Skocz do zawartości
Gość Toffik

Trzeszczący kokpit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Toffik

pomocy,

 

kokpit w moim pasku zaczął niemiłosiernie trzeszczeć na nierównościach,

w ASO powiedzieli że naprawa będzie czasochłonna i droga a efekt nie jest gwarantowany, bo muszą go zdemontować w całości, oczyścić i po kolei zmontować

 

czy można na to jakoś zaradzić, może są jakies kosmetyki??

 

czy trzeba nauczyć się z tym żyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są.Tylko nie nazwałbym tego kosmetykiem :) .

Nazywa się WD-40 :)

Trzeba go wpryskać(przez rurke dołączoną do zestwu) pomiędzy szybe a kokpit na całej szerokości.Udstąpi jak ręką odjoł

Koszt naprawy 20zł. Czas około 20sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo - trzeszczący kokpit.

Wymyśliłem sam, żeby między przednią szybę a kokpit wepchnąć na całej szerokości gumową uszczelkę. Prawie tego nie widać, jest równiutko wsunięta, a trzeszczenie minęło calkowicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś na forum pisał że zastosował gąpkę zamiest uszczeli i też pomogło, tego typu rozwiązania są chyba najlepsze, ładnie to wcisnąć, a co wystaje podciąć skalpelem i jest cacy :)

 

WD40 to raczej tylko przejściowy środek (półśrodek) trzeszczenia po pewnym czasie powrócą

 

a wydawać kupe kasy żeby to zrobili (albo i nie) w aso to przesada :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam fajny tani sposób na wyciszenie wszystkich trzeszczących elementów we wszystkich samochodach.

 

1. Mała roleczka izolacji do przewodów - (materiałowa - welurowa) tak jak okręca się fabrycznie wiązki przewodów. Koszt jednej rolki izolacji to jakieś kilka zł. Izolacja dostępna jest prawie we wszystkich większych sklepach motoryzacyjnych, elektrycznych, elektronicznych, giełdach, marketach, itp.

 

2. Sposób wyciszenia - izolację lub kawałek przykleić przed przykręceniem elementów a w miejscu otworu robimy otworek i skręcamy elementy ze sobą. W miejscach bardzo ocierających się lub skrzypiących można psiknąć sprayem do konserwacji tapicerek (Plak), lub nasączyć niewielką ilość zwykłego smaru.

 

3. Izolację można również stosować do trzeszczących boczków tapicerki drzwiowej, do wszystkich mocowań kokpitu, schowków, przegródek, wiązek kablowych, itp.

 

4. Efekt naprawdę skuteczny - montaż prosty - niska cena - starcza na wiele lat.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pukal kokpit na zakretach .wsadzilem gabke no i (trzeba uwazac mi szyba pekla?heheh.ale przestalo.teraz puka przy hamowaniu ale sie wstrzymuje z gabka.proboje wd 40.pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi trzaska ta kratka od nawiewu przednij szyby juz mam tego dosc i zaczelo tez strzelac kolo regulacji lusterek w drzwiacg wrrrr. A stalo sie to jak zalozylem nowe zimowki :przestraszony: Ale ze co ze bardziej miekkie ze dziury bardziej czuc nie mam pojecia ale trzaski tych plastikow są żenujące :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Toffik

dzieki za porady,

 

może ktoś jeszcze ma jakąś złotą myśl???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei coś drży przy końcu kokpitu pod szybą - gdy wsiadam do auta i plastiki sa zimne jest OK ale gdy przez jakis czas z nawiewów wieje cieple powietrze pod krawędzią kokpitu zaczyna coś drżeć przy niskich obrotach albo jak postukam reką w kokpit..

Podejrzewam że jest tam jakas gąbka lub cos podobnego bo gdy dociskam krawędź kokpitu pod szybą słyszę jak coś się odkleja- chwile po takim docisnięciu nic nie drży a potem znowu (prawdopodobnie tą gąbka się znowu odkleja).

 

Czy ktoś wie co można na to poradzić albo jak się tam dostać żeby się przyjżeć?

 

A kokpit tez mi tak delikatnie czasem "tyka" przy zakrętach albo na nierównościach ale poczekam co będzie gdy się ociepli - gdy jest zimno plastiki się kurczą, wiosną gdy się od temperatury rozciągną może przestanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeszczy panel środkowy w okolicach radia i climatronica.Rozbierałem już go z dziesięć razy i trzeszczenie ustępowało,ale tylko chwilowo.Zlikwidowałem wszystkie naprężenia i całość z psiukałem silikonem w sprayu.Efekt był dobry,ale tylko na chwilę.Może podsunie mi Ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem te duze zaslepki po bokach kokpitu, poluzowałem 2 śruby którymi jest górna czesc przykrecona i sprawdzajac efekt dociskalem albo odciagalem kokpit przykrecajac go po każdej takiej czynności i z jednej strony trzeszczenie ustapiło a z drugiej wciaż nie znalazłem odpowiedniego położenia ale w końcu mam nadzieje się uda... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zaś inny problem od czasu do czusu lusterko w kabinie mi trzeszczy musze go przesatawić żeby przestało jak to uciszyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że walczę z wiatrakami. WD40 pomogło na 5 minut. Nie próbowałem jeszcze nic wciskań między szybę, a kokpit, ale chyba spróbuję.

ps.

Na 100% pomaga radio na fulla. Nic wtedy nie trzeszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam następujący problem. przy włączonym silniku słyszę brzęczenie gdzieś od strony schowka. podoba mi się pomysł z izolacją ale nie wiem w którym dokładnie miejscu ją przykleić aby dało to efekt... ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic w porównaniu z piskami jakie są u mnie - szlak mnie trafia na samą myśl. Otóż coś piszczy z tyłu w okolicy rolety, lub osłony plastikowej pod szybą przedziału bagażnika ewentualnie siedzenie. Taki sam pisk czasami wydobywa się z fotela kierowcy - tu pomogło odkręcenie do końca regulacji lędźwiowej, ale co to za rozwiązanie!? Najgorsze jest to, że jak posadzę kogoś do tyłu żeby nasłuchiwał co to tak piszczy i wpienia w czasie jazdy to nie można tego zlokalizować. Bo dźwięk dochodzi jakby z kilku stron albo w ogóle tego nie słychać :( I bądź tu mądry. Szybciej się do tego przyzwyczaję niż dojdę co jest przyczyną. Chyba, że pomożecie :)

 

Co do kokpitu i użycia WD 40 to myślę, że to nie jest dobry pomysł - u mnie po użyciu tak zwanego "wynalazku" do odkażania przewodów wentylacyjnych z jednej obudowy kratki zlazła powłoka i teraz mam białe dziadostwo na czarnym tle..... nie wiadomo jak inne świństwa działają na nasze kokpity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... az mi sie woda w glowie gotuje jak to wszystko czytam. Wedlug mnie sa tylko dwa skuteczne wyjscia:

1. Radio na fula...

2. Zmiana miejsca zamieszkania na takie gdzie pokonywane drogi nie maja ubytkow w nawierzchni. (w PL bedzie to bardzo trudne)

 

a tak na serio to nie mam recepty na piszczaca i trzeszczaca deske, ale wiem czego nie robic zeby bylo cicho. Chodzi mi o te wszystkie nablyszczacze w spreju. Czytalem gdzies w jakims naukowym pismie ze to one pradokslanie uszkadzaja plastic i czynia go lamliwym co przeklada sie na bezposrednio na to cholerene skrzypienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorgon,

 

Ja obstawiam:

- mocowanie rolety w plastikach (podłóż pod punkty mocowania np. chusteczkę higieniczną i zobacz czy ustapi)

- mocowanie tylnej kanapy (patent jw.)

 

Ja tak zrobiłem u siebie i przynajmniej z tyłu mam ciszę :) Docelowo planuje zastosować pod roletę jakąś cienka gumę, pod bolce od kanapy np. taśmę izolacyjną.

 

pozdr,

w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie roleta już próbowałem jeździć bez niej .... natomiast mocowanie tylnej kanapy też odpada , podłożyłem tam gąbkę - poza tym jak miałem pasażerów z tylu też piszczeło

Aaaa..... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a mi skrzeczy poduszka kierowcy... Próbowałem już talk tam w strzykawce zapodać jednak nic nie pomogło... Wd nie chce bo spodnie brudne później mogą być... Ma ktoś jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlen

W moim B6 trzeszczą plastikowe panele wzdłuż deski rozsdzielczej, można na to coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności