kristofero1 Zgłoś #2261 Napisano 5 Lipca 2018 Witam , mam pytanie czy jeśli wymieniłem kompresor i osuszacz a układ jest szczelny to dam radę nabić klimę taką butlą z czynnikiem która zawiera też potrzebny olej ? Do dodam że wielkokrotnie dobijałem klimę taką butelką w kilku autach i było ok , ale teraz układ jest pusty (powietrze) , czy trzeba je odessać koniecznie ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
KubaS1888 Zgłoś #2262 Napisano 6 Lipca 2018 Witam po krótkiej przerwie. Mam następne pytanie. Klima cały czas chlodzi ale nie jest to co było kiedyś. Według nabijacza u którego napelnialem układ wszystko jest ok. Miałem kontrolę po 2 tyg i czynnik nie ucieka, dopiero niedawno zwróciłem uwagę ze nie działa drugi bieg wentylatora klimy. Co może być przyczyną. Na tą chwilę zdążyłem tylko sprawdzić bezpiecznik 40A pod kierownicą który był ok. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mario Zgłoś #2263 Napisano 6 Lipca 2018 Sprężarka i wiatrak załącza się na wolnych obrotach ale nie chłodzi wcale. Podczas jazdy gdy obroty silnika oscylują w granicach 2.5 tys klima działa w miarę normalnie tzn chłodzi. Tydzień temu wymieniłem osuszacz i dławik oraz dobiłem czynnika - niestety nic nie pomogło. Czyżby trzeba było wymienić kompresor? Dodam tylko ze dławik był mocno zanieczyszczony i było na nim sporo opiłków Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tybur Zgłoś #2264 Napisano 15 Lipca 2018 Witam, ładowałem ostatnio klime w serwisie i po paru godzinach zauważyłem, że klima chłodzi przez kilka minut a później już nie. Wróciłem do speca i powiedział, że klima działa ale czujnik temperatury klimatyzacji jest popsuty i zamarzają mi przewody dlatego po kilku minutach nie czuć chłodu w kabinie. Zamówiłem używany czujnik i moje pytanie gdzie ten czujnik temperatury się znajduje żeby go samemu wymienić i czy przy wymianie czujnika czasem gaz nie ucieknie ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
waski1 Zgłoś #2265 Napisano 15 Lipca 2018 Gaz nie ucieknie. A sam czujnik jest w tym miejscu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tybur Zgłoś #2266 Napisano 15 Lipca 2018 Wstaw proszę całe zdjęcie tego schematu Dzieki Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
waski1 Zgłoś #2267 Napisano 15 Lipca 2018 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radekrp90 Zgłoś #2268 Napisano 16 Lipca 2018 A tu masz razem z numerami części: http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/2005/404/R/8/820/820020 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Pestek92 Zgłoś #2269 Napisano 16 Lipca 2018 Witam. Mam problem z klimatyzacją, cieknie mi czynnik z węża klimatyzacji, który tymczasowo uszczelniłem opaskami metalowymi (mam już zamówiony wąż, na dniach będę wymieniał) znajomy sprawdzał i mam ponad 400g czynnika w układzie tyle, że przestało mi w ogóle chłodzić tak nagle i nawet obroty nie falują ani nic nie czuć jak klimatyzacje załączam. Sprawdzałem to wentylator od klimy chodzi normalnie załącza się od razu po włączeniu przycisku, rurka z lewej strony od pasażera na podszybiu lodowata. Po przeczytaniu kilku rad, ściągnąłem napinacz paska od klimy oraz pasek żeby sprawdzić sprzęgło kompresora klimatyzacji i raczej jest uszkodzone ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii no i czy da się je ściągnąć z zamontowaną sprężarką na aucie ? jeśli tak to jak ? trzeba ściągacz czy wystarczy wkręcać śrubę w miejsce starej krótszej śruby M6 ? poniżej zamieszczam filmik pojade na serwis klimy ale najpierw chce naprawić usterki Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radekrp90 Zgłoś #2270 Napisano 17 Lipca 2018 To jest chyba sprzęgło elektromagnetyczne więc nie będzie się kręcił środek bez podania napięcia. Na początek podaj tam napięcie "na krótko" albo zobacz czy w ogóle dochodzi 12V gdy masz uruchomioną klimatyzację (najlepiej jakąś żarówką). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Pestek92 Zgłoś #2271 Napisano 17 Lipca 2018 Założyłem z powrotem napinacz i pasek odpaliłem auto koło kręci sprzęgło stoi a jak załączyłem klime sprzęło kręciło razem z kołem pasowym czyli jest elektromagnetyczne i działa :) pozostaje mi pojechać do gościa żeby mi zdjął czynnik wymienie wąż klimatyzacji i z powrotem mi napełni i dam znać czy działa :) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Pestek92 Zgłoś #2272 Napisano 18 Lipca 2018 Okazało sie, że wyciekł mi cały czynnik z klimy przez ten wąż. Wymieniłem wąż nabiłem klime i super chłodzi. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tybur Zgłoś #2273 Napisano 30 Lipca 2018 (edytowane) Witam, w swoim Passacie musze wymienić czujnik ciśnienia klimatyzacji. Proszę o potwierdzenie czy dobrze go odszukałem (jest za prawym reflektorem przy chłodnicy). Czy podczas wymiany ucieknie gaz chłodzenia ? Czy można łatwo samemu go wymienić ? Edytowane 30 Lipca 2018 przez tybur Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marcin_pesel Zgłoś #2274 Napisano 30 Lipca 2018 Tak to ten, wymiana prosta... wykręcasz --> wkręcasz Nic nie ucieknie z układu 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2275 Napisano 31 Lipca 2018 U mnie jest dość dziwna sytuacja z klimatyzacją. Mianowicie na postoju z włączoną klimatyzacją raz na jakiś czas tak jakby klimatyzacja się wyłączała na dosłownie dwie sekundy i załączała na nowo przez co spadają delikatnie obroty silnika. Dodam tylko tyle, że gdy klima się wyłączy na ten krótki okres czasu to z nawiewów leci letnie powietrze. Nie ma na to reguły a podczas jazdy nigdy mi się to nie zdarzyło Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #2276 Napisano 31 Lipca 2018 @skrxp sprawdź sobie wentylator na chłodnicy-skraplaczu. Chodzi oczywiście o ten elektryczny od klimy. Miałem to samo w starej B5. Szczotki były na wykończeniu i jak przestawał pracować to zabezpieczenie nadciśnieniowe wyłączało kompresor. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2277 Napisano 31 Lipca 2018 @nTomeko tym wentylatorze mowa? Dzisiaj zauważyłem, że po odpaleniu climatronic zaczął migać tzn cyfry oraz litery migały przez jakieś 10s Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2278 Napisano 31 Lipca 2018 Tak ten. Zobacz czy odpala za każdym razem jak włączasz klimę. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marcin_pesel Zgłoś #2279 Napisano 31 Lipca 2018 I czy działa na 2 biegi Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2280 Napisano 31 Lipca 2018 2 godziny temu, marcin_pesel napisał: I czy działa na 2 biegi Wolniej/szybciej jak mniemam, tak? W zależności od tego jaka jest zadana temperatura na climatronicu czy jak to wygląda? Ten wentylator jest zaraz przy rozrządzie tak? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach