Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Taką że 6276 jest dla wersja C14 czyli na pewno nie nadaje się do Twojego radia.

 

czyli mapy v13 beda dzialac na 4120a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście

 

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus Koledzy.

Pab567 bardzo bardzo wielkie dzięki za pomocne informacje dotyczące aktualizacji softu. Dopiero 2 płyta poszła bez problemu. Natomiast nadal nie mogę zainstalować mapy V13. Soft wypaliłem na DVD czy czeka mnie czyszczenie laseru? czy dalej wypalać na innych płytach czy może spróbować z kartą SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść laser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba miec specjalna wersje v13 zeby wgrac z karty sd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy trzeba miec specjalna wersje v13 zeby wgrac z karty sd?

Wystarczy ściągną progrma Map Tools, którzy przegra obraz mapy na kartę SD a następnie należy wypalić płytę CD z plikiem inicjącym Informacja jak to zrobić jest w pliku wgranym na karcie SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy ściągną progrma Map Tools, którzy przegra obraz mapy na kartę SD a następnie należy wypalić płytę CD z plikiem inicjącym Informacja jak to zrobić jest w pliku wgranym na karcie SD.

 

Zrobilem wszystko jak nalezy i nie wgrywaja sie mapy, czy rzeczywiscie mozna v13 tak wgrac? czy trzeba tylko kupic wieksza plyte dvd?

 

Zatrzymuje sie na bialym polu, gdzie idzie niebieska kreska i nic dalej sie nie dzieje.

 

a gdy nagralem na cd to pozniej pokazuje blad cd/dvd.

 

kiedys wgrywalem mapy v12 i wszystko poszlo ladnie.

 

aktualnie mam soft 4120a

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wczesniejszych postach napisane jest: instalacja z karty sd to G. Zreszta wiem po swoim przykladzie. Czysc laser, mi pomogla od razu plyta czyszczaca, a zrzucalem wszystko na nagrywarke. Jak plyta nie pomoze, to rozkrecaj RNS'a i czysc recznie. Mapy v12 miescily sie na dvd, wiec RNS nie mial zbytnio problemow. V13 jest juz na dvd-l, a tam jest inna struktura i laser inaczej czyta.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wczesniejszych postach napisane jest: instalacja z karty sd to G. Zreszta wiem po swoim przykladzie. Czysc laser, mi pomogla od razu plyta czyszczaca, a zrzucalem wszystko na nagrywarke. Jak plyta nie pomoze, to rozkrecaj RNS'a i czysc recznie. Mapy v12 miescily sie na dvd, wiec RNS nie mial zbytnio problemow. V13 jest juz na dvd-l, a tam jest inna struktura i laser inaczej czyta.

 

atp2000

ale mi chodzi jak zainstalowac v13 z sd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisze, ze nie marnuj czasu na sd. Czy v12 instalowales z sd?

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko pisze, ze nie marnuj czasu na sd. Czy v12 instalowales z sd?

 

atp2000

 

tak, instalowalem z sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mysle, ze udalo Ci sie, bo v12 miesci sie na dvd. Gorzej jest z v13. Jezeli v13 instalowales zgodnie z instrukcja to ja Ci nie pomoge, bo nie mam pomyslu. Raz udalo mi sie zainstalowac, ale navi nie chciala wyznaczyc trasy, no i bez poi.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Mysle, ze udalo Ci sie, bo v12 miesci sie na dvd. Gorzej jest z v13. Jezeli v13 instalowales zgodnie z instrukcja to ja Ci nie pomoge, bo nie mam pomyslu. Raz udalo mi sie zainstalowac, ale navi nie chciala wyznaczyc trasy, no i bez poi.

 

atp2000

 

Czyli mam uzywac do tego dvd dl i nagrac obraz na plyte, tak? Ty tak robiles? uzywasz v13? duzo sie rozni od v12? jest w ogole sens ja instalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

rozebrał radio, psiknąłem IPA podkładem i niestety nadal to samo nie czyta płyty z mapą. Macie pomysł co jeszcze można zrobić.

A właśnie potrzebuję mapy. Ma ktoś link do mapy V12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dziwie, ze Pablo i pare innych osob ma moc odpisywania. Wiem po sobie, ze czytanie calego tematu jest do dupy. Ale tu wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam uzywac do tego dvd dl i nagrac obraz na plyte, tak? Ty tak robiles? uzywasz v13? duzo sie rozni od v12? jest w ogole sens ja instalowac?

Jezeli chcesz wypalic obraz 1:1 to musi byc dvd-l. Ja tak robilem. Najmniejsza predkosc, book type i wypalilem. Tak, uzywam v13. Czy sie rozni? Tego nie wiem, ale na pewno ma lepsze pokrycie. Czy jest sens? Nie wiem. Zawsze to o rok nowsza mapa, wiec chyba pokrycie bedzie lepsze.

Jezeli tworzysz obraz do sd, to wiadomo na sd pliki map, a iso, ktore sie utworzy na cd. W maptools mozesz tworzyc iso skompresowane, ale bez poi i wtedy wypalisz na dvd (tutaj wlasnie nie chciala navi wyznaczac trasy).

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie dziwie, ze Pablo i pare innych osob ma moc odpisywania. Wiem po sobie, ze czytanie calego tematu jest do dupy. Ale tu wszystko jest opisane.

Zgadzam sie, ale jakos tak dawno sie nie odzywalem, wiec sobie troche popisalem.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

rozebrał radio, psiknąłem IPA podkładem i niestety nadal to samo nie czyta płyty z mapą. Macie pomysł co jeszcze można zrobić.

A właśnie potrzebuję mapy. Ma ktoś link do mapy V12.

 

Mapa to 30sek. szukania w google ;). IPA psikales przez "otworek" czy wykreciles laser ? Ja u siebie mialem, ze psikanie przez otworek umozliwilo czytanie plyt, ale proces sie zapentlal. Wyjalem lasser i IPA+wacik zalatwily sprawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności