Skocz do zawartości
neurojarre

Kierowcy chcą zablokować A4. Mają dość wysokich cen paliw.

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza fala protestu. Wszystkie auta, które nie są popularne wśród złodziei i tzw trupy. Wyjeżdżają na ulice, zostawiają je tam kierowcy (pozostawiając przejazd dla karetek) z karteczką. Paliwo się skończyło. Nie stać mnie na dotankowanie. Albo obniżcie ceny paliwa, albo podnieście płace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no dobre :) a jak zaczna odholowywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no dobre :) a jak zaczna odholowywać

 

To się powycjąga kolejne trupy ze złomowiska. Ewentualnie zaparkować auta na drogach na 2 - 3 godziny. Wszystko stanie wtedy.

 

Lecz najrozsądniejsza jak dotąd forma protestu według mnie to całkowicie przestać tankować na Orlenie, Lotosie i Petrochemii. Jest tyle innych stacji. A jak tym firmom znacząco skurczą się zyski, to zaczną obniżać ceny i oni wpłyną na polityków, by ci obniżyli akcyzę. A w sumie o to właśnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram ich akcje jak bede mogl to sie nawet do Gliwic wybiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to całkowicie przestać tankować na Orlenie, Lotosie i Petrochemii

Był o tym temat i co?

Umarł bo się zieloni czepiali..........

Ja omijam duże koncerny od bardzo dawna....

...miałem znajomego co pracował na Orlenie i jeszcze jakimś dużym koncernie...i jakoś nie był zatrudniony przez żaden z nich...sprzedał mi kilka fajnych aspektów pracy w takim koncernie....ogólnie to maja przechlapane ...świątek piatek po 12- 14 godzin i jeszcze użeranie se z klientami.......

 

Coś tam nasz rząd niby radził w kwestii cen......oficjalnie a nieoficjalnie...kto to wie o czym była dyskusja.

Ale trochę propagandą wali z mediów...jak mówili ze w europie tylko dwa kraje mają tańszą ropę a jeden benzynę to sie zdziwiłem że nasi wschodni sąsiedzi nie należą do Europy.

Jakoś nie dosłyszałem ze chodzi o UE.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej ceny paliwa, to fakt mamy prawie najtansze paliwo w UE (bodajze 3 miejsce), Ale ile litrow tego paliwa mozemy sobie kupic za najnizsza krajowa pensje to juz jestesmy na samym koncu!!

Co do ceny teraz to chyba ( na oko) 52, albo 54% to haracz dla panstwa - akcyza, podatki w litrze paliwa.

Gdzies ostatnio slyszalem, albo w tv ogladalem ktorys "madry" mniej znany z rzadu mowil ze ceny paliw ida w gore bo, zasoby ropy na swiecie sie kurcza. No myslalem ze ze smiechu w gacie puszcze <lol>

Doja, nas i beda doic, bo przeciez dziure budzetowa musza zalatac, a za cos trzeba bylo kupic nowe wozy zeby nasz kochany rzadzacy jakims 3 czy 5 letnim trupem nie jezdzil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do ceny teraz to chyba ( na oko) 52, albo 54% to haracz dla panstwa - akcyza, podatki w litrze paliwa.

 

Prawie 50%, ale wliczając marże rafinerii i sprzedawców detalicznych, to dochodzi do 60%. Ogólnie cena litra ropy (jego wyprodukowania bez marż i podatków to 40% ceny którą widzimy na stacjach. Reszta to marże i podatki, które mamy jedne z najwyższych na świecie. Jak prosto policzyć litr ropy za który płacimy 6 zł od producenta bez marż wychodzi za 2,40. Po marżach (producenta i stacji i kosztach transportu) kosztuje 2,90. Reszta to podatki. Zamiast nas łoić na podatkach lepiej je obniżyć i sprzedawać więcej paliwa. Wtedy będą tańsze produkty, których ludzie kupią więcej. I rząd się wzbogaci. Czemu Niemcy bogaty w końcu kraj psioczą na 19% VAT? U nas jakby był 19%, to byśmy tańczyli z radości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedawać więcej paliwa. Wtedy będą tańsze produkty, których ludzie kupią więcej. I rząd się wzbogaci

Święta prawda, bogatsze społeczeństwo to i bogatszy kraj, nikt by sie nie bawił w domorosłą złotą rączkę bo go nie stać...

...ale znów władza w ręce ludu to już było i też się nie sprawdziło.... system miażdży wszystko.

 

Ale wszystko ma dwie strony...konsumpcjonizm i rozwój gospodarczy to też w końcu nic dobrego nie wróży.

 

Możemy wyjść na ulicę i co........w polisach AC była kiedyś wzmianka że za samochód biorący udział czytaj. uszkodzony podczas demonstracji odszkodowanie nie będzie wypłacone.

Mamy prawo wyboru więc z niego korzystajmy... starajmy sie wybierać ludzi którzy dążą do celu i mają w tym jakieś doświadczenie a nie bądźmy złośliwi i na przekór innym nie głosujemy na transseksualistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Święta prawda, bogatsze społeczeństwo to i bogatszy kraj, nikt by sie nie bawił w domorosłą złotą rączkę bo go nie stać...

 

Dokładnie ale w Polskim kraju jeszcze długo wody w Wiśle upłynie zanim ludzie to zrozumieją bo w rządzących wątpię oni w ogóle nie myślą chyba że jest to przemyślane działanie na szkodę państwa i obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co? Ja bedziecie tankować za 5 zł to kogo wkurwicie? Naczelnego kaszuba RP czy tych ze stacji?

Żeby nie było, ja zarabiam jeżdżeniem samochodem i już nie wyrabiam, również nie uważam że siedzenie na dupie bezczynnie przyniesie jakikolwiek efekt ale ten rząd dostał drugą kadencję i uważa że jest dobrze a będzie lepiej-czytaj: ma to głęboko w życi!

Lubię to
Dali kiedyś przykład rolnicy jak się blokuje drogi. Górnicy przyjechali pod sejm na ostro się przywitali i mają spokój. Co maja zrobić kierowcy? Kiedyś już był taki protest, że kierowcy płacili drobnym bilonem, albo kupowali min ilość paliwa 1-2 litra.
To było w Brzegu protest przeciw podwyżkom cen paliw w/w mieście.
Dali kiedyś przykład rolnicy jak się blokuje drogi. Górnicy przyjechali pod sejm na ostro się przywitali i mają spokój. Co maja zrobić kierowcy? Kiedyś już był taki protest, że kierowcy płacili drobnym bilonem, albo kupowali min ilość paliwa 1-2 litra.
ble ble ble i się zrobiła polityka na forum motoryzacyjnym

Fajnie macie idźcie blokować , głosować czy co tam jeszcze a ja k..wa tego dnia do 15 muszę pojechać pod Opole, nakręcić kilka ujęć do filmu promocyjnego i tego samego dnia wrócić pod Szczecin. Będę w samym centrum tego młyna i co mam zrobić. Będę zmuszony brać udział w tym "weselu". Nie uśmiecha mi sie to, jest to akcja wymierzona w samych użytkowników dróg. I tyle. Lebow ma rację to nic nie da oprócz tego że nie będę lubił samych protestujących a rząd zrobi i tak swoje. Zablokować głównego winowajcę to jest protest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechali górnicy - wywalczyli. Co my mamy zrobić? Podjechać możliwie największą ilością głośnych aut i motorów i na znak zrobić im melodię z wyjących motorów. Niech powyją z minutę a potem cisza. I słowa - Wy zabiliście tą muzykę. I wyć do skutku każdego dnia! Wyobrażacie sobie tak ze 300 wyjących maszyn? Wtedy taki protest będzie słynny na cały świat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojechali górnicy - wywalczyli

Przepraszam, co wywalczyli.....? Bo jakoś nie jestem w temacie.

Znałem kilku śląskich górników, było to ponad 15 lat temu, jakoś nie narzekali na płace ....wręcz przeciwnie byli panami życia.

 

zrobić im melodię z wyjących motorów

 

Nie lepiej zlać benzynę w butelke i im koktajla zapuścić.

 

Przypomniał mi sie kawał.

 

Jak w korku kierowcy rozmawiają że prezydenta porwali i zagrozili że go podpalą jak im nie zapłacą.

Na co jeden z kierowców że zbiórkę już rozpoczęli.

Drugi pyta sie ile mają.

Na co ten.

-Jakieś piętnaście litrów benzyny już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej zlać benzynę w butelke i im koktajla zapuścić.

 

W butelkę zlać? Może i by dało radę - po poproszeniu 400 kierowców może i ćwiartka by się uzbierała a i tak większość by dała ostatnie krople...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedziach Włodka widać,że też jest lekko wkurwiony na obecną sytuację co mnie nie dziwi ,lecz metody iście powstańcze nam tu serwuje :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie sa wysokie ceny paliw, tylko niskie zarobki w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wypowiedziach Włodka widać,że też jest lekko wkurwiony na obecną sytuację co mnie nie dziwi ,lecz metody iście powstańcze nam tu serwuje :hyhy

To żeby deko rozładować :

e313a1c5bfb6e2eem.jpg

 

Wezmę udział w protescie w Warszawie, trzeba ruszyć dopska i zacząć coś robić, bo zdziałać coś można jedynie, gdy się połączymy.

Do zobaczenia na miejscu.

Edytowane przez SuVW_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwo po 8zł i 160L brak do mojego TDI'ka będę często wyjeżdźał na zagraniczne wycieczki :P

 

Podoba/ł mi się kraj gdzie za godzinę pracy kupowałem 6,5L ON :danek

Chyba tam wracam :tankujemy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi w jaki sposób można wpływać na cenę benzyny. Po co te protesty.

Cena benzyny to:

a)cena baryłki - uzależniona od wielu czynników, między innymi future na brent oil, ale na to nie mamy wpływu.

b)kurs złotego - też uwarunkowany wieloma czynnikami, mało zależne od nas

c)akcyza - wymogi unijne itp - nic nie zrobimy.

b)vat - nie można obniżyć vatu tylko na paliwo. Nasze prawo na to nie zezwala. Trzeba obniżyć vat na wszystko wtedy automatycznie spadnie i na paliwo - obecna sytuacja ekonomiczna nie pozwala na obniżkę vatu.

c)tzw. podatek drogowy - to ok 10 gr w cenie paliwa - kropla w morzu

d)marża stacji - nie jest wygórowana.

 

Rząd w jakiś sposób stara się poprzez pakiety kontrolne orlenu i lotosu wpływać na cenę, ale to sa spółki giełdowe. Rządzą się innymi prawami - muszą zarabiać.

 

Gdzie zatem według was jest pole do działania. Argumenty w stylu - w innych krajach można za średnią krajową kupić więcej jest bez sensu, bo cena baryłki, kurs dolara i akcyza nie znają takich pojęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, nie problem w tym że mamy za drogie Paliwo bo mamy jeszcze samo paliwo tanie w porównaniu do UE:

Niemcy ~1,4 E 6-6,5PLN

(tylko shengen) Norwegia ~ 14NOK 6,8-7,3PLN

Francja ~1,5E to co niemcy

 

Problem w przeliczniku. Godzina pracy do ilości towaru jaki można kupić.

 

Produkcja/ sprzedaż itd w każdym kraju jest mniej więcej na podobnym poziomie z podobnymi kosztami.

 

Argumenty w stylu - w innych krajach można za średnią krajową kupić więcej jest bez sensu

Właśnie to jest najbardziej z sensem... wszystko inne próbuje wyrównać cenom zachodnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności