Adamus2006 Zgłoś #2221 Napisano 9 Maja 2018 (edytowane) Dnia 8.05.2018 o 13:23, StreamHD napisał: Ehhh w poprzednie lato klima działała jak złoto. Teraz powietrze jest niewiele chłodniejsze od tego z trybu ECON... Przez całą zimę regularnie włączałem klimę jak bóg przykazał aby nic się nie zastało i nie zatarło i nagle z dupy klima ledwie działa. Może po prostu czynnik się kończy , podjedz gdzieś na sprawdzenie ile masz gazu , dodam że niestety zaboli w tym roku uzupełnienie klimy ;/ , jakiś nowy gaz narzucony przez unię rok temu butla kosztowała do 600 zł w tym roku do nawet 2500 zł ..... , ja zapłaciłem za dobicie prawie pustej klimy (700gram) z nowym olejem i odgrzybianiem 350 zł . Dodam że mi nie mrugał Climatronic że mało gazu i nie było żadnych błędów a do mojego zestawu klimy weszło 770 gram czynniki czyli miałem z 770 tylko 70 gram gazu . Edytowane 9 Maja 2018 przez Adamus2006 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2222 Napisano 9 Maja 2018 (edytowane) W poprzednie lato ładowałem, więc musiałby być wyciek. Podjadę na dniach bo bez klimy to nie jazda. Osuszacz też już czas wymienić bo przez 4 lata nie ruszany. Edytowane 9 Maja 2018 przez StreamHD Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
malin2705 Zgłoś #2223 Napisano 22 Maja 2018 Witam, Mam problem mianowicie po przekręceniu zapłonu przez jakiś czas miga wyświetlacz climatronic. Wszystko wydaje się sprawne komputer pokazuje błędy odnośnie klap ale tak było zawsze. Problem pojawił się po wymianie rozrządu. Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2224 Napisano 22 Maja 2018 Wiem, że wyświetlacz miga jak jest zbyt mało czynnika. Może ten kto robił rozrząd doprowadził do wycieku? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
malin2705 Zgłoś #2225 Napisano 22 Maja 2018 Dzięki za podpowiedź. Umowie się na dobicie odczynnika Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2226 Napisano 22 Maja 2018 No a jak jest z kondycją klimy? Daje zimno? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
aleksl Zgłoś #2227 Napisano 24 Maja 2018 Witam. U mnie czynnik nabity, klima chłodzi a wyświetlacz po przekręceniu kluczyka miga 15 sekund, problem polega na tym że po wymianie parownika nie grzeje a regulacja temperatury na panelu nie powoduje żadnego efektu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marcin_pesel Zgłoś #2228 Napisano 25 Maja 2018 sprawdź błędy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
aleksl Zgłoś #2229 Napisano 25 Maja 2018 Witam ponownie. Po przeprowadzeniu diagnostyki klimy pojawiły się następujące błędy: 25b 02 4F7 4F8 4FA 43F Nie mam pojęcia co oznaczają ale przypuszczam że w najlepszym przypadku wydatki. Pozdrawiam. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
damos099 Zgłoś #2230 Napisano 25 Maja 2018 Witam wszystkich mam Passata B5 2000rok przed liftem i mam taki problem ,po włożeniu kluczyka i przekręcenia zapłonu cyka mi przekaźnik 267 gdzie szukać problemu ? od kolegi podmiankę przekaźnika robiłem i to samo jest, wentylatory śmigają ,nie mam pomysłu juz.. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2231 Napisano 28 Maja 2018 Pany, byłem na sprawdzeniu szczelności klimy. No i lipa bo mam 250g czynnika, a równo rok temu nabijałem na full. To oznacza, że mam nieszczelność. Gościu mi mówi, żeby tego nie ruszać i co rok sobie ładować za te +/- 150zł bo tyle zapłacę. Mówi, że nieszczelność jest ultra minimalna skoro przez rok czasu uciekło tylko większe pół czynnika. Że on by tego narazie nie ruszał tylko odkładał co miecha po 10 zł i ładował jak znowu klima straci moc. Mówi, że przy rozkręcaniu a to coś pęknie a to coś się ukręci itp. Ja pytanie mam takie - co ze smarowaniem rozszczelnionego układu? Olej wycieka razem z czynnikiem? Przez cały rok regularnie odpalam klimę aby się przesmarowała. W zimę nigdy nie grzeję się klimą tylko jade na ECON a tylko na chwilę włączam klimę aby się układ nie zastał. Co ze smarowaniem kiedy połowa czynnika się ulotniła. Drugie pytanie czy to, że mam 250gram czynnika to oznacza, że nieszczelność jest minimalna i jak tego nie załaduję to będzie dalej ubywało aż do pustki w układzie? A może już ciśnienia itp są na tyle niskie, że od połowy już nie wycieka i jak nabije to będzie tak, że połowa ucieknie chwila moment bo układ będzie nabity do pełna, a potem resztki zostaną bo nie będą miały już "siły przebicia" Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radekrp90 Zgłoś #2232 Napisano 28 Maja 2018 Nigdy nie wiadomo gdzie przepuszcza. Ciężko przewidzieć jak się zachowują uszczelniania w czasie pracy, bo może ubytek jest tylko w spoczynku i dzieje się jak piszesz - do pewnego momentu. Oleju dodaje się adekwatnie do ubytku ale w kompresorach z zaworem elektronicznym należy uważać aby nie przedobrzyć. Odpowiem jak w memie: jeździć, obserwować. Choć ja bym szukał, bo pewnie kontrast dodał. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
The_Saint Zgłoś #2233 Napisano 29 Maja 2018 Mam tak samo, mikro nieszczelność i połowa mniej więcej czynnika ucieka przez sezon. Dobijam co rok na wiosnę i jest ok ale chętnie bym to zrobił z tym że kontrast nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2234 Napisano 29 Maja 2018 Gdyby nie wynikało z tego nic negatywnego to może bym faktycznie to zostawił na ten rok, ale to jakoś tak jest dziwnie jeździć świadomie z dziurą w klimie. Wydaje mi się, że jak klima jest nabita na full to czynnik zleci chwila moment, a jak jest już go mało to siedzi w układzie bo już nienaciska tak na nieszczelność i nie wydostaje się. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
aleksl Zgłoś #2235 Napisano 2 Czerwca 2018 Witam ponownie. Po przeprowadzeniu diagnostyki klimy pojawiły się następujące błędy: 25b 02 4F7 4F8 4FA 43F Nie mam pojęcia co oznaczają, może ktoś wyjaśni znaczenie tych kodów. Pozdrawiam. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2236 Napisano 2 Czerwca 2018 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
KubaS1888 Zgłoś #2237 Napisano 4 Czerwca 2018 Witam. Jestem właśnie po teście szczelnosci azotem który nic nie wykazał. Klime musiałem od trzech lat przed sezonem dobić bo nie wyrabiala. Po teście szczelnosci fachowiec uzupełnił czynnik i póki co chlodzi, chociaż moim zdaniem nie tak jak kiedyś. Dodatkowo zlokalizowalem przypadkiem takie małe zapocenie. Czy może być to powodem znikajacego czynnika. Dodam że dobijany 11 miesięcy temu na full a dzisiaj było go 10g. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radekrp90 Zgłoś #2238 Napisano 4 Czerwca 2018 To wygląda jak ewidentna nieszczelność z klimatyzacji więc masz trop. Zapewne wystarczy wymienić o-ringi na nowe, a skoro i tak trzeba spuścić czynnik to radzę wymienić wszystkie o-ringi, dyszę i ewentualnie osuszacz (choć to nie jest konieczne). Koszt nie powinien być większy jak ~100 zł (choć nie pamiętam ile kosztuje dysza). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
KubaS1888 Zgłoś #2239 Napisano 4 Czerwca 2018 Godzinę temu, radekrp90 napisał: Mam jeszcze jedno pytanie.Mój mechanik przed sprawdzeniem i nabiciem klimy zwrócił mi uwagę na temp. rurek w podszybiu ze niby jest nie tak jak powinno. U mnie po nabicie ta grubsza od aku jest tylko chłodna. Ta która wychodzi ze ściany grodziowej cienka jest lodowata,a nakrętka i dalsza jej część jest ciepła. Tak powinno być? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radekrp90 Zgłoś #2240 Napisano 4 Czerwca 2018 Zdaje się, że tak: - cienka rurka do nakrętki: gorący czynnik pod wysokim ciśnieniem, więc jest OK, - "pod" nakrętką jest dysza więc za czynnik jest rozprężony i ochłodzony - rurka lodowata więc również OK, - gruba rurka to powrót z parownika gdzie czynnik się nagrzewa więc powinna być chłodna ale nie lodowata (chyba, że na zewnątrz jest zimno to może być różnie). Według mnie - jest OK. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach