Skocz do zawartości
Gość Toffik

Trzeszczący kokpit

Rekomendowane odpowiedzi

gorgon zdejmij tylnie zagłowki, w srodku zaglowka czesto łamia sie takie plastykowe tulejki i one lataja, cwierkaja czy jak to zwal, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor11 dzięki za radę - ale już odkryłem wadę :)

Piszczał mechanizm blokujący oparcie tylnej kanapy, dostał w zęby WD-40 i jest ok. Już zapomniałem o tym pisku. Teraz mam jakieś brzęczenie w drzwiach kierowcy (na pewnym zakresie obrotów silnika - pewnie związane z drganiami pochodzącymi z pod maski). Na szczęście rzadko się to uaktywnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś z was takiego specyfiku co się zwie smar teflonowy? Zastanawiałem się nad użyciem tego w walcze z moją piszczałką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była jedna z przyczyn dla której zmieniłem Passata B5 na Avensis II, T25.

U mnie filc wepchnięty pomagał na trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd 40 sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stary temat ale jesli ktos moze pomóc to prosze , niech mi napisze jak rozebrac srodkowy słupek od strony kierowcy??? nie ma tam zadnych srub ani wkretów czy on jest na zatrzaskach a jesli tak to gdzie sa bo niechce niczego urwac.Trzeszczy mi tam jak cholera i normanie dostaje szału. Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To stary temat ale jesli ktos moze pomóc to prosze , niech mi napisze jak rozebrac srodkowy słupek od strony kierowcy??? nie ma tam zadnych srub ani wkretów czy on jest na zatrzaskach a jesli tak to gdzie sa bo niechce niczego urwac.Trzeszczy mi tam jak cholera i normanie dostaje szału. Z góry dzięki

 

Spróbuj tutaj,moze to ci pomoże.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego ale tu jest tylko kokpit a pytałem o srodkowy słupek od kierowcy i ponawiam prosbe jesli ktos ma taka wiedze prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To stary temat ale jesli ktos moze pomóc to prosze , niech mi napisze jak rozebrac srodkowy słupek od strony kierowcy??? nie ma tam zadnych srub ani wkretów czy on jest na zatrzaskach a jesli tak to gdzie sa bo niechce niczego urwac.Trzeszczy mi tam jak cholera i normanie dostaje szału. Z góry dzieki

 

środkowy słupek?

 

jeśli chodzi Ci po prostu o słupek, to jest na zatrzaskach. Ściągasz uszczelkę drzwi i delikatnie podważasz słupek zaczynając od góry. Spinki są tak skonstruowane, że albo zostaną w blasze i trzeba będzie je wyciągać albo wyskoczą i zostaną w słupku. Nic raczej nie połamiesz (chyba że zerwiesz cały słupek jednym ruchem...). Delikatnie, z wyczuciem i ładnie zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy macie jakis sposob na piszczaca tylna polke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam myślę ze czas odświeżyć temat od miesiąca borykam sie z trzeszczeniem z środka kokpitu i dzisiaj złapałem za niego i ciągnąłem do mnie i z powrotem i słuchać te właśnie trzeszczenie i nie wiem teraz co mam zrobić myślę ze wd 40 to zły pomysł miał ktoś takie coś i stosował coś innego niż to co pisali wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pomysł z wd-40 wydaje się chwilowy, może ktoś dokładnie opisać jaką konkretnie gumę wcisnąć pomiędzy kokpit a szybę? i czy to faktycznie działa na dłuższą mete?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czarna kartkę ( tektura) poskładaną na kilkanaście razy i włożoną w róg szyby od strony pasażera co kokpit odciska od szyby w rogu tylko. Mi to pomaga + kartki nie widać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dev14 po raz kolejny dzięki za poradę ;) zbieram informacje przez zimę by ruszyć jak tylko się ociepli na zewnątrz i troche pobawić się w dłubanie aby poprawić komfort jazdy :) troche tego bedzie:mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,trzeszczy mi kokpit dokładnie nad licznikiem.Przy skręcaniu w lewo lub prawo,gdy są przeciążenia,jest to tak wkurzające,że dostaje szału.Nie mam pomysłu na to,bo nie jestem melomanem...,a rozbierać całego kokpitu mie mam zamiaru,bo to się mija z celem i wydatkiem pieniążków.

Może ktoś coś poradzi nowego na ta dolegliwość...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema sąsiad z "sąsiedniego" miasta:P U mnie też trzeszczy, zakładam górną rozpórkę zobaczymy co zmieni, u mnie w rogu wciśnięty obecnie jest papierek czarny i nie trzeszczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polonez15-witam krajana.!!!.W którym rogu umieściłeś cudowny czarny papierek...???To była metoda prób i błędów może??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj prawy ( pasażer) róg , ale metoda prób i błędów najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kierowcy:P Bywam często w Hajnie więc możemy się spotkać. Czyżby szary Pasek?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności