Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

bąble na oponach.

 

Bąbel jest - przekładka na tył i jest lepiej ale nadal coś tam się dzieję mam do kupienia półośkę z przegubami za 150zł z możliwością oddania - wsadzę i zobaczymy czy będzie poprawa... Piasta jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem rozwiązany! Wyciek nie był z przegubu tylko z odpowietrznika głowicy wyciekał płyn i ciekł tak niefartownie że spływał po stronie skrzyni tam akurat gdzie wymieniałem przegub :) A przewód to nr 36 na schemacie http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-05/c50315c1/wyciek.jpg.html

A propo śrub u mnie idą dwie m16 z lewej i z prawej klucz 27

Edytowane przez belineaenter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam oryginalny przegub o nr 4D0407305B mozecie mi podac zamienniki do niego najlepiej firmy Lobro albo innej godnej polecania do passata 1.9tdi b5 2000r ATJ 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4d0407305b

lpr kad528

skf vkja 5280

spidan 23695

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Passata b5 1.9 TDI 110km 1999r. I mam taki problem, ze gdy wjadę w dziurę, a nawet przejadę przez garba spowolniajacego to w okolicach lewego kola słychać taki metaliczny dźwięk. Dodam jeszcze ze gdy ruszam ze skręconymi kołami to nic nie stuka, dzieje się tak jeszcze gdy wcisnę hamulec to ten dźwięk również słychać. Dzisiaj jeszcze zauważyłem ze gdy przejechałem przez próg zwalniający to czułem tak jakby to kolo falowało. Jutro mam wymieniać osłonę przegubu własnie w tym kole (bo jest dziurawa) i czy sprawca tego może być przegub czy coś innego.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Passata b5 1.9 TDI 110km 1999r. I mam taki problem, ze gdy wjadę w dziurę, a nawet przejadę przez garba spowolniajacego to w okolicach lewego kola słychać taki metaliczny dźwięk. Dodam jeszcze ze gdy ruszam ze skręconymi kołami to nic nie stuka, dzieje się tak jeszcze gdy wcisnę hamulec to ten dźwięk również słychać. Dzisiaj jeszcze zauważyłem ze gdy przejechałem przez próg zwalniający to czułem tak jakby to kolo falowało. Jutro mam wymieniać osłonę przegubu własnie w tym kole (bo jest dziurawa) i czy sprawca tego może być przegub czy coś innego.?
raczej coś z zawieszenia łącznik stabilizatora lub któryś wahacz lub amor lub mocowanie amora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak żeby nie zakładać tematu to mam ważne pytanie bo właśnie wypatroszyłem skrzynie i sprzęgło i zauważyłem ze przegóbyy wewnętrzne mają trochę luz. I pytanie

Czy bendą pasować z półosi od PD AWX itp. bo mam akurat takie a nie chcem gum zdejmować opaski są raczej jednorazowe żeby się przekonać że jednak nie pasują wizualnie jest to samo ale jak z frezem na półoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Passata b5 1.9 TDI 110km 1999r. I mam taki problem, ze gdy wjadę w dziurę, a nawet przejadę przez garba spowolniajacego to w okolicach lewego kola słychać taki metaliczny dźwięk. Dodam jeszcze ze gdy ruszam ze skręconymi kołami to nic nie stuka, dzieje się tak jeszcze gdy wcisnę hamulec to ten dźwięk również słychać. Dzisiaj jeszcze zauważyłem ze gdy przejechałem przez próg zwalniający to czułem tak jakby to kolo falowało. Jutro mam wymieniać osłonę przegubu własnie w tym kole (bo jest dziurawa) i czy sprawca tego może być przegub czy coś innego.?

 

Tuleja dolnego tylnego wahacza - tzw baban do sprawdzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, jutro bedę zmieniał osłone przegubu to sprawdze i dam znac co to było. :)

 

Dzięki wszystkim za rady. Okazało się że to tuleje wahacza. :)

Edytowane przez LshineG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj podczas podjazdu do galerii handlowej ( kręty i długi podjazd ) w pewnym momencie zbrakło przeniesienia mocy na układ napędowy czyli stanąłem... pod górkę... na szczęście jakoś dopchałem go do góry, szybka diagnoza - przeguby padły.... nic nie słyszałem żeby mi coś stukało... ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy skręcie w lewo słychać jednostajny stuk który przyśpiesza wraz z obrotami, mniemam że prawy przegub ale kiedy wcisnę sprzęgło stukot wcale nie ustaje. Może łożysko? Dodam że wymieniałem komplet wahaczy z końcówkami i stabilizatorami i nie byłem na geometrii jeśli miałoby to jakiś związek.

Pomożecie? :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy skręcie w lewo słychać jednostajny stuk który przyśpiesza wraz z obrotami, mniemam że prawy przegub ale kiedy wcisnę sprzęgło stukot wcale nie ustaje. Może łożysko? Dodam że wymieniałem komplet wahaczy z końcówkami i stabilizatorami i nie byłem na geometrii jeśli miałoby to jakiś związek.

Pomożecie? :dobrze

to sprawdź te przeguby a się dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie szukam przegubu do skody syperb 2002 rok 2,5tdi oznaczenie silnika AYM i mam pytanie, jaki przegób kupic tzn czym sie kierowac skad mam wiedziec o ilosci zabków itp , szukam na e bay z raci ze jestem w Szkocji to raczej allegro odpada mam cos takiego , powiedzcie mi czy bedzie pasował

 

---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-SUPERB-1-9-TDi-2-5-TDi-2-8-V6-CV-JOINT-02-NEW-/130459036268?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e5ff6ea6c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

siema wszystkim jestem z Olsztyna z mazur dziś (piątek) leciałem do Wawy i niestety wystąpił poważny problem: klekotanie, pukanie i drgania w przednim lewym kole - prawdopodobnie przegub lecz na odcinku ok 30km już szybciej jak 80km/h nie dało sie jechać bo auto wpada w dziwny rezonans....a w poniedziałek musze jakoś wrócić do domu ok 220km..

Potrzebuje na jutro (sobota) lub poniedziałek dobrego mechanika z Wawy, który mi to sprawdzi i zrobi prawie od ręki i nie skroi jak żyda Bardzo Prosze o namiary najlepiej na PW - ulica, telefon i ewentualnie na kogo się powołać.... Pasek mój stoi na Żoliborzu...a najlepiej na mój kom. 512 343 085 - nie mam stałego dostępu do neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POMOCY

siema wszystkim jestem z Olsztyna z mazur dziś (piątek) leciałem do Wawy i niestety wystąpił poważny problem: klekotanie, pukanie i drgania w przednim lewym kole - prawdopodobnie przegub lecz na odcinku ok 30km już szybciej jak 80km/h nie dało sie jechać bo auto wpada w dziwny rezonans....a w poniedziałek musze jakoś wrócić do domu ok 220km..

Potrzebuje na jutro (sobota) lub poniedziałek dobrego mechanika z Wawy, który mi to sprawdzi i zrobi prawie od ręki i nie skroi jak żyda Bardzo Prosze o namiary najlepiej na PW - ulica, telefon i ewentualnie na kogo się powołać.... Pasek mój stoi na Żoliborzu...a najlepiej na mój kom. 512 343 085 - nie mam stałego dostępu do neta

Czarek napisz też coś tutaj http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=51

Moze znajdzie się ktoś z Wa-wy,kto Ci pomoże,bo na to,że warsztat w stolicy "nie skroi jak żyda",zwłaszcza klienta na obcych blachach,nie liczyłbym...

Był też temat na Forum,w którym koledzy udostępniali nr komórek i oferowali pomoc w podobnych wypadkach,tylko gdzie go znależć...?

Mam ! http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5391&highlight=pomog%EA

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponawiam pytanie czy taki przegób bedzie pasował do mojej skody???

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-PASSAT-1-9TDi-2-5TDi-2-8-4-0-CV-JOINT-NEW-97-05-/140346470131?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20ad4d2ef3

 

skoda rok 2002 2,5 tdi oznaczenie silnika AYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pukanie przy takim jak by szarpnięciu do przodu to też wina przegubu-tzn dodaje gazu i go puszczam wtedy coś puka? Na zakręcie nie ma trykotania czy innego odgłosu.

Jest tylko jeszcze słyszalny stuk przy kręceniu kierownicą na postoju (takim gwałtownym prawo-lewo),końcówki drążka i drążki wymienione, 3 wahacze też oraz łączniki stabilizatora i gumy na stabilizatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy pukanie przy takim jak by szarpnięciu do przodu to też wina przegubu-tzn dodaje gazu i go puszczam wtedy coś puka? Na zakręcie nie ma trykotania czy innego odgłosu.

 

W moim przypadku takie objawy okazały się być problemem z przegubem wewnętrznym - choć też obstawiałem zawieszenie. Jeśli jesteś pewny zawieszenia to podjedź gdzieś na podnośnik i poruszaj przegubem wewnętrznym w płaszczyźnie góra/ doł i na boki. Luzy potwierdzą, że konieczna jest wymiana.

 

Jest tylko jeszcze słyszalny stuk przy kręceniu kierownicą na postoju (takim gwałtownym prawo-lewo),końcówki drążka i drążki wymienione, 3 wahacze też oraz łączniki stabilizatora i gumy na stabilizatorze.

 

Ten stuk to najpewniej od maglownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob ktore wymienialy juz niejefnokrotnie przeguby. Jak radicie sobie z wybiciem wachacza dolnego przy tej ze wymianie. Bo u siostry w aucie niemoglem tego zrobic i poradzilem sobie przez podniesienie za tarcze lewarkiem . Auto rok mlodsze odtego w opisie, silnik ten sam. Mlotkiem nieda rady albo nieumiejetnie wale. Nawet klina wbicie rady niedalo. Z gory dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności