Skocz do zawartości
kaniol

Jakiej firmy cewki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Passat 1.8t AWT po chipsie 187HP poszła jedna cewka. Kupiłem komplet zamienników 80zl/szt i porażka jedna od razu nie działała a druga przestała działać po 15 min. Chciałem zaoszczędzić bo nie mogłem znaleźć żadnych postów na forach odradzających zakup zamienników ale cudu za tą cenę się nie spodziewałem.

 

Mam dwa pytania:

- Czy jest sens zakupu jednej sztuki? Bo tylko jedna mi nie działa. Czy trzeba kupić komplet?

- Jakiej firmy kupić cewki? Może Beru? Bo dzwoniłem do ASO VW i mi powiedzieli, że moich tj 06B 905 115L już nie robią i w zamian ich sprzedają ulepszone 06B 905 115S, których nie ma w Polsce i trzeba sprowadzić z Niemiec, czas oczekiwania ok tygodnia a cena 183zł/szt. Czyli niezła kaska przy zakupie kompletu :-/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zadzwonić w związku z akcją serwisową - może się załapiesz. =>http://forum.vw-passat.pl/threads/98549-akcja-serwisowa-cewki-zaplonowe

 

Mi ASO przysłało pisemko, że moje auto jest objęte akcją, ale było już po ptokach, cewki mi padły z rok wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest sens zakupu jednej sztuki?

Ja uważam, że jest sens, sam tak też robiłem.

 

Jakiej firmy kupić cewki? Może Beru?

Najlepiej właśnie oryginał z ASO. W zeszłym roku płaciłem o 20zł mniej.

 

PS. Gdybyś był zainteresowany kupnem używanej oryginalnej to mam na zbyciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nowe i firmowe niekoniecznie z aso, zamienniki odpadają jeżeli chodzi o cewki, czujniki itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super gdybym się załapał:D A co sądzicie o tych cewkach BERU? bo dużo ludzi pisze że je ma i cena też pasuje bo 112zł/szt. A typowo oryginalnych VW nie mogę znaleźć na Alle...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam beru od nowości a to już 14 lat więc nic im nie mogę zarzucić. Bierz miało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłoby super gdybym się załapał

Załapać się możesz, ale aby Ci wymienili musisz mieć założone oryginalne te na, których wyjechał z fabryki, bo tylko te podlegają akcji serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można brać beru są naprawde dobre nie trafiłem jeszcze na żadną uszkodzoną i z żywotnością niczym nie odbiegają od ori z ASO, można również kupić boscha ale tylko pod warunkiem że ze sprawdzonego źródła typu dobry sklep a nie z allegro bo ostatnio bardzo dużo podróbek się trafia. Co do wymiany to wymieniać pojedyńczo najlepiej z kompletem świec gdyż stare i wypalone świece przyczyniaja się kończenia się cewek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wypowiedzi. :-) Zadzwoniłem do ASO i jestem umówiony na czwartek na wymianę w ramach akcji serwisowej :):) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić meyle, bylem zdziwiony jak sprzedawca mi je zaproponowal bo raczej kojarzylem je z hamulcami;p tak czy siak jakis czas temu zamontowalem je, wyglada to tak - cewka zapłonowa, i jestem zadowolony, wszystko ladnie dziala, pierwsze mrozy moj uklad zaplonowy przetrwal na piatke:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem komplet zamienników 80zl/szt
Panowie dziękuję za wypowiedzi. :-) Zadzwoniłem do ASO i jestem umówiony na czwartek na wymianę w ramach akcji serwisowej

Jak na razie to umówiłeś się na sprawdzenie. W czwartek się przekonasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne cewki więc powinni wymienić :) a poza tym dobrze słyszałem od pana z serwisu: "zapraszam na wymianę" a nie na sprawdzenie hehe więc teraz muszą wymienić hahaha ;)

Edytowane przez kaniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja wiedział to co wiem teraz, to bym jakieś zepsute kupił oryginały a w ASO by mi na nówki wymienili, a tak to tylko 2 szt. bo z dwóch pozostałych jedna była zamiennikiem a druga już nowym typem kupionym w Niemczech. Ale zawsze to 2szt. jak ktoś wyżej napisał po 189zł/szt. Zawsze to coś!! :) POLECAM WSZYSTKIM Z SILNIKIEM AWT AKCJĘ SERWISOWĄ!!! Trwa i wymieniają wszystkim!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POLECAM WSZYSTKIM Z SILNIKIEM AWT AKCJĘ SERWISOWĄ!!! Trwa i wymieniają wszystkim!!!

Potwierdzam!! U mnie wymienili dwie ale na szczęście jedną z nich była ta, która mi padła:) Teraz pozostaje mi tylko kupić w ASO dwie sztuki ale przynajmniej zapłacę tyle co za komplet zamienników a zawsze to oryginały:) Natomiast co do kupowania używanych oryginalnych, żeby je później wymienili mija się z celem ponieważ ja miałem wszystkie cewki jednakowego modelu tj 06B 905 115L ale w ASO mają konkretną listę numerów wadliwych cewek i tak jak u mnie w jednym modelu mogą być tylko dwie wadliwe:/

Pozdrawiam

Edytowane przez kaniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sorki za odgrzewanie kotleta ale sprawa pilna :Dhttp://allegro.pl/cewka-bosch-octavia-vw-golf-iv-bora-passat-b5-1-8t-i3804816705.html Myślicie ze org? Jak pytam po punktach sprzedaży to coś w okolicy 200 wołaja:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ponieważ nie mogę jeszcze zakładać tematu nowego, a innego tematu na forum nie widziałem, dołanczam się i pytam:

jakiej firmy cewkę zapłonową polecacie do passata b5 fl 1.6 alz 2003-

znalazłem taką stronę: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/15421/503000000/

 

z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka najlepsza z tych trzech i czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ,Beru najlepsza i najdroższa(podobnie jak kable wn,świece niekoniecznie najlepsze szczególnie jak masz LPG),NGK porównywalna z Beru i tańsza sam mam w swoim w konfiguracji z kablami beru i świecami NGK. Ja nie narzekam i moi klienci również.Tej ostatniej nie znam więc nie powiem nic na jej temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy uszkodzona cewka może być przyczyną że auto nie chce odpalić mój pasek na to choruje raz na jakiś czas pali ładnie a jak się zagrzeje to lipa kręci kręci i nic postoji z godzine i pali od strzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności