Skocz do zawartości
tommy376

Zerwany gwint w głowicy świecy żarowj

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dziś przy wymianie świec żarowych zerwałem gwint w głowicy:/: ,już od samego początku jakoś dziwnie się wkręcała ale myślałem że tak ma być,i przedobrzyłem może palcem nie obrócę jej ale kluczem to się obraca.Na razie nie stać mnie czasowo na to żeby postawić auto do mechanika.czy jest jakiś sposób na na jakiś czas dopóki będę miał chwilę aby postawić auto do mechanika.Może jakiś klej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duże ciśnienie, może wywalić Ci świecę żarową i zrobić dziurę w masce, a nie daj Bóg żeby maska była otwarta i ktoś coś tam dłubał przy odpalonym aucie. Jak dla mnie do zrobienia na już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duże ciśnienie, może wywalić Ci świecę żarową i zrobić dziurę w masce, a nie daj Bóg żeby maska była otwarta i ktoś coś tam dłubał przy odpalonym aucie. Jak dla mnie do zrobienia na już.

 

Nie do konca. Ostatnio widzialem zaklad ktory reklamowalsie tym, zerobia nowe gwinty bez zdejmowania glowicy.

A takna serio są "sprezynki" w motoryzacyjnym. Bo zwykly mechanik skasuje za zdjęcie glowicy, Do tego uszczeleczka i inne pierdoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej też jest rozwiązaniem. Tylko takim dla potomnych. Co zrobisz później, jak będziesz chciał to doprowadzić do porządku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile wytrzyma ale przejechałem się jakiś 2 km tak ostro jak na razie nie wypadła.Będę śmigał powoli a w między czasie będę szukał kogoś kto zrobi to bez ściągania głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności poszukałbym jak najszybciej osoby, która ma zestaw do naprawy tego gwintu. Koszt naprawy gwintu to niech będzie 50zł, a będziesz miał pewność, że na pewno dojedziesz tam gdzie zamierzasz. Powiem Ci jeszcze to, że gwint po naprawie sprężynką jest trwalszy niż oryginał w aluminium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do konca. Ostatnio widzialem zaklad ktory reklamowalsie tym, zerobia nowe gwinty bez zdejmowania glowicy.

A takna serio są "sprezynki" w motoryzacyjnym. Bo zwykly mechanik skasuje za zdjęcie glowicy, Do tego uszczeleczka i inne pierdoły ;)

 

masz całkowqitą rację. ja trafiłem na takiego który po zdjęciu dalej nie mógł wykręcić więc kupiłem "nową" głowice i całkowitry koszt to prawie 3000. wiem teraz że można przewiercić i wkręcić wykrętak z lewym gwintem by wykręcić urwaną świece. Dopóki nie ułamie się grot nie ma szans na to by wpadł do środa. Gdzień na necie był filmik jak mechanicy strzelali z ułamanych świeć ale mieli całkowicie zdjętą maskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko zeby kolega nikogo nie zastrzelil na ulicy z tej swiecy.ja bym nie jezdzil mozna sobie jeszcze wiecej roboty narobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw do odkręcania zerwanych śrub i poźniej zestaw helicoil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

profeska ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego takie rzeczy bez zdejmoawnia glowicy robi facet w Rzemieniu.150 od urwanej swiecy.bez zdejmowania glowicy.jak co to napisz na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież mam namiary na takiego mechanika który to robi, a robi tanio i solidnie. ----> PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w swoim AVB. Zamierzam wymienić świece żarowe w swoim avb a z tego co wiem jedno gniazdo ma uszkodzony gwint. Czy znajdzie się ktoś z okolic Gostynina, Płocka, Kutna, Włocławka lub okolić kto podejmie się naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem w swoim AVB. Zamierzam wymienić świece żarowe w swoim avb a z tego co wiem jedno gniazdo ma uszkodzony gwint. Czy znajdzie się ktoś z okolic Gostynina, Płocka, Kutna, Włocławka lub okolić kto podejmie się naprawy ?

 

Każdy mechanik- dobry ma w swoim warsztacie zestaw do naprawy gwintów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, dziekuje za rade i tak uczynie bo nie pojmuje zasad waszej gry i z racji braku doswiadczenia raczej nie wygram.

 

Jeszcze w sylwestra zostałem zmuszony do ,,sprawdzania użytkownika forum'' :wmorde

No cóż Panie Stavros vel Lenin na necie oszusta można łatwo złapać,krótko pisząc :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż Panie Stavros vel Lenin na necie oszusta można łatwo złapać,krótko pisząc

 

<rotfl> Dej Mu Blop :D

święta czy nie takich jest pełno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
święta czy nie takich jest pełno

 

Sam lepiej zmień ,,Mieszka w: '' bo brzydko to wygląda a i odp. punktu reg. chyba nie trzeba cytować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze w sylwestra zostałem zmuszony do ,,sprawdzania użytkownika forum''

No cóż Panie Stavros vel Lenin na necie oszusta można łatwo złapać,krótko pisząc

 

Miałem takie skojarzenia, że trafił się podobny delikwent do stavrosa, ale nie pomyślałem że to on, wtedy to był fachmanem w budowlance :D jak dobrze pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności