Skocz do zawartości
brat koala

Strasznie denerwujący dźwięk . Ktokolwiek słyszał , ktokolwiek wie....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny , niestety muszę się z wami podzielić moim kolejnym problemem i być może ktoś mi pomoże.

Kilka dni temu, postanowiłem zaślepić zawór recyrkulacji i od tego się zaczęło , dzień później pojawił się dziwny dźwięk coś jakby buczenie , świszczenie nie wiem jak to ubrać w słowa ale do rzeczy jest to coś tak strasznie denerwujące że nie mogę skupić się na jeździe , ten dźwięk jest słyszalny od 1600 do 3000 a potem zanika, może nie zanika ale ma taką amplitudę że nie słyszę,

próbowałem ustalić z kumplem skąd on dobiega i nie wiem , na pewno z przodu ,

w filmie który można obejrzeć słyszalne jest takie UUUUUUUUUUUUUUU od 9 sekundy kiedy dodaje i odejmuję gaz

co ważne jest to skorelowane z gazem

 

poproszę o jakąkolwiek podpowiedź gdzie tego gó...a szukać

 

 

 

może ktoś miał podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego popraw ten filmik bo tu nic nie słychać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś poziom oliwy w zbiorniczku od wspomagania kierownicy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność przewodów turbina-kolektor dolotowy.

Rzuć okiem na filtr powietrza.

Zgadywanka....

A jeśli nic nie znajdziesz, zrezygnuj z modyfikacji EGR-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łożysko?

jakie łożysku tu ewidentnie słuchać jak by był źle założony filtr powietrza labo rura od turbo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie słychać tak jak w domu przy przeciągu pod drzwiami wieje bardzo podobny dźwięk sory za prównanie ale tak się mi skojarzyło MATI766 może mieć racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak dzisiaj jechałem, krew mnie zalewała i mysląłem

1.nie jest to z pewnościa ubytek płynu do wspomagania bo sprawdziłem

2.jesli ktoś uwaznie przeczytał mój post i obejrzał mój marny filmik to słyszy te dźwięki i nie trzeba tu sprzętu klasy HI-FI

3.ok jeśli łożysko to które jest tak bezpośrednio powiązane z gazem, daje odrobine a tam gwiżdże jak Mike Oldfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na postoju tez tak jest czy tylko jak jedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten dźwięk jest tylko w czasie jazdy, a nie na postoju to obstawiam uszczelkę pod kolektorem dolotowym. Miałem podobny przypadek i ciężko to było zdiagnozować gdzie jest nieszczelność. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie te kolektory lubią pękać u mnie akurat była sama uszczelka nie kupuj papierowej kupuj metalową z serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

A mi to wskazuje na nieszczelność tegoż właśnie EGRu. Hałas słychać w zakresie załączania turbiny. Tym bym się sugerował. Jak zaślepiłeś EGR? Odkręcałeś dolot spalin do niego? Jeśli tak, to tam szukaj nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

cały czas się z tym borykam

choć przed kilkoma minutami udało mi się coś ustalić , mianowicie jak zdejmę wężyk podciśnienia z gruszki ( tam gdzie jest sztanga ) turbiny to jest ok , jak zakładam to znowu jest ten wku......cy dźwięk , czyżby turbina chciała umrzeć ????

zauważyłem że w momencie dawania gazu kiedy załącza się turbo to tam musi być coś co powoduje że gwiżdże

auto zbiera się dobrze, nie widzę spadków mocy

co mogę jeszcze sam sprawdzić???

dzieki za pomoc chłopaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę i ja się pod temat,

w moim przypadku, cały czas coś tłucze się pod maską... Jak uchylę sobie okno, i nawet powoli jadę po jakiś nierównościach, dziurach etc to ciągle coś tam się telepie, na pewno jest to jakaś blaszka, metal jakiś... Wydawać by się mogło, że to coś z zawieszeniem, ale niedawno robiłem i jest wszystko ok.. Dźwięk dochodzi mniej więcej tak ze środkowej części, jakaś sztangielka, pręcik... Jest coś tam takiego co powinienem szukać, bo gołym okiem nic nie znajduję... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jak masz zaslepiony EGR, czy tylko blaszka + zdjety wezyk z grzybra i wkrecona sruba ?? co jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszka plus wkręcona sruba w węzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wyszło szydło z wora

to była turbina

szi is ded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się do tematu. W passacie 1.9 tdi 130km awx jest słyszalny taki głośny dzwięk po odpuszczeniu gazu. Objawia się to tym, że jak przegazuje do około 3 tys obr i wyżej, po odpuszczeniu pedału gazu (do zera, nie trzyma wtedy nogi na nim i samochód schodzi z obrotów), słychac jak powietrze gdzieś ma ciężko z ujściem. Pojawiło się to po tym jak mechanik wymienił rozrząd, ale on twierdzi, że to nie jest jego wina. Wygląda to tak, jakby powietrze z turbiny szło w drugą stronę, po odpuszczeniu gazu. Sprawdzaliśmy wszystkie węzyki koło turba i wygląda, że są dobrze założone. Co to może być? Dodam, ze w ukladzie dolotowym jest troche oleju, ale turbo nie ma dużego luzu. Sprawdzali to ludzie którzy regeneruja turbiny. Prosze o pomoc, bo nie wiadomo co jest. Samochód ma moc, innych objawow poza dziwnym dzwiekiem nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky

Mi to wygladalo na dzwiek podobny do tzw. turbo surge. Podobny dzwiek pojawia się po wycieciu katalizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności