Skocz do zawartości
rosiel

akcja serwisowa cewki zaplonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

W Anglii w zeszlym tygodniu wyszla duza akcja serwisowa na cewki zaplonowe w silnikach 1.8,1.8 t itp. obejmujaca 75000 aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś konkretnie roczniki i modele silników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja jest po nr czesci.szczegoly wkrotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja 28f5 Mam tabele jakie cewki w jakich silnikach sa poprawne.w innych przypadkach wymienia sie na nowe.Tabele sa troche za dlugie i nie chce mi sie wszystkiego wklepywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akcja 28f5 Mam tabele jakie cewki w jakich silnikach sa poprawne.w innych przypadkach wymienia sie na nowe.Tabele sa troche za dlugie i nie chce mi sie wszystkiego wklepywac.
to zarzuć stroną z tabelą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też mogliby tak zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w ramach tej akcji dokonano wymiany w moim aucie.

silnik 2.0 tfsi BWA z grudnia 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja 28F5/03 - wymienione 4 cewki na nowe, szybko i bez żadnych problemów.

Passat 1.8T AWT

Dzwońcie do ASO i dowiadujcie się czy akcja obejmuje Wasze auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakieś konkretne roczniki ,objęte są tą akcją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonile do aso i powiedziano, ze wymieniaja, owszem, ale po vinie, czyli dane auto. Inormacja telefoniczna lub pisemna do wlasciciela pojazdu, ktory serwisowal je w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Dzwoniłem właśnie do ASO w Toruniu. Podałem VIN i jestem na jutro na 17 umówiony na wymianę cewek. Książka serwisowa nie jest potrzebna do szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mój vin nie znalazł się na liście :/:

Sprawdzałem to w ASO w Łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie wychodzi na to, że wymieniają w silnikach od 1.8T wzwyż, od rocznika 2001 wzwyż. W AWT chyba są inne cewki niż w APU. Jutro zadzwonie i dowiem się czy mój jest na liście podejrzanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja obejmuje partię cewek o konkretnych numerach. Trzeba dzwonić do ASO i na podstawie VINu dowiecie się czy wasze auto jest objęte programem wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie dlaczego zmieniają te cewki ?? co z nimi jest nie tak ?? i czy po wymianie w ramach akcji serwisowej mogę sobie zatrzymać stare cewki?? A co jeżeli ktoś zmieniał cewki we własnym zakresie jakiś czas temu, czy też wymienią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były 2 oryginalne i 2 zamienniki wymienione w ubiegłym roku (padły obie jedna po drugiej w ciągu tygodnia).

Wymienili wszystkie, starych cewek nie oddają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starych cewek nie mozesz zatrzymać bo serwis musi te cewki zwrócić do vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś wie dlaczego zmieniają te cewki ?? co z nimi jest nie tak ?? i czy po wymianie w ramach akcji serwisowej mogę sobie zatrzymać stare cewki?? A co jeżeli ktoś zmieniał cewki we własnym zakresie jakiś czas temu, czy też wymienią??

Między innymi dlatego ,że ten problem dotyczy prawie pół miliona Passatów niekoniecznie w wersji USA . Pożary odnotowano po raz pierwszy w 2007 roku, ale nie podjęto wówczas żadnych działań. Obecnie odnotowano 40 przypadków pożaru VW Passatów, które zdaniem ekspertów mogły być efektem wadliwych cewek. Producent odnotował jeszcze kolejnych 199 przypadków, ale w nich auta się nie zapaliły. Było też pare przypadków w PL , ostatni miesiąc temu w W-wie na ul. Ostrobramskiej.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzwonilem dzis do servisu VW Marszalek i jestem umowiony na srode na 16 na wymiane cewek:))) bez zadnych problemow:)) silnik AWT. pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO w Siedlcach i moje auto nie jest podejrzane. Tak jak myślałem 1.8T przed FL nie podlegają akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności