Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy. Próbuje wgrać mapy v13 east z karty sd. Wszystko robię jak trzeba i radio się resetuje chwilę mieli płytę i zaraz ja wywala i jest czarny ekran. W czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabijasz radio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabijasz radio...

 

lubimy takich co nie?mozna im tlumaczyc ze sd to gowno a oni dalej swoje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Robiłem tak z v12 i poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? Robiłem tak z v12 i poszlo

Jak byłeś malutki to pewnie latałeś po plaży bez majtek. Wtedy też poszło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wtedy z cd Ale nie poszło. Możliwe że mam laser do czyszczenia. Dlatego zrobiłem to z sd. Teraz też chętnie bym nagrał to z płytki Ale boję się rozbierać radio i czyścić soczewke. Pomóżcie proszę a nie nabijajcie się i krytykujcie. Jestem laikiem w tym temacie. A kolega z Gliwic mógł by pomóc? Mieszkam w Będzinie. Tak Aleppo to w ogóle bym narazie nie aktualizowal na v13 ale jadę do Chorwacji na wakacje i potrzebuje wschód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagraj mapy na dvd, opis tego(jak nagrac) masz w tym watku conajmniej kilkanascie razy

jak CI kolega z gliwic nie pomoze to jak bys byl w duzej desperacji to mozesz podjechac do opola to CI to ogarne

 

karty sd to gowno, shit nie uzywaj!!!

to sie udaje na krotka mete, ale jak sie spartoli to wtedy mozesz nie miec wyboru tylko radio do wymontowania z auta i proba reanimacji na stole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :bry

Dziękuję za przyjęcie mnie do tego wspaniałego i jak bardzo pomocnego forum :dobrze.

 

1.Widziałem oferty sprzedaży na aukcjach internetowych (znanych) że są już dostępne mapy V14!

Czy ktoś, coś wie?

 

2. Po aktualizacji do softu 5238 zniknęły mi wskazania nawigacji, kompas, informacje o stacji radiowych i ogólnie media jak i aktualna prędkość, to wszystko nie jest już wyświetlane na fisie pomiędzy zegarami. (na starym sofcie 3970 wszystko działało poprawnie). Macie jakieś pomysły co zrobić aby ponownie cieszyć się tym?

 

20160512_163144.jpg

 

20160517_171346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji straciłeś kodowanie, kabelek i kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.Widziałem oferty sprzedaży na aukcjach internetowych (znanych) że są już dostępne mapy V14!

Czy ktoś, coś wie?

 

 

moze byc, bo to juz polowa roku w sumie ,a zawsze tak jakos wychodzi nowa mapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aktualizacje wychodzą na przełomie października i listopada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po aktualizacji straciłeś kodowanie, kabelek i kodowanie

 

A może podpowiesz w którym kanale tego szukać i który bit,bajt?

 

I ewentualnie jeszcze czy da się zakodować lusterka tak żeby składały i rozkladaly przy zamknieciu/otwarciu drzwi z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety co do kodowania to nie pomoge bo tego nie robilem. Mialem u siebie podobnie, ale kolega z forum zakodowal wszystko za mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czerwony FIS to protokół BAP ma być wyłączony. Przy białym lub kolorowym BAP ma być włączony. Potem reset radia i wszystko będzie znowu działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki soft mogę użyć bo brak mi pomysłów przetestowałem juz z 10 różnych, RNS 510 z końcówka A aktualnie mam 2660 i tu nie mam problemu z rozładowaniem akumulatora instalowałem 4120A ale tam mam również problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120A (modified) 5238A(modified)

 

ale musisz uwazac bo jest tyle tych softow ze mozna wywinac kopyta, sa tez takie softy ktore uwala Ci rnsa lub beda ci rozladowywac akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może sprawdzony soft 4120A lub inny bez aktualizacji Gateway-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ale jak bardzo chcesz mogę przygotować ale dopiero wieczorem (przypomnij się na PW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem na forum od dawna ale dziś musze napisać bo coś poknociłem i potrzebuję pomocy.

 

Miałem wgrany soft 5270, który wgrywałem jakieś 2 lata temu.

9c5644e43eefe3b5med.jpg

 

Wszystko śmigało, tylko dziś chciałem wgrać mapę V13 east i jest zonk. Próbowałem wypalać płyty, bezskutecznie - cały czas CD/DVD Error więc chwyciłem się opcji z kartą SD. Zrobiłem bootowalną płytkę, mapy MapToolem nagrałem na 32SD i odpaliłem. Było 31% ale trwało to nie 30 mi tylko godzinę. Po godzinie RNS wypluł płytkę i wywalił error.

 

Teraz mam takie coś:

9e1f8899d7ca9382med.jpg

 

Z tego co przeczytałem, problem może być w tym, ze najprawdopodobniej(?) mam dysk 30GB podzielony w takich proporcjach że V13 się nie mieści a update map rozwalił mi soft i teraz jest klapa.

 

pab567 pisał coś o sofcie 5238 z podziałem 60-35-5. Może to jest to czego potrzebuję?

 

Czy ktoś może mi doradzić jaki soft najlepiej wgrać do mojej Navi tak zeby można było wgrać tam V13?

Edytowane przez Mychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam obraz przy aktualizacji navi trzy lata temu... wsadziłem wtedy cd z najnuższym softem, chyba 1100 i na tym navi wystartowała, później przechodziłem na wyższe i dotarłem do 4120, który wówczas zostawiłem.

Teraz w nowym aucie też zaktualizuję tylko do 4120 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności