centralnej, bo tylko to zostaje.

 

Spoko; ja jak już będę się za to zabierał to spróbuje tylko od strony zbiorniczka zderzak odkręcić i może się dostanę (niektórzy twierdzą, że się tak da ;P); już nie raz zderzak zrzucałem, ale troszkę roboty jest, ale jak się chce mieć sprawne spryski to trzeba działać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zdejmować zderzaka aby wymienić pompkę, ja zmieniłem pompkę przez kratkę od halogenu. Można też pomóc sobie zdejmując dokładkę zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zmieniłem pompkę przez kratkę od halogenu. Można też pomóc sobie zdejmując dokładkę zderzaka.

A kolega działał od dołu? Bez ściągniętej dokładki/czy była ściągnięta? Dziś chciałem zbadać teren i po demontażu kratki i halogenu za dużo miejsca nie ma... ;/

 

20120720547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy tyle miejsca + odkręcenie od zderzaka kawałka osłony, która jest pod zbiorniczkiem. Pompkę wysuwasz do góry żeby wyszła ze zbiorniczka i wyciągasz "na zewnątrz", w stronę błotnika żeby wyszła z takiej "obejmy" hgw jak to nazwać. Przy okazji na podłodze masz wszystko to co było w zbiorniczku, więc warto michę podstawić. Po założeniu nowej, zanim złożysz wszystko sprawdź czy nie cieknie. Mi przepuszczało na wężyku do sprysków.

Robótka na jedno piwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Witold można też wymienić w ten sposób ale jest duże ryzyko że wyłamiemy zatrzask na wężyku. Poza tym warto było by też wymienić uszczelkę wchodzącą w zbiorniczek bo też z czasem lubi przeciekać koszt w aso 5 zł.

Tak naprawdę zdjęcie całego zderzaka to robota może na godzinę czasu demontaż i montaż. Nie trzeba nawet zdejmować kół do zdjęcia zderzaka. Życzę milłej wymiany. jak ktoś chce mogę podrzucić linka do firmy z pompkami oryginal nówki. Oczywiście to nie reklama proszę nie kasować odpowiedzi.

link:http://allegro.pl/sklep/21975074_moto-gwarant

Edytowane przez EXO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy pierwszej wymianie odkręcałem zderzak z prawej strony (kierunek jazdy) i atrapę bo zmieniałem też park czujnik.

Niestety ciekła na wężyku i poprawki robiłem już ginekologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś chce mogę podrzucić linka do firmy z pompkami oryginal nówki.

OK, pompka już zamówiona; trzeba zacząć działać :P pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend przeprowadziłem akcje wymiany pompki i odrazy spryski zaczęły działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zdejmowałeś zderzak, czy udało się wymienić bez zdejmowania?

 

Pozdrawiam,

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bezpiecznik wymieniony i nie przepala go ale spryski nie działaja (bezpiecznik byl spalony).. przekaźnik dobry (ten pod nogami)

która to jest ta pompka do wymiany? bo chyba nie te spryski co wyskakuja ze zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
która to jest ta pompka do wymiany? bo chyba nie te spryski co wyskakuja ze zderzaka?

 

Pompka znajduje się w zbiorniczku na płyn do spryskiwaczy, na samym dole nr 12

 

85258521.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!

Zdejmowałeś zderzak, czy udało się wymienić bez zdejmowania?

 

Pozdrawiam,

A.

 

Ja zdejmowałem zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robiłem już ginekologicznie

 

Dziś wymieniłem pompkę i spryski pięknie działają, pompkę wymieniałem bez ściągania zderzaka :P

 

20120726553.jpg

 

20120726558.jpg

 

I pięknie zarzygana maska :P :P :P

 

20120726556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności