Skocz do zawartości
Leeo

PlastiDip - ktoś próbował??

Rekomendowane odpowiedzi

probowalem plasti lak i dip i wg mnie plastilak lepszy jest i gladszy... ma delikatniejszy rozposzczalnik itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta guma to mimo wszystko najtansze rozwiazanie, kiedy ktos chce zmienic kolor swojego samochodu. sam sie kiedys orientowalem w tym temacie, koszt oklejenia calego samochodu w czarny mat to 1500zl w Krakowie, w Warszawie bylo to jakies 500zl wiecej

Skoro się orientowałeś, to podaj mi z łaski swojej namiary na te firmy, które okleją Ci cały samochód za 1500zł w Krakowie... Takie historie to między bajki włożyć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci moge podac za 1600zl ale nie w krakowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka cene, to mysle, ze warto byloby gdzies podjechac :P Planuje okleic caly samochod, wiec wszelkie namiary sie przydadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja plastilakiem "pokolorowałem" w swoim B5 panel sterowania szybami. Długo nie przetrwał- po niecałym miesiącu powycierała się i zaczęła odchodzić farba dokładnie w miejscach, gdzie przykładam palce, ciągnąc uchwyt podczas zamykania drzwi.

Użyłem sprayu, bo to trudna do oklejenia folią powierzchnia. Kratki nawiewów są w folii, nie ma z nimi problemu, ale panel szyb wrócił do początkowej czerni... Może w miejscu nieużywanym (typu felgi) byłoby lepiej, ale ciężko wyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo plastilak ani deep nie sprawdz sie w miejscach gdzie obcierasz to czyms czesto np klamka czy raczka itp

za to np ze znaczka z grilla nie odpryskuje itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejny projekt który robiłem wczoraj:) Plasti lak czarny mat VW Golf 3 Cabrio następny projekt w sobote Clio biały mat.

[ATTACH=CONFIG]122777[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]122778[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]122779[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]122780[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez przymierzam się do pomalowania w biały mat, ale zastanawia mnie jak się usuwa z tego ślady po smole, asfaldzie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo u mnie asfald się nie topi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo plastilak ani deep nie sprawdz sie w miejscach gdzie obcierasz to czyms czesto np klamka czy raczka itp

za to np ze znaczka z grilla nie odpryskuje itp

Znaczek na grillu okleiłem folią (poszły 4. warstwy, ale wygląda...soczyście ;) ). Tylne logo "pogumuję". Może uda się wrzucić jakieś fotki, dla porównania efektów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakiegoś sprawdzone źródło do tego cuda ? planuje odnowić nawiewy w b5 , łuszczy się stare i nie wiem jak to działa na różnice temp. i czy zda egzamin bo folia nie widzę tego wykleić za małe gówienko :P i jak zamawiać to ile tego pójdzie na 0.5 m2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuje odnowić nawiewy w b5
folia nie widzę tego wykleić za małe gówienko :P

A dlaczego nie folia? Fakt, trzeba się trochę pomęczyć, dojść do wprawy (u mnie te elementy wymagają jeszcze poprawy), ale żeby dobrze zrobić Plasti... też trzeba się postarać.

U mnie prezentuje się tak

04.02.09.14.jpg

Najwięcej trudności jest z narożnikami, ale jak się mocno podgrzeje, da się je swobodnie formować, nawet koło wychodzi ;)

05.02.09.14.jpg

02.02.09.14.jpg

03.02.09.14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pryśnięte felgi tym plasti lakiem ale kolor w połysku a nie mat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/ATTACH]

 

 

kolego a pytanie czy masz może jak rozebrać kratki żeby nie rozwalić ich i jak sądzisz obkleić to też carbonem czy pomalować ?

 

element od środka jak gdyby , rozumiesz mnie :D

IMAG1120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a pytanie czy masz może jak rozebrać kratki żeby nie rozwalić ich

Proszę Cię bardzo :)

1.7.jpg

Tak, tak, to są noże kuchenne, ale takie zwykłe, obiadowe :D

Zdjęcia 5. i 6. to zdjęcia podświetlania piktogramów kratek nawiewów ;)

 

jak sądzisz obkleić to też carbonem czy pomalować ? element od środka jak gdyby , rozumiesz mnie :D

Ja mam oklejone, w piątek wrzucę fotki. Kolega Mapet podpowiada, że Plastilak/Plastidip "łuszczy się" na powierzchniach "ocieranych" ( o czym wcześniej w tym wątku), więc ja wybrałem oklejenie. Tym bardziej, że nie chciałem ryzykować nieodwracalnej zmiany... W końcu kiedyś autko sprzedam, a nabywca może nie lubić pomarańczowego :)

Tylko uwaga dla Ciebie lub innych chętnych- jasna folia, u mnie pomarańczowa :zdziwko: odbija się w szybie czołowej

 

EDIT:

Obiecane zdjęcia rączek na panelach drzwi

10.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

8.jpg

9.jpg

Edytowane przez MOŁ
uzupełnienie opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki śliczne , ja w niedziele jako że to pasja to se obkleję wsio co zniszczone i nie tylko, niebieski carbon jest fajny tym bardziej że tłoczony. miejscami za dużo jego pewnie będzie , z czasem wymienię na czarny w niektórych elementach . tylko czy wykleić carbon :D co do jasnych kolorów to sprawdzałem czy okleić białym, ale sama biała folia mnie drażniła za mocno było widać odbicia w szybach .

 

wkońcu zrobione za szybko i jakość niektórych elementów poszła w pizdu ale poprawie po zimie :)

 

co ty za folie tam masz ?

 

IMAG1120.jpg

na 4 zdjęciu jest kratka jakoś doklejałeś folie na rogach (w środku ?) bo mi się odkleja od ciepłego nawiewu .

 

 

jest na forum gdzieś temat o oklejaniach takich i innych ?

IMAG1124.jpg

IMAG0545.jpg

IMAG1143.jpg

IMAG1144.jpg

IMAG1145.jpg

IMAG1142.jpg

Edytowane przez brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie subskrybowałem tematu i zapomniałem ;)

Widzę, że poszedłeś dalej w oklejaniu- ja mam porobione tak jak na Twoim szóstym zdjęciu, a na 1. i 3. masz po całości porobione... Ale chyba więcej z tym zabawy :)

Co do wewnętrznych narożników kratek, to nie wychodzą mi- porobiłem zapasy na krawędziach, a same narożniki ponacinałem. Nawet silny nadmuch nie powoduje odklejania.

Folia to jakaś "pierdu-pierdu". Chciałbym poprawić te wyklejanki, ale to za jakiś czas. I wtedy na pewno 3M- szeroko polecana, a mając już wprawę, za dużo jej nie zmarnuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta folia tak ma co do narożników, ale z czasem odszukam jakiś klej i podoklejam to lub poczekam aż firma zakupi, moja folia bardzo fajna orafla carbon tłoczony zaje....y w dotyku. po zimie będę poprawiać bo 1 m bieżący (na 152cm) kosztuje ponad 200zł więc trochę kosztuje M3 pewnie x2 lub nawet x3. ale to co wiem to jakość też jest lepsza. jak będzie kasa to lecę z maską lusterkami i dachem z czarnego lakieru na niebieski carbon :) widziałeś takie cudo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego carbonu w takiej ilości jeszcze nie widziałem :what

Myślę o tym, żeby u siebie zrobić dach na czarno (nie cały, tylko między rynienkami), ale to już pewnie na przyszły sezon, jak znów będzie cieplej, bo teraz z czasem słabo stoję, a temperatury maleją...

Życzę powodzenia w modzeniu :)

 

Aaa- element w kolorze, zrobiony 31.08, ale jeszcze nie publikowany :P

VauWej.JPG

Z plasti-laka na tylnym logo rezygnuję na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności