Skocz do zawartości
Gajdzi

Kupiłem wahacz - pytanie czy jest on nowy czy regenerowany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem zapytać forumowiczów o zdanie...

Okazało się że po około 30tys km zaczęły stukać banany -> reklamacja -> rozpatrzono pozytywnie -> dostałem nowe, ale innej firmy - Steinberg -> wziąłem i pojechałem do domu (nie zaglądając do pudełka - moja wina).

 

Jakie było moje zdziwienie, kiedy w domu zaglądam do pudełka, a tam oczom moim ukazują się wahacze, które wg. mojego oka ewidentnie wyglądają na wahacze regenerowane!

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia, i prosiłbym o Wasze opinie - jeśli faktycznie produkt jest regenerowany (o czym świadczą uszkodzenia powierzchni wahacza), to sklep powinien dostać nieźle po uszach gdyż spełnia znamiona oszustwa (sprzedał jako NOWY) na podstawie art. 286 § 1 Kodeksu karnego:

 

„Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

 

... a wszystko to naszym bezpieczeństwem!

 

Zdjęcia :

img2384m.th.jpg img2382zu.th.jpg img2380ve.th.jpg img2378z.th.jpg

 

img2374yc.th.jpg img2373oe.th.jpg img2372sk.th.jpg img2371au.th.jpg

 

img2370zl.th.jpg img2369jb.th.jpg img2368ce.th.jpg img2367jf.th.jpg

 

img2366ml.th.jpg img2365e.th.jpg img2363a.th.jpg img2362i.th.jpg

 

img2361zi.th.jpg img2360tx.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Postanowiłem zapytać forumowiczów o zdanie...

Okazało się że po około 30tys km zaczęły stukać banany -> reklamacja -> rozpatrzono pozytywnie -> dostałem nowe, ale innej firmy - Steinberg -> wziąłem i pojechałem do domu (nie zaglądając do pudełka - moja wina).

 

Jakie było moje zdziwienie, kiedy w domu zaglądam do pudełka, a tam oczom moim ukazują się wahacze, które wg. mojego oka ewidentnie wyglądają na wahacze regenerowane!

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia, i prosiłbym o Wasze opinie - jeśli faktycznie produkt jest regenerowany (o czym świadczą uszkodzenia powierzchni wahacza), to sklep powinien dostać nieźle po uszach gdyż spełnia znamiona oszustwa (sprzedał jako NOWY) na podstawie art. 286 § 1 Kodeks

 

 

 

... a wszystko to naszym bezpieczeństwem!

 

Zdjęcia :

img2384m.th.jpg img2382zu.th.jpg img2380ve.th.jpg img2378z.th.jpg

 

img2374yc.th.jpg img2373oe.th.jpg img2372sk.th.jpg img2371au.th.jpg

 

img2370zl.th.jpg img2369jb.th.jpg img2368ce.th.jpg img2367jf.th.jpg

 

img2366ml.th.jpg img2365e.th.jpg img2363a.th.jpg img2362i.th.jpg

 

img2361zi.th.jpg img2360tx.th.jpg

Kolego,jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości,kontaktujesz się ze sprzedawcą i robisz natychmiastowy zwrot towaru,fuszerka w tym przypadku naprawdę jest nie na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego,jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości,kontaktujesz się ze sprzedawcą i robisz natychmiastowy zwrot towaru,fuszerka w tym przypadku naprawdę jest nie na miejscu...

 

Owszem, tak zrobiłem, ale to już nie chodzi tylko o mnie - ja te wahacze oddam, a sklep je sprzeda mniej zainteresowanemu konsumentowi jako nowe. A co będzie jeśli spotkamy się na przysłowiowym "zakręcie"...? Chodzi o bezpieczeństwo na drodze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wahacze to jakaś ściema .

Słaba jakość, brak jakichkolwiek oznaczeń producenta , totalny złom ...

Tylko firmowe produkty są czegoś warte , choć podróbek jest mnóstwo .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego śmiem twierdzić iż jest to zużyty korpus wyposażony w nową tuleje oraz sworzeń, który ktoś sprzedaje jako nowy kompletnie produkt.

 

Wcześniej miałem wahacze master-sport'a - niby też nie wiele warte, ale ja za ich cenę do przejechanych km byłem zadowolony... tutaj natomiast nie ma kompletnie nic...

 

Jak dzwoniłem do sprzedawcy z reklamacją, to mi powiedział że owe zniekształcenia powstały w trakcie transportu - zacząłem się śmiać - i powiedziałem, że karton nie jest nawet zagnieciony, a wahacze poturbowane - ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nic nie mam do regenerowanych wahaczy ale mój wygląda całkiem inaczej i na chwilę obecną zrobiłem jakieś 30 tyś a on nawet nie drgnął a to co ty pokazałeś to jakaś lipa a nie regenerowany wahacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomimo obić to wyglądają na nieregenerowane, po prostu taka jakość wykonania i tyle.

Poniżej pokazuje przykładowo regenerowany wahacz

 

DSC04205a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten wahacz wydląda jakby był z 14 razy rzucany po kątch.Może być tak że zbierają stare montują w nich tuleje za 20zł i do obrotu.Kiedyś wymieniałem dwa górne iduży dolny.tak stwierdził machanik.Po wymontowaniu rzucił na ziemie.Podniosłem włożyłem do kuferka i do domku.Okazało sie że dolny jest w super stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle chińskie tanie podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie są regenerowane wahacze, to zwykłe chińskie podróbki, tak jak to kolega napisał powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można wiedzieć ile kosztuje takie cudo?Bo według mojej oceny nie dał bym 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy można wiedzieć ile kosztuje takie cudo?Bo według mojej oceny nie dał bym 20zł.

 

W sklepie ok. 120zł, a z nieoficjalnego źródła dowiedziałem się że sklep za nie płaci jakieś 70zł

 

Co ciekawe - wahacze kupione w komplecie (na cały przód) również z firmy Steinberg wygadają zupełnie inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanich podróbek jest mnustwo i przynajmniej zazwyczaj uznaja reklamacje.Ja zakupiłem wachacz przedni dolny firmy febi i po 3 miesiacach gumowa osłona sworznia zparciała wiec do reklamacji i mi go kolega juz od pól roku do hurtowni zwraca i nie chca uznac ale moze za któryms razem sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do sklepu i je poprostu oddaj , muszą ci oddac pieniadze , ja juz 3x bylem na zbierznosci , bo nie potrafia jej do porzadku ustawic , oczywiscie w ramach reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tandetne podróbki, czy jak tam to nazwać, nie zlinczujcie mnie, ale czego oczekujecie od wahaczy za 500zł komplet - sprzedawca tez musi zarobic, wiec jaką jakość Hinczyk może wytłuc? Przeciez te wahacze nawet nie są zrobione z odpowiedniego stopu metalu..... Jesli komplet lema kosztuje grubo ponad tysiac.... ciarki mnie przechodzą. Wiem ze kazdy kupuje to, na co go stać ale bezpieczenstwo i zycie jest chyba najwazniejsze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum czytałem ze sie komus banan rozpadł oczywiscie zamiennik.Jakis czas temu próbowałem zmiazdzyc prasa tylna czesc banana azeby tuleja wypadła i sie zgieło i nie pekło i górne wachacze tak samo wiec lemforder jest zrobiony z bardziej ciagliwego stopu aluminium niz tani szajs który sie rozpada, peka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada jest taka!!!!. Niech producenci obniżą ceny sprzedaży i marże to ludzie więcej będą kupować firmowych produktów. My będziemy zadowoleni i oni więcej zarobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy wahacze do paska bo musze wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności